Edukacja

Edukacja

Harvard liderem rankingu światowych uczelni

Lista Szanghajska, czyli ranking światowych uczelni wyższych. W tym roku na podium nic się nie zmieniło. Najlepszą uczelnią świata tradycyjnie już został ogłoszony Harvard. Dalej: Stanford i Cambridge. Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się 10 polskich. Michał Gołębiowski. 

Wycieczki śladami Wyszyńskiego w programie wsparcia uczniów po pandemii

Czego chcą od września polscy uczniowie? Zdaniem Przemysława Czarnka chcą wycieczek śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego. Minister edukacji miał podobno takie sygnały otrzymywać od uczniów. Wycieczki patriotyczne znalazły się w Narodowym Programie Wsparcia Uczniów po Pandemii. Jest też wzmianka o pomocy psychologicznej. Maria Mikołajewska.

Powrót do szkoły. Jak będzie wyglądać nauka po 1 września

Będziemy dokładać wszelkich starań, by dzieci i młodzież mogły się uczyć stacjonarnie, bez selekcji sanitarnej - mówi wiceminister Tomasz Rzymkowski w rozmowie z tvn24.pl. Ale, jak przyznaje, w ministerstwie szykują się też na inne warianty - kluczowe mogą okazać się nie tylko szczepienia dzieci, ale i ich bliskich.

Czy szkołom grozi etyka ojca Rydzyka?

Minister Czarnek chce, by religia lub etyka były obowiązkowe, a nauczycieli tego drugiego przedmiotu zamierza wykształcić na uczelniach katolickich i wydziałach teologicznych. Wierzy, że tak przekaże młodzieży "wartości" i nastolatki przestaną popierać Strajk Kobiet. Ale efekty mogą być całkiem inne. - Etyka nadal będzie przedmiotem świeckim, tyle że łatwiej dostępnym. Za to z religii uczniów będzie ubywać - przewidują nauczyciele.