Edukacja

Edukacja

Minister zbawi dzieci, a kto uratuje nauki przyrodnicze?

28 procent Polaków uważa, że "pierwsi ludzie żyli w tym samym czasie co dinozaury", 43 procent sądzi, że laser to skupiona wiązka fal dźwiękowych. Tymczasem nauka przedmiotów przyrodniczych idzie coraz gorzej. Wielu uczniów uważa, że lekcje są nudne. Zajęć coraz częściej nie ma komu prowadzić, a państwo przestało sprawdzać, co dzieci potrafią. - Mamy gorączkę, ale termometr zbiliśmy - mówią eksperci.

Kumulacja roczników i rekrutacyjny tłok

Chętnych do polskich liceów może być nawet o 70 procent więcej niż przed rokiem. To oczywisty stres dla uczniów i ich rodziców, ale i duży problem dla samych szkół. W wielu stwierdza się problemy z brakiem nauczycieli. Adrianna Otręba.

Minister Czarnek nie jest wróżką. A dyrektorzy? 320 tysięcy dzieci na zdalnym

Poznań ma na zdalnej edukacji klasy w ponad połowie szkół. Warszawa za cenę związanych z tym zastępstw mogłaby już wybudować przedszkole. - Najgorsza jest niepewność. Nie wiadomo, co jutro będzie w szkole i czy w ogóle szkoła będzie - mówią ci, którzy z lękiem codziennie otwierają e-dzienniki. W piątek na zdalnym nauczaniu było już ponad 320 tysięcy dzieci.

ZNP chce rozmów o pensjach nauczycieli, przedstawia projekt obywatelski

Zebrano ponad 250 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem, który zakłada powiązanie zarobków nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce. Projekt wraz z podpisami w czwartek w Sejmie złożył Związek Nauczycielstwa Polskiego. W poniedziałek swoje spotkanie w Pałacu Prezydenckim miała Solidarność. Spotkanie ze wszystkimi związkami odbędzie się dopiero 7 grudnia. Adrianna Otręba.