Edukacja

Edukacja

Jak Wonderwoman ma się dogadać z Johnnym Bravo, czyli co łączy i dzieli Polaków

Sytuacja w Polsce na dziś jest taka, że coraz więcej z nas chce zgody, tylko nie jesteśmy gotowi jeszcze na to, żeby jako pierwsi wyciągnąć rękę - oceniają badaczki z Polskiej Akademii Nauk. Rozmawiamy na temat ich raportu o tym, jak widzimy Polskę oraz czy może nas jeszcze połączyć coś poza gościnnością i Robertem Lewandowskim.

Kolejna kontrowersyjna interwencja małopolskiej kuratorki

Czy dla małopolskiej kuratorki Barbary Nowak wszystko jest ideologią? Ostatnio na jej celowniku znalazła się edukacja włączająca – czyli program, który daje dzieciom o specjalnych potrzebach większe szanse w szkołach i życiu społecznym. Kurator Nowak ma w tej sprawie inne zdanie. Adrianna Otręba.

Minister Cieszyński da każdemu młodemu Polakowi komputer. I twierdzi, że nie prowadzi kampanii

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński kupuje 394 tysiące laptopów dla uczniów czwartej klasy. Wartym ponad miliard złotych programem od ponad miesiąca chwali się na Dolnym Śląsku. Twierdzi jednak, że nie ma to nic wspólnego z kampanią wyborczą. A tak zwaną aferę respiratorową, w której kupował sprzęt od handlarza bronią i jest podejrzenie, że wyrządził wielomilionową szkodę Skarbowi Państwa, nazywa "polityczną zemstą Mariana Banasia".

Nie potrafią skakać na skakance ani kozłować piłki. Co wyrośnie z naszych dzieci?

Jaś i Małgosia powinni umieć biegać przez płotki, zrobić przewrót w przód czy skakać na skakance, żeby dorośli Jan i Małgorzata potrafili dobiec do autobusu, przeskoczyć kałużę i żeby nie wywrócili się na lodzie. Specjaliści z AWF - wspierani przez ministra edukacji Przemysława Czarnka - chcą zmian w lekcjach wychowania fizycznego. Zupełnie innych niż marzą się ministrowi sportu Kamilowi Bortniczukowi.