Alarm terrorystyczny na londyńskim dworcu

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę, który próbował przejść strefę kontroli z "podejrzanymi przedmiotami". Wtedy włączył się alarm. Mężczyzna został schwytany.

Pożar w Moskwie, ludzie skakali z okien

Co najmniej 6 osób zginęło, a 30 zostało rannych w pożarze akademika Instytutu Zarządzania Państwowego i Korporacyjnego w Moskwie. Z ogniem walczyło 35 jednostek straży pożarnej i dwa smigłowce gaśnicze.

Od nowego roku mniej Brytyjczyków w Iraku

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown zapowiedział, że do końca roku Irak opuści tysiąc brytyjskich żołnierzy. Jeszcze miesiąc temu Londyn zapowiadał, że ich liczba "pozostanie ta sama".

Wybory w USA: Obama goni Clinton

Ubiegający się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich Barack Obama oskarżył Hillary Clinton, że nie ma ona wystarczającego doświadczenia, by zostać prezydentem USA.

Historyczne spotkanie dwóch Korei

Uściski dłoni, poczty sztandarowe i zapewnienia o pokojowych zamiarach - w takiej atmosferze północnokoreański dyktator Kim Dzing Il podjął prezydenta Korei Południowej Ro Mu Hiuna. Koreański szczyt potrwa trzy dni.

Eutanazja Polki w Zurychu

Polka była ostatnią klientką szwajcarskiego stowarzyszenia Dignitas, zajmującego się eutanazją. Zniesmaczeni mieszkańcy Zurychu jeszcze tego samego dnia wypędzili stowarzyszenie poza obręb miasta - donosi "Rzeczpospolita".

Putin będzie rządził dalej

- Być premierem to dość realny pomysł, choć jeszcze za wcześnie o tym mówić - uznał wczoraj Władimir Putin. Za wcześnie nie było jednak na ogłoszenie startu w grudniowych wyborach parlamentarnych. Według komentatorów, to sprytny sposób utrzymania władzy na lata.

27 ofiar samobójcy w Kabulu

Co najmniej dwunastu afgańskich policjantów zginęło, a piętnastu zostało rannych w zamachu samobójczym w stolicy kraju Kabulu.

Britney Spears musi oddać dzieci byłemu mężowi

Sąd w Los Angeles nakazał w poniedziałek gwieździe muzyki pop Britney Spears przekazanie opieki nad dwojgiem dzieci, 2-letnim Seanem Prestonem i rocznym Jaydenem Jamesem, byłemu mężowi Kevinowi Federline'owi.

"Do Birmy powróciła normalność"

Minister spraw zagranicznych Birmy na forum ONZ oskarża "politycznych oportunistów" o zamiar wywołania chaosu w kraju, zaś zagranicę - o próbę wykorzystania tej sytuacji "do swoich celów".

Tysiące mnichów trafi do więzień w Birmie

Buddyjscy mnisi zatrzymani podczas demonstracji w Rangunie zostaną przewiezieni do więzień na północy kraju - donosi BBC. W ostatnich dniach rządząca Birmą wojskowa junta aresztowała około 4 tys. tamtejszych duchownych.

Świat potępia atak na siły pokojowe

Świat potępia wczorajszy atak Sudańskiej Armii Wyzwolenia na żołnierzy Unii Afrykańskiej w Darfurze. Zginęło w nim 20 żołnierzy UA, kilkudziesięciu uznano za zaginionych.

W Rosji uczą dzieci zabijać

Chcesz, żeby Twoje dziecko potrafiło walczyć nożem i wręcz, a do tego strzelało, jak komandos i potrafiło zabić człowieka na kilkanaście sposobów? Wystarczy bilet do Rosji, na obóz "Pereswet"... A potem krótka modlitwa, żeby pociecha nie wykorzystała nowych zdolności w domu.

Janukowycz: sformujemy nowy rząd

- Nowy rząd sformuje Partia Regionów Ukrainy - oznajmił premier Wiktor Janukowycz tłumowi zgromadzonemu na głównym placu Kijowa.

Ukraina: śledczy sprawdzą, czy nie było fałszowania wyników

Niezależna organizacja Komitet Wyborców Ukrainy ostrzega przed możliwymi fałszerstwami przy liczeniu głosów. Prezydent już polecił to sprawdzić prokuraturze i Centralnej Komisji Wyborczej. Zachodni obserwatorzy nie mają na razie zastrzeżeń co do przebiegu głosowania.

Australia walczy z ogniem

Przynajmniej dwie rodziny zostały bez dachu nad głową po pożarze, który rano wybuchł w Australii.

200 tys. dolarów za głowę taliba

Amerykańskie wojsko zorganizowało w Afganistanie nową kampanię poszukiwania 12 przywódców talibów i Al-Kaidy. Za pomoc w ich ujęciu Amerykanie oferują do 200 tys. dolarów.

Żołnierze zginęli w gorącej lawie

Co najmniej ośmiu jemeńskich żołnierzy zginęło we wrzącej lawie, po tym jak na jednej z wysepek wybuchł wulkan. Z pomocą ofiarom kataklizmu pospieszyły okręty NATO.

Bohaterka z WTC oszustką

Tania Head mówiła, że 11 września 2001 r. cudem ocalała z World Trade Center. Została przewodniczącą Sieci Ocalałych z WTC i legendą. Po trzech latach okazało się, że w WTC wcale jej nie było.

Izrael zwalnia Palestyńczyków

87 Palestyńczyków opuściło izraelskie więzienia w przeddzień spotkania szefa Autonomii Mahamuda Abbasa z premierem Ehudem Olmertem. To kolejny gest Tel Awiwu pod adresem administracji Fatahu.

"W dżungli porzucono setki ciał"

Tysiące birmańskich demonstrantów zginęły, a ciała setek zabitych mnichów wyrzucono w dżungli - twierdzi były oficer wywiadu birmańskiego na łamach brytyjskiego dziennika "Daily Mail".

Szarpanina feministek z policją

Szarpaniną i interwencją policji zakończyła się manifestacja feministek przed główną katedrą w stolicy Nikaragui. Działaczki ruchu domagały się uchylenia jednego z najbardziej restrykcyjnych praw na świecie.

Mniej cywilów ginie w Iraku

Liczba cywilnych ofiar przemocy w Iraku spadła we wrześniu w porównaniu z poprzednim miesiącem niemal o połowę. To najniższy poziom od roku - poinformował iracki rząd.

Prorządowe demonstracje w Birmie

Państwowa telewizja pokazała zdjęcia z prorządowego wiecu na północy kraju. W zgromadzeniu wzięło udział około 80 tysięcy osób. Przedstawiciele rządu zapewniali demonstrantów, że pomimo bezprawnych zamieszek władza wojskowa przywróci w kraju porządek.

15 ofiar terrorysty - samobójcy

15 osób zginęło, a 22 zostały ranne w zamachu dokonanym przez terrorystę-samobójcę na północnym zachodzie Pakistanu - podała pakistańska policja.

Nawóz z... sowieckich rakiet

W spadku po radzieckiej armii Ukraina dostała bombę z opóźnionym zapłonem i potwornie niebezpieczny utleniacz do paliwa rakietowego. Jego unieszkodliwianie za naszą wschodnią granicą rozpoczęło się dzięki Jednostce Ratownictwa Chemicznego z Tarnowa - dowiedziała się "Gazeta Krakowska".

Marsze poparcia dla Birmy

W Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Japonii zorganizowano marsze poparcia dla demonstrujących przeciwko rządzącej juncie Birmańczyków.