Elvis Presley wciąż żyje

Tysiące fanów Elvisa Presleya zjeżdża z do Memphis w stanie Tennessee, by wziąć udział w obchodach przypadającej w czwartek trzydziestej rocznicy śmierci króla rock and rolla.

Krótki kosmiczny spacer

Kosmiczny spacer amerykańskiego astronauty Ricka Mastracchio zakończył się szybciej niż planowano. Zauważył on niewielką dziurę w lewej rękawicy swojego skafandra i musiał wrócić do wnętrza promu.

Irak: może być nawet 500 ofiar masakry

To prawdopodobnie największy samobójczy zamach w historii Iraku. We wtorkowej masakrze na północnym zachodzie kraju zginęło co najmniej 250 osób. Telewizja CNN twierdzi, że ta liczba może sięgnąć nawet 500.

Święta Trójca z piasku

Największy na świecie, mający 107 metrów kwadratowych obraz Matki Boskiej powstał w mieście Uamantla w Meksyku. To tylko jeden z licznych obrazów usypanych z piasku i trocin.

Gruzja: samolot przyleciał znad Rosji

Samolot, który w zeszłym tygodniu wtargnął na terytorium Gruzji i wystrzelił rakietę, nadleciał z rosyjskiej przestrzeni powietrznej - tak według gruzińskich władz oceniła incydent międzynarodowa komisja ekspertów.

Nietypowe przeciwdziałanie prostytucji

Klienci domów publicznych mają pomóc w walce z handlem ludźmi. Czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych podjęło w kampanię informacyjną, której celem jest walka z handlem żywym towarem.

Putin wędkował z księciem Monako

Rosyjski prezydent Władimir Putin i goszczący w Rosji książę Monako Albert II porzucili wygody letniej rezydencji carów w Peterhofie i udali się pod mongolską granicę, by napić się herbaty i zrelaksować przy wędce.

Katolicki biskup: nazywajmy boga Allahem

- Wierni wszystkich wyznań powinni nazywać boga Allahem - ta nieoczekiwana propozycja padła z ust... katolickiego biskupa Holandii. Nie wywołał entuzjazmu ani wśród chrześcijan, ani muzułmanów.

Kosmiczna lekcja

Nauczycielka-astronautka Barbara Morgan, jako pierwsza poprowadziła lekcję z kosmosu.

Lamparciątka z Budapesztu

Trzy rzadkie, perskie lamparty, które przyszły na świat 19 czerwca w budapesztańskim zoo, po raz pierwszy zostały zaprezentowane zwiedzającym.

Rekordowy przemyt papierosów w Niemczech

Niemieccy celnicy skonfiskowali 3,5 miliona papierosów bez akcyzy odkrytych w polskiej ciężarówce pod Magdeburgiem. To największy przemyt papierosów udaremniony w tym roku przez niemieckie służby celne.

Kenia: niemy protest dziennikarzy

Setki dziennikarzy z ustami zaklejonymi taśmą klejącą protestowały w Nairobi przeciwko projektowi nowej ustawy, zgodnie z którą mogliby zostać zmuszeni do ujawnienia źródeł ich informacji.

Pociąg wysadzili rosyjscy nacjonaliści?

Radykalni rosyjscy nacjonaliści to główni podejrzani o wysadzenie w poniedziałek pociągu na linii Moskwa-St. Petersburg - podaje agencja Interfax powołując się na źródła zbliżone do śledczych.

Indie: wojny z biedą jeszcze nie wygraliśmy

- Wygraliśmy wiele bitw w wojnie z nędzą, ignorancją i chorobami. Czy możemy jednak powiedzieć, że wygraliśmy wojnę? - pytał indyjski premier Manmohan Singh na uroczystościach z okazji 60. rocznicy niepodległości tego kraju.

Mafia zabija w Duisburgu

Ciała pięciu obywateli Włoch, zabitych strzałami w głowę, znalazła w środę policja w niemieckim Duisburgu. Szósta postrzelona osoba zmarła w drodze do szpitala. Zabójstwo jest prawdopodobnie wynikiem porachunków mafijnych.

Trzej Niemcy zabici w Kabulu

Trzej funkcjonariusze niemieckiej policji kryminalnej zginęli w porannym w zamachu bombowym na obrzeżach Kabulu. Doniesienia potwierdził niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeble. Zaatakowany został konwój sił międzynarodowych ISAF.

Epidemia cholery w Sudanie

Na wschodzie Sudanu, dotkniętym w ostatnich tygodniach przez klęskę powodzi, szerzy się cholera. Według oficjalnych danych, zachorowało już niemal 800 osób. Co najmniej 53 zmarły.

200 ofiar samobójczego zamachu w Iraku

Na północy kraju doszło do wielkiego zamachu terrorystycznego. Liczba zabitych to co najmniej 200, a rannych jest ponad 300. Zamach miał miejsce w mieście Kahtanija, 120 km na zachód od Mosulu.

Indie świętują 60 lat wolności

Parady, salwy honorowe, uroczyste wciąganie flagi. Indie świętują 60. rocznicę odzyskania niepodległości i końca kolonialnego panowania Brytyjczyków.

Zetną lipy posadzone dla Jana Pawła II

Cztery lipy, posadzone w 1983 roku w austriackim ośrodku pielgrzymkowym Mariazell z okazji wizyty w tym mieście papieża Jana Pawła II, zostaną ścięte. Wszystko to w ramach przygotowań do wizyty jego następcy, Benedykta XVI.

Huragan w raju

Hawaje zaatakował huragan Flossie. Meteorolodzy twierdzą, że wiatr wieje z prędkością nawet 170 kilometrów na godzinę, ale raporty z wysp mówią nawet o 260 kilometrach na godzinę. Morskie fale osiągają 10 metrów wysokości.

Zemścił się na urzędzie skarbowym

12 656 dolarów i siedem centów - tyle dokładnie musieli przeliczyć urzędnicy skarbowi w stanie Indiana w bilonie i banknotach jednodolarowych, gdy jeden z tamtejszych obywateli opłacił w tej formie swoje podatki.

Rośnie liczba ofiar zawalonego mostu w Chinach

Liczba ofiar katastrofy budowlanej w Chinach wzrosła do 36 osób. W czasie demontażu rusztowania zawalił się nowobudowany most, zwały gruzu przysypały wielu robotników. Na miejscu katastrofy wciąż pracują ratownicy.

Uszkodzenie promu nie jest bardzo poważne

Amerykańscy astronauci mogą odetchnąć. Wstępne badania uszkodzenia w powłoce termicznej promu kosmicznego Endeavour wskazują, że nie zagrozi ono bezpieczeństwu powrotu na Ziemię. NASA wciąż jednak rozważa naprawę ubytku na orbicie.

Talibowie sprawdzają wytrzymałość Polaków

Jednym z powodów wzmożonej aktywności wymierzonej w polskich żołnierzy w Afganistanie może być ich podporządkowanie oddziałom amerykańskim - komentuje generał brygady Stanisław Koziej.

Powrót wikingów

Po kilku wiekach uśpienia wikingowie ponownie przybili swoją łodzią do brzegów Irlandii. Dzielni żeglarze wypłynęli z duńskiego Roskilde. Przebyli 1000 mil morskich, czyli dystans równy około 1700 kilometrom.

Śmierć polskiego oficera w Afganistanie

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Patrol, w którym uczestniczył ppor. Łukasz Kurowski został zaatakowany przed południem. Żołnierz został ciężko ranny. Zmarł mimo 35-minutowej reanimacji.