Właściciel długiego na ponad 300 metrów kontenerowca MOL Comfort, który przełamał się na pół podczas silnego sztormu, organizuje akcję ratunkową. Dwie części statku dryfujące po Oceanie Indyjskim mają zostać wzięte na hol.

Komitet Praw Dziecka ONZ oskarżył armię i policję Izraela o torturowanie w aresztach palestyńskich dzieci i używanie ich jako żywych tarcz. MSZ Izraela odparło, że nowy raport jest przeróbką innego, wcześniej opublikowanego, i służy jedynie atakowi politycznemu.

FBI wykorzystuje do śledzenia obywateli samoloty bezzałogowe. Przyznał to podczas przesłuchania w Senacie dyrektor agencji, Robert Mueller. Podkreślił jednak, że robione jest to w "minimalnym zakresie"

Komisja Europejska pozwała Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości UE za regulowane ceny gazu dla odbiorców innych niż gospodarstwa domowe. Ceny powinny być określane popytem i podażą, a nie ustanawiane przez państwo - podkreśla KE.

- Wyrok uniewinniający Amandę Knox jest oparty na nieścisłościach i pełen błędów - ogłosił włoski Sąd Najwyższy, uzasadniając nakaz ponownego rozpatrzenia sprawy studentki oskarżonej o zabójstwo we Włoszech Meredith Kercher. - To po prostu nie ma żadnego sensu - stwierdziła rzeczniczka fanklubu Amandy Knox. Z werdyktu jest zadowolona rodzina zamordowanej.

Na londyńczyków padł blady strach. Wywołała go plaga wybuchających chodników. Prawdopodobną przyczyną są zwarcia kabli elektrycznych biegnących pod chodnikami, które zapalają ulatniający się gaz - tłumaczy operator sieci energetycznej.

Rozstrzyganie, czy rzeź wołyńska była ludobójstwem wychodzi poza zakres kompetencji parlamentów Polski czy Ukrainy; nie otwierajmy puszki Pandory, nie zatruwajmy naszych wzajemnych relacji - mówił w środę w Warszawie pierwszy prezydent niepodległej Ukrainy Leonid Krawczuk.

Na kilka godzin ewakuowano w środę prawe skrzydło węgierskiego parlamentu oraz Muzeum Etnograficzne w centrum Budapesztu. Robotnicy pracujący przy budowie parkingu znaleźli nieopodal bombę z czasów II wojny światowej.

W wieku 51 lat zmarł we Włoszech amerykański aktor James Gandolfini, najbardziej znany jako odtwórca roli gangstera Tony'ego Soprano w serialu "Rodzina Soprano" - podała w nocy ze środy na czwartek telewizja HBO.