Płoną amerykańskie flagi w Iraku

Płonące amerykańskie flagi i demonstranci skandujący "Nie dla okupacji!" - tak zwolennicy radykalnego szyickiego duchownego Muktady as-Sadra obchodzili w Bagdadzie szóstą rocznice inwazji na Irak.

Porwane dziecko wróciło do ojca

Beata Pokrzeptowicz-Meyer jesienią ubiegłego roku uprowadziła z Duesseldorfu swojego syna, Moritza Meyera. Kobieta była ścigana listem gończym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Teraz dziecko wróciło do ojca do Niemiec. Tamtejsze ministerstwo sprawiedliwości wiadomość tę przyjęło "z radością i ulgą" - poinformowała w piątek rzeczniczka resortu Eva Schmierer.

Zderzenie okrętów. Rośnie cena ropy

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym Hartford i okręt Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych New Orleans zderzyły się w cieśninie Ormuz na Oceanie Indyjskim. Rannych zostało 15 żołnierzy.

Internauta zapobiegł podpaleniu szkoły

Brytyjski nastolatek zagroził, że podpali swoje liceum a swoją groźbę zamieścił w internecie. Zdarzeniu udało się zapobiec, dzięki czujności kanadyjskiego internauty - donoszą w piątek media w Kanadzie.

Strzelał z wiatrówki do kobiet

11 rannych osób - to bilans strzelaniny przed jednym z przedszkoli w Lyonie. Mężczyzna, który strzelał z wiatrówki do przechodzących kobiet, uciekł z miejsca zdarzenia i jest w tej chwili poszukiwany przez policję.

Wyzwania dla nowego Internet Explorera

Nowa wersja najpopularniejszej przeglądarki internetowej Internet Explorer od czwartku jest do pobrania z witryn Microsoftu. Czy ósemka przyniesie szczęście produktowi, czy będzie symbolem przemijającej ery hegemonii IE?

Papież dostał żółwia od Pigmejów

Nie tylko wspomnienia pozostaną papieżowi z podróży do Afryki. Benedykt XVI zabierze ze sobą do Watykanu także... żółwia. Taki podarunek otrzymał od Pigmejów z którymi spotkał się na terenie nuncjatury w Kamerunie - poinformował rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

Iran ignoruje Obamę

Barack Obama chce "nowego początku" w kontaktach z Iranem. Co na to Teheran? Duchowy i polityczny przywódca kraju ajatollah Ali Chamenei oświadczył, że światowe potęgi zostały przekonane, iż nie mogą powstrzymać postępu irańskiego programu atomowego. O Obamie nie wspomniał ani słowem.

Miedwiediew: z niecierpliwością czekam na Obamę

Takiego optymizmu w stosunkach rosyjsko-amerykańskich dawno nie było. Podczas forum dyskusyjnego "Rosja-USA: spojrzenie w przyszłość" rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew wyznał, że z niecierpliwością czeka na spotkanie z nowym amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą.

Nikt nie zauważył jak urodziła dziecko

Pasażerowie jednego z lotów w Nowej Zelandii musieli być niesamowicie zajęci w czasie podróży, bo nikt spośród 150 osób nie zauważył, jak jedna z kobiet urodziła dziecko. Po lądowaniu kobieta zostawiła noworodka i zwyczajnie wyszła.

Kolejny "polski obóz pracy"

Tym razem padło na Trawniki - po raz kolejny zagraniczne media piszą o "polskim obozie pracy", mimo że chodziło o hitlerowski obóz na terenie polski. Niemiecka agencja DPA, która użyła nieprawdziwego sformułowania, już sprostowała swoją depeszę.

Panele za 300 mln dolarów

Załodze promu kosmicznego Discovery udał się spacer kosmiczny. Mimo kłopotów, zamontowano na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej warte 300 milionów dolarów panele słoneczne. To najważniejsza część misji.

Cała Walencja płonie!

Ognie w Walencji - to dokładnie znaczy "Las Fallas", nazwa najsłynniejszego na świecie festiwalu ognia. Podczas kilku dni imprezy całe miasto płonie - podpalane są dziesiątki specjalnie nań przygotowanych konstrukcji.

Lefebrysta broni Benedykta XVI

Przełożony lefebrystów biskup Bernard Fellay nazwał Benedykta XVI "najwyższym strażnikiem Tradycji". Właśnie dlatego jest celem ataków ze strony "postępowego świata" - stwierdził biskup w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Il Foglio".

Putin szpiegował Reagana?

Obecny premier Rosji Władimir Putin szpiegował Ronalda Reagna, gdy ten odwiedził Moskwę? Wskazywać na to ma sensacyjne zdjęcie z Placu Czerwonego z 1988 roku, które opublikowała gazeta "Foreign Policy".

Kościół rozdaje prezerwatywy

W milczeniu i wbrew oficjalnemu nauczaniu dotyczącemu antykoncepcji, duchowni w Afryce prowadzą dystrybucję prezerwatyw - donosi w piątek włoski dziennik "La Stampa". Ma to pomóc w zwalczaniu epidemii AIDS.

Amerykańskie stany chcą "suwerenności"

Sześciu gubernatorów zapowiada, że nie przyjmie federalnej pomocy, bo jest ona sprzeczna z prawem stanowym. Zaś w 11 parlamentach stanowych trwają batalie ws. przyjęcia rezolucji podkreślających "suwerenność" praw stanowych nad federalnymi. To wszystko pokłosie planu pomocowego opracowanego przez administrację Baracka Obamy.

USA oferują Iranowi "nowy początek"

Barack Obama zaoferował Iranowi w imieniu USA "nowy początek" w dwustronnych stosunkach. Czy to bezprecedensowe nagranie, opublikowane w piętek w Waszyngtonie poprawi napięte w ostatnich latach stosunki z Teheranem? Pozytywnie na wystąpienie Obamy zareagowała UE.

Esesman uniknie kary

Deportowany w czwartek do Austrii SS-Mann Josiak Kumpf, który uczestniczył w masakrze 8 tys. Żydów w obozie w Trawnikach na terenie okupowanej Polski, nie będzie tam sądzony - oświadczyła rzecznika ministerstwa sprawiedliwości w Wiedniu Katharina Swoboda.

Członek administracji Busha: W Guantanamo siedzą niewinni

Wielu spośród więźniów przetrzymywanych w bazie wojskowej Guantanamo na Kubie to niewinni ludzie. Aresztowani przez amerykańskie siły bezpieczeństwa, które nie potrafiły odróżnić wrogów od cywilów - przyznał w czwartek członek administracji George'a W. Busha.

Protestuje milion ludzi

Na francuskie ulice znowu wyszły setki tysięcy pracowników protestujących przeciwko polityce ekonomicznej rządu. Czwartkowe protesty i demonstracje przeciw polityce rządu nie zmusiły jednak premiera do wprowadzenia nowego planu ożywienia gospodarki.

Samolot wbił się w blok

Co najmniej 5 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Ekwadorze. Mały samolot wojskowy uderzył w czteropiętrowy budynek w stolicy Ekwadoru, Quito.

Koniec z gettami w szkołach

Włoski rząd planuje ograniczenie liczby cudzoziemskich dzieci w szkolnych klasach. Ich liczba nie będzie mogła przekroczyć 30 proc. wszystkich dzieci w danej klasie. Ma to być jeden z elementów większej reformy włoskiego szkolnictwa.

Nazistowski zbrodniarz deportowany z USA

83-letni Josias Kumpf po wyroku amerykańskiego sądu został deportowany do Austrii. W 1943 roku jako członek SS wziął on udział w masakrze 8 tysięcy Żydów, w tym 400 dzieci, w obozie w Trawnikach pod Lublinem.

Biała skóra grozi śmiercią

W zeszłym roku w Tanzanii i Burundi dokonano ponad 50 rytualnych mordów na albinosach. Ich ciała służyły potem lokalnym czarownikom do przyrządzania specyfików oraz do praktykowania magicznych rytuałów. W samej Tanzanii doszło do 40 takich zabójstw.

Tusk: "Debata rozkręca się dość powoli"

- Debata rozkręca się na tej Radzie dość powoli. Z całą pewnością pozostaje kilka znaków zapytania, które będziemy starali się wspólnie z naszymi partnerami usuwać - powiedział Donald Tusk na konferencji w trakcie obrad szczytu Unii Europejskiej. - Jeśli chodzi o Partnerstwo Wschodnie - żadnych niespodzianek - dodał.

Załoga Discovery spacerowała w kosmosie

Załoga wahadłowca Discovery, który w środę zacumował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyszła na spacer kosmiczny. Prom po trwających prawie miesiąc problemach wystartował w środę z przylądka Canaveral na Florydzie.

"W Afryce seks to rozrywka - kościół niech zrozumie"

Co może pomóc Afryce w walce z AIDS? Organizacje pozarządowe od lat przekonują, że w pierwszej kolejności antykoncepcja. Ale Kościół jest innego zdania. Benedykt XVI stwierdził we wtorek, że może ona tylko pogłębić problem. - Ta wypowiedź świadczy o oderwaniu papieża od rzeczywistości. Kościół szkodzi, bo nie rozumie mieszkańców Afryki - przekonywał w "Kropce nad i" Richard Mbewe, Zambijczyk, który od 20 lat mieszka w Polsce.

Bloger zmarł w więzieniu

W więzieniu w Teheranie zmarł irański bloger, skazany za obrazę najwyższych władz duchowych kraju - twierdzą organizacje obrony praw człowieka. Mężczyzna miał 29 lat.

"Niemcy Polskę traktują inaczej niż Izrael"

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na łamach tygodnika "Die Zeit" krytykuje kolejne rządy Niemiec za zbytnie umacnianie politycznej pozycji organizacji wysiedlonych. Jak stwierdził, Niemcy traktują polskie zastrzeżenia inaczej, niż gdyby pochodziły one z Izraela, a Erika Steinbach jest "symbolem pogorszenia klimatu między Polską a Niemcami".