Dom rozerwało - Polka zginęła pod gruzami

Z zalanego błotem domu koło Mesyny na Sycylii wydobyto w niedzielę zwłoki 40-letniej Polki - podaje agencja Ansa. Kobieta to kolejna ofiara piątkowych lawin błotnych i osunięć ziemi, do których doszło w rezultacie gwałtownego oberwania chmury.

Bitwa w samolocie. Poszło o molestowanie

Wszystko zaczęło się od niejednoznacznych propozycji pilota i seksualnej napaści na stewardessę. Wymiana zdań trwała zaledwie moment i szybko zmieniła się w regularną bijatykę.

Polański był "na wymianę"?

Wśród rozważań na temat aresztowania Romana Polańskiego szczególnie jeden wątek zwraca uwagę mediów. Zdaniem "Corriere della Sera" reżyser mógł być wymieniony na ustępstwa w sprawie szwajcarskich kont.

Korea przestaje straszyć

Północnokoreański premier Kim Jong Il powiedział w niedzielę szefowi chińskiego rządu Wenowi Jiabao, że Phenian jest otwarty w sprawie dwustronnych i wielostronnych rozmów na temat jego programu atomowego. Wen na lotnisku został powitany przez samego Kim Dzong Ila.

Miłość prezydenckiej pary

Bez fajerwerków, za to w blasku księżyca, państwo Obama uczcili swoją 17-tą rocznicę ślubu. To ich pierwsze święto od kiedy zamieszkali w Białym Domu.

Aresztowanie Polańskiego było kwestią czasu

- Szwajcaria aresztowałaby Romana Polańskiego podczas jego wcześniejszych wizyt w tym kraju, gdyby władze wiedziały o jego obecności - powiedziała minister sprawiedliwości tego kraju Eveline Widmer-Schlumpf. A wcześniej zawsze taka informacja trafiała do władz, kiedy reżyser opuszczał już swój dom w Gstaad.

Benedykt XVI: kolonializm nigdy się nie skończył

Kolonializm na Czarnym Lądzie nigdy się całkowicie nie zakończył. Obecnym przejawem wyzysku czarnego lądu jest wysyłanie tam przez Zachód "toksycznych odpadków duchowych", powiedział Benedykt XVI w niedzielę podczas mszy z okazji inauguracji synodu biskupów dla Afryki. "Niebezpiecznym wirusem" nazwał zaś religijny fundamentalizm w Afryce.

Teheran ujawni tajemnicę

Owiany tajemnicą drugi zakład wzbogacania uranu w irańskim Kum odwiedzą inspektorzy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Taką informację podał przebywający w Teheranie dyrektor generalny agencji Mohamed ElBaradei na wspólnej konferencji prasowej z Alim Akbarem Salehim, szefem Irańskiej Organizacji Energii Atomowej.

Buzek: Nie jestem zaskoczony

- Dzisiaj Europa mówi o tym, co się wydarzyło. To jest wielkie wydarzenie. Widać, że jak jest kryzys, to ludzie chcą być razem, zbliżać się do siebie, współpracować - powiedział przewodniczący parlamentu europejskiego Jerzy Buzek w TVN24.

8 Amerykanów zginęło w walkach

Ośmiu żołnierzy amerykańskich i dwóch afgańskich z dowodzonych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) zginęło w sobotę w ataku talibów w prowincji Nuristan na wschodzie Afganistanu, na granicy z Pakistanem - poinformowało w niedzielę dowództwo sił NATO.

Kontrowersyjny polityk znaleziony martwy

Shoichi Nakagawa, były japoński minister finansów, nie żyje. Polityk zmarł w nocy z soboty na niedzielę w swoim domu w Tokio. W lutym tego roku Nakagawa ustąpił z piastowanego stanowiska po tym, jak na konferencji prasowej po szczycie G7 pojawił się najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.

Rozmowy o atomie w Iranie

Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Mohamed ElBaradei przybył do Teheranu. Ma ustalić, kiedy inspektorzy agencji odwiedzą zakłady nuklearne w Kum - podało państwowe radio irańskie. Przeprowadzi rozmowy m.in. z szefem Irańskiej Organizacji Energii Atomowej i z innymi urzędnikami.

Torysi mają dylemat. A Berlusconi "szczęśliwy"

Przyjęcie Traktatu z Lizbony przez Irlandczyków stawia w trudnej sytuacji lidera brytyjskiej opozycji - Davida Camerona. Wymusza na nim sprecyzowanie polityki wobec Unii, w czasie bardzo dla niego niedogodnym, tj. przed wyborami - powiedział publicysta dziennika "The Independent" Michael Brown. Z kolei włoskie władze nie kryją radości - i zaznaczają, że czekają teraz już tylko na dwa kraje.

G7 nie wierzy w szybkie ożywienie światowej gospodarki

Stambuł jest obecnie stolicą finansową świata. Dopiero co - w sobotę - zakończył się tam szczyt G7, a przed dorocznym szczytem Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego zjechało tam kilkanaście tysięcy ministrów, urzędników, finansistów, ludzi mediów z ponad 180 krajów.

Błoto zalało domy i ulice. Rośnie liczba ofiar

Do 24 wzrosła liczba zabitych w wyniku lawin błotnych i powodzi na Sycylii. Jak powiedział dziennikarzom premier Silvio Berlusconi – ten tragiczny bilans może nawet dwukrotnie wzrosnąć, bo 30 osób nadal jest poszukiwanych.

Suu Kyi rozmawiała z juntą o sankcjach?

Przywódczyni opozycji w Birmie, Aung San Suu Kyi, spotkała się z jednym z ministrów junty - powiadomił jej adwokat. Wcześniej wysłała list, w którym proponuje pomoc w zabiegach o zniesienie sankcji nałożonych na kraj przez Zachód.

Buzek: Kaczyński podpisze, uwaga z naciskaniem Klausa

Po irlandzkim "tak" prezydent Lech Kaczyński podpisze Traktat z Lizbony, ale trzeba uważać z naciskami na prezydenta Czech, Vaclava Klausa – uważa szef europarlamentu, Jerzy Buzek. Premier Donald Tusk podkreśla, że szybsza ratyfikacja Traktatu leży w interesie Polski i informuje, że rozmawiał na razie "ogólnie" o podziale miejsc w Komisji Europejskiej z jej szefem, Jose Barroso.

Setki tysięcy bronią wolnych mediów

Wielka manifestacja w obronie wolności prasy we Włoszech. Organizatorzy twierdzą, że wzięło w niej udział 300 tysięcy ludzi. Przedstawiciele rządu Silvio Berlusconiego uznali tę inicjatywę za "śmieszną".

Afgański policjant strzelał do Amerykanów

Dwóch amerykańskich żołnierzy zginęło zastrzelonych przez afgańskiego policjanta w czasie wspólnego patrolu. Po strzelaninie funkcjonariusz uciekł - poinformował w sobotę przedstawiciel afgańskich władz.

"Dalej burz mury, dalej buduj mosty"

To wielki dzień dla przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso. W sobotę rano dostał prezent od Irlandii, po południu Nagrodę Kwadrygi. - Dialog, kompromis i solidarność to wartości, które pozwalają walczyć z wirusem partykularnych interesów, burzyć mury w Europie oraz budować mosty - mówił w sobotę w Berlinie premier Donald Tusk w laudacji na jego cześć.

Irlandzkie "TAK" znów jednoczy Europę

Zgodne "TAK" powiedzieli Irlandczycy Traktatowi z Lizbony, reformującemu Unię Europejską. Dzięki temu na przeszkodzie do ratyfikacji brakuje już tylko podpisów Polski i Czech.

"Wielki dzień Irlandii i Europy"

Referendum ws. Traktatu Lizbońskiego zakończyło się sukcesem. Europejscy politycy już składają Irlandii gratulacje. - To wielki dzień Irlandii i Europy - powiedział szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Wtórował mu szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. - Z wielkim zadowoleniem witam rezultat irlandzkiego referendum - mówił po ogłoszeniu częściowych wyników. Z gratulacjami dla Barroso i całej Unii do Berlina poleciał premier Donald Tusk.

Traktat w rękach Kaczyńskiego i Klausa

Irlandczycy poparli w referendum Traktat Lizboński - ogłosił premier Zielonej Wyspy Brian Cowen. Teraz losy dokumentu leżą w rękach dwóch polityków: prezydentów Polski Lecha Kaczyńskiego i Czech Vaclava Klausa.

13-latek został ojcem

13-latek z Manchesteru został jednym z najmłodszych ojców w Wielkiej Brytanii. Matka dziecka to jego 16-letnia koleżanka. O całej sprawie informuje sobotni "Daily Mirror".

Wielka awaria systemu. Brytyjczycy nie latają

Wszystkie transatlantyckie loty z Wysp Brytyjskich zostały uziemione z powodu awarii systemu kontrolującego ruch lotniczy. Usterka pojawiła się na lotnisku Prestwick Airport w Szkocji około 08.00 rano czasu lokalnego, powodując opóźnienia lotów w całym kraju.

Ofiar szukają pod błotem

Trwa akcja ratunkowa w dwóch miejscowościach niedaleko Mesyny na Sycylii, które zostały zniszczone w wyniku ulew i lawin błotnych. Według miejscowych władz, zginąć mogło nawet 50 osób. Dotychczasowy bilans mówi o 19 ofiarach.

Uratował go sms. "Wyciągnęli mnie po 10 godz."

Władze Indonezji nie mogą doliczyć się ofiar trzęsienia ziemi. Najprawdopodobniej tysiące ludzi nadal pozostają pod gruzami. Jednak pośród tych tragicznych wieści, są też historie dające nadzieję. Pewien właściciel apteki podczas trzęsienia znalazł się pod gruzami własnego domu. Uratował go sms do ojca z prośbą o pomoc.

Szanse ocalenia 4 tys. ludzi "równe zeru"

Szanse na uratowanie ponad 4 tys. ludzi uwięzionych pod gruzami po trzęsieniu ziemi na Sumatrze są "równe zeru" - poinformował przedstawiciel misji ONZ w Dżakarcie. Oficjalnie potwierdzono już śmierć 777 osób, ONZ donosi o ponad 1100 ofiarach.