Pobrali DNA od Strauss-Kahna. Pokojówka go rozpoznała

Wstępne przesłuchanie szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique'a Strauss-Kahna aresztowanego w niedzielę przez policję nowojorską pod zarzutem usiłowania gwałtu na pokojówce hotelowej, odbędzie się w poniedziałek - poinformował jego adwokat William Taylor. Taylor powiedział dziennikarzom, że jego klient zgodził się poddać badaniom medycznym, o które wystąpili prokuratorzy, w celu uzyskania materiału dowodowego.

"Turystyka samobójców" nadal legalna

Przytłaczającą większością wyborcy z kantonu Zurych odrzucili w referendum propozycję, by całkowicie zakazać eutanazji lub zakazać jej osobom nie mieszkającym w kantonie. Co roku śmierci na życzenie poddaje się tam około 200 osób.

Żona broni szefa MFW

Żona zatrzymanego w Nowym Jorku szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna nie wierzy w oskarżenia dotyczące m.in. próby gwałtu i nie zgadza się z zarzutami jakie postawiła mu amerykańska prokuratura. Strauss-Kahn ma jeszcze w niedzielę stanąć przed sądem, tymczasem rzecznik MFW podał, że obowiązki szefa przejmie jego zastępca - John Lipsky.

Niemcy szukają biskupa... w Polsce

Niemiecki episkopat boryka się z problemami personalnymi i rozważa - w porozumieniu z Watykanem - powierzenie diecezji w Goerlitz duchownemu z Polski - informuje niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

Kilkanaście ofiar, 100 rannych - Izrael strzela do Palestyńczyków

Kilkanaście ofiar śmiertelnych i ponad 100 rannych - to bilans strzelanin, do których doszło na granicy Izraela z Syrią i Libanem. Izraelskie wojsko otworzyło ogień do Palestyńczyków i propalestyńskich demonstrantów protestujących w dniu katastrofy (Nakba) - czyli powstania państwa Izrael w 1948 r. Do incydentów doszło na granicy z Syrią i Libanem. Z kolei w Tel Awiwie Palestyńczyk wjechał ciężarówką w tłum przechodniów. Zabił jedną osobę i ranił 17. Na razie nie wiadomo, czy to zdarzenie było umotywowane politycznie.

DSK, polityk raz oczyszczony z zarzutów

Trzykrotnie zajmował stanowiska ministerialne, przygotował Francję na przyjęcie Euro i (do niedawna) uznawany za faworyt w nadchodzących wyborach prezydenckich we Francji. Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, nazwany przez Nicolasa Sarkozy'ego "najlepszym kandydatem na to stanowisko". Kim jest Dominique Strauss-Kahn?

"To tragedia dla naszego kraju i wizerunku Francji"

Skandal z zatrzymaniem i zarzutami m.in. próby gwałtu dla szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego - Dominique'a Strauss-Kahna - wywołał lawinę komentarzy i opinii polityków i prawników. Od razu pojawiły się też nawiązania do wyborów prezydenckich w 2012 r. Związani z DSK socjaliści zaczęli już się od niego odcinać.

Steinbach jedzie do Polski. Rządu nie informowała

Kontrowersyjna niemiecka działaczka, szefowa niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach zamierza dokładnie za tydzień przyjechać do Polski i odwiedzić m.in. Rumię (Pomorskie), gdzie urodziła się w 1943 r. - podały w niedzielę niemieckie media. Według "Bild am Sonntag" Steinbach nie poinformowała polskiego rządu o swej dwudniowej podróży.

Ratują Orlean i Baton Rouge

Po raz pierwszy od czterdziestu lat otwarto pierwszą z trzech ogromnych śluz Morganza na rzece Missisipi w USA. Ma to uchronić przed powodzią dwa największe miasta Luizjany - Orlean i Baton Rouge. Po silnych opadach deszczu i topniejących śniegach, poziom rzeki osiągnął najwyższy poziom od 70 lat.

Seksskandale szefa MFW

Aresztowanie w Nowym Jorku szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w związku z podejrzeniem o próbę gwałtu, to nie pierwszy seksualny skandal z udziałem Dominique'a Strauss-Kahna. Co ciekawe - jeśli wierzyć mediom - nawet obecna wpadka może nie zaprzepaścić jego szans na objęcie fotela prezydenta Francji.

Szef MFW z zarzutami m.in. o próbę gwałtu

Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn z zarzutami napaści seksualnej, próby gwałtu i bezprawnego uwięzienia kobiety - poinformowała nowojorska policja. Chodzi o pokojówkę hotelu Sofitel w Nowym Jorku. Strauss-Kahn został zatrzymany na lotnisku JFK tuż przed odlotem do Europy.

Rządowy tupolew pójdzie na dno ku uciesze nurków

Stary rządowy samolot Tu-154, którym latał niegdyś komunistyczny przywódca Bułgarii Todor Żiwkow, stanie się atrakcją turystyczną. Maszyna ma być przewieziona do Warny i zatopiona u wybrzeża Morza Czarnego, by służyć m.in. do szkolenia płetwonurków.

Samozwaniec obalony, a cywile giną

Laurent Gbagbo został obalony i wygnany z kraju po trwającym pięć miesięcy kryzysie rządowym. Lecz mimo, że fotel prezydenta zajął uznawany przez społeczność międzynarodową Alassane'a Outtarę nie skończyło rzezi cywilów. Obecny rząd składa winę na barki byłego prezydenta.

Zakażą "turystyki samobójców"?

Już dziś mieszkańcy szwajcarskiego kantonu Zurich zagłosują w sprawie ewentualnego zakazu tzw. turystyki samobójców, czyli wspomaganej śmierci dla osób z zagranicy. W ostatnim czasie w Szwajcarii swoje życie przedwcześnie zakończyły setki Niemców i Brytyjczyków.

Bruni o ciąży: Mam zasznurowane usta

Mam zasznurowane usta. Nie z powodu arogancji czy skrytości, ale by coś chronić. I ze względu na mojego męża - w taki sposób na pogłoski o ciąży odpowiedziała żona prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, Carla Bruni.

Sokół zaatakował przechodnia

15 szwów, w tym większość w okolicy oka - to efekt ataku samicy sokoła, która postanowiła bronić swoich młodych. Poszkodowanym był młody mężczyzna, który przechodził w okolicy jej gniazda.

Ostatnie przemówienie Osamy bin Ladena

W swym ostatnim, nagranym w końcu kwietnia i nie wyemitowanym wystąpieniu, Osama bin Laden popiera protesty w Egipcie i Tunezji. Nie wspomina jednak o Libii, Syrii i Jemenie. Nagranie dźwiękowe komandosi USA znaleźli w jego rezydencji w Pakistanie,

Miedwiediew: Tarcza bez Rosji będzie nieskuteczna

Prezydent Dmitrij Miedwiediew wystosował posłanie do przywódców państw NATO, w którym ostrzegł, że europejski system obrony przeciwrakietowej nie będzie skuteczny bez udziału Federacji Rosyjskiej. Taką wiadomość przekazała służba prasowa Kremla.

Rywal Łukaszenki na 5 lat do kolonii karnej

5 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - taki wyrok usłyszał rywal Alaksandra Łukaszenki w zeszłorocznych wyborach prezydenckich. Andrej Sannikau został skazany za rzekome zorganizowanie masowych zamieszek powyborczych.

"Strzelają z broni automatycznej"

Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych w Talkalach niedaleko miasta Hims w Syrii. W sumie co najmniej osiem osób zginęło w piątek i sobotę niedaleko Hims, gdy siły bezpieczeństwa otworzyły ogień mimo oficjalnych instrukcji, żeby nie strzelać do antyrządowych demonstrantów.

Upamiętnią 150 tys. ofiar NKWD

W Bykowni pod Kijowem powstanie kompleks upamiętniający pogrzebanych tam 150 tysięcy ofiar NKWD - powiedział w sobotę premier Ukrainy Mykoła Azarow. Już w przyszłym roku w Bykowni planowane jest otwarcie cmentarza Polaków - ofiar zbrodni katyńskiej.

Oczu nie wypalili. Wyrok na razie odłożony

Wykonanie wyroku "oko za oko" na Irańczyku, który oślepił i oszpecił kobietę za pomocą kwasu zostało odłożone - podała w sobotę irańska agencja ISNA. Do "wymierzenia sprawiedliwości" miało dojść w sobotę w południe w szpitalu w Teheranie.

Kradli i wpadli w Hiszpanii - 4 Polaków za kratami

Perfumy, drogie kosmetyki i markowa odzież, słowem dobra luksusowe padały łupem czwórki Polaków zatrzymanych przez hiszpańską policję. Złodzieje wpadli koło Santa Cruz de la Palma na Wyspach Kanaryjskich.

Po Osamie bin Ladenie,</BR>kolej na jednookiego mułłę

Po zabiciu Osamy bin Ladena USA dały jasno do zrozumienia, że będą ścigały przywódców islamistów w Pakistanie, jeśli uda im się ich znaleźć. Na czele każdej listy ściganych znajduje się najprawdopodobniej przywódca afgańskich Talibów, jednooki mułła Mohammed Omar - donosi Reuters. Czy dojdzie do kolejnego polowania w Pakistanie?

Utuczą dzieci i pożegnają się z ulgami?

Rodziców otyłych dzieci powinno pozbawiać się ulg podatkowych - stwierdził senator Shane Cultra. To jego pomysł na walkę z nadwagą najmłodszych. W Stanach Zjednoczonych co trzecie dziecko ma nadwagę lub jest otyłe. Za taki stan rzeczy dietetycy i lekarze winią rodziców i szkołę.

Zamykają elektrownię, bo ma być trzęsienie ziemi w ciągu... 30 lat

Elektrownia atomowa Hamaoka, położona na silnie sejsmicznym obszarze w środkowej części Japonii, została zamknięta. Stało się to na prośbę rządu. Warunkiem wznowienia pracy elektrowni jest stworzenie dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Japończycy przewidują bowiem, że w ciągu najbliższych 30 lat, w tym rejonie, dojdzie do silnego trzęsienia ziemi.

Pierwszy taki lot. Bez spalin

Pierwszy na świecie międzynarodowy lot samolotu napędzanego energią słoneczną za nami. Solar Impulse wystartował w Szwajcarii i po 13 godzinach wylądował w Belgii. Wszystko to w piątek 13. - Kocham tę datę - cieszył się po wylądowaniu współautor projektu Andre Borshberg.