Amerykański departament sprawiedliwości zakończył śledztwo ws. przesłuchań podejrzanych o terroryzm, prowadzonych przez CIA. Nikomu nie postawiono zarzutów. Śledztwo dotyczyło m.in. śmierci dwóch więźniów w Iraku i Afganistanie, a w sumie objęło metody stosowane wobec 101 zatrzymanych po zamachach z 11 września.

Clint Eastwood, gwiazda konwencji Partii Republikańskiej, przez większość wieczoru mówił do pustego krzesła. Przypadek? Bynajmniej. Aktor i reżyser udawał, że mówi do siedzącego na nim "niewidzialnego Obamy", który już zrobił oszałamiającą karierę na Twitterze. Prezydent USA zdążył już odpowiedzieć, że póki co to nadal on rządzi, a "krzesło jest zajęte".

Tylko dwójka Polaków znalazła się na pokładzie ukraińskiego samolotu, który ewakuował w czwartek grupę obywateli państw europejskich z Syrii do Kijowa. MSZ Ukrainy informował wcześniej, że do Kijowa może przylecieć pięcioro naszych rodaków.

Wobec pogłębiającej się izolacji międzynarodowej Izrael jest "w krytycznym momencie" i prawdopodobnie już w 2014 roku nie będzie w stanie prowadzić dotychczasowej polityki na ziemiach palestyńskich - uważa były izraelski minister obrony Amir Perec.

Pentagon zagroził w czwartek podjęciem kroków prawnych przeciwko byłemu komandosowi z sił specjalnych Navy SEALs, który opisał operację przeciwko Osamie bin Ladenowi z maja 2011 roku - oświadczył główny prawnik amerykańskiego ministerstwa obrony Jeh Johnson.

James Holmes, który podczas masakry w kinie w Aurorze zabił 12 osób i ranił 58 na dziewięć minut przed strzelaniną próbował dodzwonić się do uniwersyteckiego psychiatry - poinformowała obrona mężczyzny. Z kolei amerykańskie media wskazują, że przed oskarżeniem stoi trudne zadanie, bo to nie Holmes będzie musiał udowodnić swoją niepoczytalność, ale prokuratura przekonać sąd, że jest on poczytalny.

Starszy szeregowy armii USA Bradley Manning, oskarżony o udostępnienie setek tysięcy tajnych dokumentów demaskatorskiemu portalowi internetowemu Wikileaks, stanie przed sądem w lutym przyszłego roku - podał w czwartek wojskowy sędzia prowadzący tę sprawę.

Burza tropikalna Isaac, przesuwająca się na północ Luizjany, została zdegradowana do kategorii depresji tropikalnej. Porywy wiatru nie przekraczają 55 km/h - podało w czwartek amerykańskie centrum huraganów (NHC). Nadal jednak utrzymuje się zagrożenie przerwania tamy.

Pytanie, które zadawały sobie od kilku dni media w całych Stanach, najwyraźniej znalazło wreszcie odpowiedź - to Clint Eastwood wystąpi na konwencji republikanów w Tampie jako "niespodzianka". Popularny aktor udzieli poparcia Mittowi Romneyowi.