To niezwykła historia. Chłopiec z Brazylii, który urodził się bez stop świetnie gra w piłkę i właśnie spełniło się jego marzenie. Został zaproszony na trening FC Barcelony, żeby spotkać swego idola Leo Messiego.

Hiszpania ma swojego Robin Hooda. Robin Hooda czasu kryzysu. Burmistrz miasteczka Marina-leda w Andaluzji nie tylko otwarcie krytykuje rządową politykę zaciskania pasa, ale przechodzi od słów do czynów. Burmistrz okrada sklepy, a żywność rozdaje biednym.

Trzech australijskich żołnierzy sił międzynarodowych (ISAF) zastrzelił w Afganistanie zamachowiec ubrany w mundur afgańskiej armii - poinformowały w czwartek nad ranem NATO i australijskie władze.

USA skrytykowały odrzucenie przez Sąd Najwyższy Ukrainy skargi kasacyjnej byłej premier Julii Tymoszenko od wyroku siedmiu lat więzienia za nadużycie władzy. Zaapelowały do władz Ukrainy o zaprzestanie "ścigania z powodów politycznych".

Na konwencji republikańskiej w Tampie na Florydzie doszło najprawdopodobniej do rasistowskiego wybryku. Dwaj uczestnicy konwencji rzucili garścią orzeszków ziemnych w czarnoskórą operatorkę telewizji CNN, mówiąc do niej: "Oto jak karmimy zwierzęta" - napisał na Twitterze dziennikarz MSNBC David Shuster.

Izrael nie miał powodu, by fizycznie szkodzić palestyńskiemu przywódcy Jaserowi Arafatowi - powiedział były przedstawiciel władz izraelskich odnosząc się do doniesień, że Arafat mógł zostać otruty.

Awantura o 3-letniego niesłyszącego chłopca z Nebraski. Rodzice twierdzą, że ich synowi nakazano w przedszkolu zmianę sposobu migania własnego imienia, bo gest ten przypomina oddawanie strzału z pistoletu.

Władze Indonezji ogłosiły zakończenie poszukiwań statku ze 150 nielegalnymi imigrantami na pokładzie, który w środę zatonął w okolicach Cieśniny Sundajskiej między Sumatrą a Jawą. Ratownikom nie udało się znaleźć ani statku, ani rozbitków, ani ciał ofiar.

Współczesny "Robin Hood" mobilizuje tłumy rozczarowanych ekonomicznym kryzysem Hiszpanów i organizuje kolejne marsze. Juan Gordillo - lewicowy polityk samorządowy, który prowadził niedawno akcje bezpłatnego wynoszenia z marketów żywności dla biednych - poprowadził teraz marsz na miasto Kadyks.