Węgrzy nie powinni śpieszyć się z wejściem do strefy euro, a ratowanie takich państw jak Grecja nie jest najlepszym wyjściem - stwierdził w wywiadzie dla konserwatywnego tygodnika społeczno-politycznego "Heti Valasz" węgierski minister gospodarki i twórca reform gospodarczych Gyoergy Matolcsy.

W pierwszym dniu wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Chinach firmy z obu krajów podpisały umowy gospodarcze o wartości ponad 6 mld dolarów (4,8 mld euro). Chiny kupią m.in. od Airbusa 50 nowych samolotów A320.

Iran nigdy nie będzie dążył do pozyskania bomby jądrowej, ale nie zrezygnuje z prawa do posiadania energii nuklearnej - oświadczył w czwartek jego przywódca duchowo-polityczny Ali Chamenei. Otworzył on w Teheranie 16. szczyt Ruchu Państw Niezaanagażowanych.

Stuletni kierowca spowodował w Los Angeles wypadek, w którym rannych zostało dziewięcioro dzieci i dwoje dorosłych. Do wypadku w środę (czasu lokalnego) doszło, gdy mężczyzna stracił kontrolę nad samochodem i wjechał w grupę ludzi przed budynkiem szkoły.

Serce nie jest już niezastąpionym organem w ciele człowieka. Udowadniają to czescy lekarze, którzy 37-letniemu pacjentowi z niewydolnością serca wycięli ten narząd i zastąpili go dwiema pompami o wdzięcznej nazwie HeartMate II (Kumpel Serca II).

To niezwykła historia. Chłopiec z Brazylii, który urodził się bez stop świetnie gra w piłkę i właśnie spełniło się jego marzenie. Został zaproszony na trening FC Barcelony, żeby spotkać swego idola Leo Messiego.

Hiszpania ma swojego Robin Hooda. Robin Hooda czasu kryzysu. Burmistrz miasteczka Marina-leda w Andaluzji nie tylko otwarcie krytykuje rządową politykę zaciskania pasa, ale przechodzi od słów do czynów. Burmistrz okrada sklepy, a żywność rozdaje biednym.

Trzech australijskich żołnierzy sił międzynarodowych (ISAF) zastrzelił w Afganistanie zamachowiec ubrany w mundur afgańskiej armii - poinformowały w czwartek nad ranem NATO i australijskie władze.

USA skrytykowały odrzucenie przez Sąd Najwyższy Ukrainy skargi kasacyjnej byłej premier Julii Tymoszenko od wyroku siedmiu lat więzienia za nadużycie władzy. Zaapelowały do władz Ukrainy o zaprzestanie "ścigania z powodów politycznych".

Na konwencji republikańskiej w Tampie na Florydzie doszło najprawdopodobniej do rasistowskiego wybryku. Dwaj uczestnicy konwencji rzucili garścią orzeszków ziemnych w czarnoskórą operatorkę telewizji CNN, mówiąc do niej: "Oto jak karmimy zwierzęta" - napisał na Twitterze dziennikarz MSNBC David Shuster.

Izrael nie miał powodu, by fizycznie szkodzić palestyńskiemu przywódcy Jaserowi Arafatowi - powiedział były przedstawiciel władz izraelskich odnosząc się do doniesień, że Arafat mógł zostać otruty.