- Potrzeba jeszcze czasu, by wygrać walkę z antyrządowymi rebeliantami w Syrii - powiedział prezydent tego kraju Baszar el-Assad w wywiadzie dla prorządowej telewizji Dunia. Fragmenty wywiadu cytuje agencja AFP.

Meksykański sędzia zarządził zatrzymanie 12 federalnych policjantów oskarżonych o otwarcie ognia do amerykańskiego pojazdu dyplomatycznego na południu Meksyku - donosi portal CNN. Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu.

Czterech amerykańskich żołnierzy z bazy w Georgii zostało oskarżonych o podwójne zabójstwo. Pojawia się też wątek rzekomego spisku, którego celem było obalenie rządu i zabójstwo prezydenta Obamy. Tutaj jednak opinie prokuratora ze stanu Georgia i władz federalnych się różnią.

Te żony, to właściwie rutyna. Wszyscy kandydaci prezentują się w ten sam sposób, co Mitt Romney - powiedział publicysta TVN24 Maciej Wierzyński, oceniając przedwyborczą konwencję republikanów. Jego zdaniem, Romney nie jest bez szans w rywalizacji z Obamą.

83-letni Ron Akana, steward amerykańskich linii, który wykonywał swój zawód od 63 lat, trafił do Księgi rekordów Guinnessa. W swój ostatni służbowy rejs, z Denver na wyspę Kauai na Hawajach, poleciał z liniami United Airlines w miniony weekend.

W Neapolu urządzono wielki pokaz pirotechniczny, by w ten sposób uczcić zwolnienie z więzienia lokalnego bossa kamorry. Media zwracają uwagę na to, że na południu Włoch powszechnym zwyczajem jest oddawanie hołdów mafiosom.

Liczba ofiar wtorkowego zamachu bombowego dokonanego za pomocą samochodu-pułapki podczas pogrzebu na przedmieściach Damaszku wzrosła do 27 - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

- Mitt zabierze Amerykę w lepsze miejsce, tak jak zabrał mnie bezpiecznie do domu tamtej nocy - powiedziała Ann Romney, wspominając czas, kiedy się poznali. Przemówienia jej, a także gubernatora New Jersey, Chrisa Christie, zrobiły furorę na konwencji republikanów w Tampie.

Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA Mitt Romney ma za sobą udaną karierę w biznesie, organizował igrzyska olimpijskie, był gubernatorem. Republikanie liczą, że jego menadżerskie doświadczenie przekona wyborców, iż lepiej naprawi gospodarkę niż Barack Obama.

Putin jest jak car - mówią w Rosji ci, którzy go nie znoszą. I wyliczają, co ma i ile jest to warte. A lista jego dóbr jest naprawdę imponująca - ma 20 rezydencji, 58 samolotów i śmigłowców oraz kolekcję zegarków wartą 700 tysięcy dolarów. Rosyjscy opozycjoniści pytają, skąd Władimir Putin wziął na to pieniądze, skoro oficjalnie zarabia nieco ponad 100 tysięcy dolarów rocznie.

Do Mitta Romneya przylgnęła już łata najmniej interesującego człowieka na świecie, co zadania - czyli zdobycia Białego Domu - specjalnie mu nie ułatwia. A jeśli dołożyć do tego liczne gafy, z których naśmiewa się pół Ameryki, robi się i śmiesznie i strasznie, o czym w materiale "Polski i świata".

Żona Mitta Romney Ann urodziła pięciu synów, od lat walczy ze stwardnieniem rozsianym i jest u boku swego męża aż od college'u, bo tam się poznali i zakochali. Materiał "Polski i świata".