Wysłanniczka ONZ w Syrii. "Zdruzgotana"

Po tygodniach starań władze Syrii wpuściły do kraju wysokiego rangą przedstawiciela ONZ. Zastępczyni sekretarza generalnego i szefowa biura ds. biura pomocy humanitarnej odwiedziła nawet miasto Hims, gdzie przez wiele tygodni trwały zacięte walki sił reżimu i opozycji. - Jestem zdruzgotana tym, co tam wczoraj zobaczyłam - stwierdziła Valerie Amos.

Iran chwali Obamę </BR>za wstrzemięźliwość

Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei pochwalił w czwartek słowa Baracka Obamy, który powiedział ostatnio, że wciąż jest szansa na dyplomatyczne rozwiązanie problemu irańskiego programu nuklearnego. Jednocześnie dzisiaj sześć mocarstw wezwało Teheran do tego, by spełnił swoje obietnice i wpuścił inspektorów do ośrodka w bazie wojskowej Parchin.

Mają się wprowadzać do dziecka na zmianę

To nie dziecko rodziców w separacji ma mieszkać u nich na zmianę, ale oni mają wprowadzać się do niego co tydzień, by się nim zajmować. Dziecko domu nie będzie zmieniać - postanowił sąd w Trieście w bezprecedensowym orzeczeniu.

Samolotami wojskowymi wozili narkotyki?

Władze USA badają zarzuty, iż niektórzy wyżsi oficerowie afgańskich sił powietrznych wykorzystywali wojskowe samoloty do przewożenia narkotyków i nielegalnej broni wewnątrz swego kraju.

"Koniec z mimozami" w Dzień Kobiet

Włoskie działaczki społeczne, deputowane i obywatelki buntują się przeciwko sprowadzaniu obchodów Dnia Kobiet jedynie do wręczania kwiatów. "Koniec z mimozami" - tym hasłem Włoszki rozpoczęły w internecie społeczną kampanię przeciwko banalizowaniu święta 8 Marca.

Rosja: Libia szkoli syryjskich rebeliantów

Ambasador Rosji w ONZ Witalij Czurkin oskarżył rząd Libii o umożliwienie zorganizowania na terytorium tego kraju obozu, w którym szkolą się rebelianci walczący z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Iran usuwał ślady po eksperymencie nuklearnym?

Zdjęcia satelitarne irańskiego obiektu wojskowego ukazują ciężarówki i spychacze w trakcie pracy, której celem mogła być dezaktywacja radioaktywnych śladów testu urządzenia, inicjującego wybuch bomby atomowej - powiedzieli w środę agencji AP dyplomaci w Wiedniu.

Minister obrony USA nie wyklucza ataku na Syrię

Międzynarodowa interwencja zbrojna w Syrii jest ryzykowna, ale nie całkiem wykluczona - powiedział w Kongresie minister obrony USA Leon Panetta. Podkreślił jednak, że Waszyngton skupia się na razie na sankcjach i dyplomacji.

Komorowski pogratulował Putinowi

Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie telefonicznej pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich - podała w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

"Operacja Tymoszenko nie jest obecnie zalecana"

Stan zdrowia przebywającej w więzieniu byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko nie wymaga leczenia operacyjnego - oświadczyła w środę ukraińska służba penitencjarna po spotkaniu z niemieckimi lekarzami, którzy zbadali opozycjonistkę w lutym.

Kim wciąż rozbudowuje kompleks nuklearny?

Wykonane z satelity najnowsze zdjęcia północnokoreańskiego kompleksu nuklearnego Jongbion niezbicie pokazują, że Phenian w ostatnich miesiącach rozbudowywał ten ośrodek - donosi w środę brytyjski dziennik "Guardian".

Dokumentacja cudu JPII wysłana do Watykanu?

Dokumentacja potrzebnego do kanonizacji Jana Pawła II przypadku cudownego uzdrowienia została wysłana do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych - podał włoski tygodnik "Panorama". Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

"Titanic" ofiarą mocy Księżyca?

- Nadzwyczajne zbliżenie się Księżyca do Ziemi może tłumaczyć, dlaczego na wodach, gdzie zatonął "Titanic", znalazło się tak wiele gór lodowych - twierdzi Donald Olson z Texas State University.

Brevik jak Breivik? Sklep z odzieżą w Niemczech

"Brevik" - tak nazywa się otwarty niedawno w niemieckim mieście Chemnitz sklep z odzieżą marki Thor Steinar. To skandal - uważają mieszkańcy. Nazwa kojarzy się bowiem z norweskim zamachowcem Andersem Breivikiem, który na wyspie Utoya i w Oslo zabił 77 osób. Producent odzieży przekonuje jednak, że nazwa sklepu nawiązuje do nazwy norweskiego miasteczka Brevik.

Chce dymisji premiera za nieznajomość języka

Mieszkaniec Ukrainy domaga się od Najwyższego Sądu Administracyjnego zwolnienia ze stanowiska premiera tego kraju Mykoły Azarowa, gdyż wbrew wymogom prawa nie włada on językiem ukraińskim - informują w środę miejscowe media.

Putin zaprasza miliardera do rządu

Premier Rosji, zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich Władimir Putin zaprosił rywala, miliardera Michaiła Prochorowa, do udziału w rządzie. Na spotkaniu z dziennikarzami Putin oświadczył też, że sprawy azylu dla prezydenta Syrii Asada nie poruszano.

Za "koncert" w cerkwi grozi im 7 lat łagru

Ponad 2 tys. wiernych podpisało się już pod apelem do zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryla o wstawienie się za członkiniami zespołu punkowego Pussy Riot, aresztowanymi pod zarzutem chuligaństwa w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. 21 lutego kobiety weszły do świątyni i zagrały utwór, w którym prosiły Bogurodzicę, by "przepędziła Putina". Kilka dni temu zostały aresztowane i oskarżone o chuligaństwo.

Ugryź sobie Fidela

Głowy Fidela Castro i Aleksandra Łukaszenki w postaci tortów z wyciętymi kawałkami w okolicy ich ust - tak wyglądają plakaty przygotowane z okazji 50. rocznicy powstania organizacji humanitarnej Amnesty International. Zdjęciom towarzyszy hasło: "50 lat razem walczymy z głosami opresji".

Rosja chce radzić o tarczy. Ze wszystkimi

Ministerstwo obrony Rosji przeprowadzi 3-4 maja w Moskwie międzynarodową konferencję nt. obrony przeciwrakietowej, na którą zaproszono wszystkie zainteresowane państwa - podał w środę szef resortu Anatolij Sierdiukow po spotkaniu z ukraińskim odpowiednikiem.

"Syndrom kiwania" zabija dzieci. Rodzice przywiązują je do drzew

Już co najmniej 200 dzieci zmarło od czerwca ubiegłego roku, gdy na północy Ugandy wybuchła epidemia tajemniczej choroby. Na "syndrom kiwania" nie ma lekarstwa, nie wiadomo, co go wywołuje - pisze "Washington Times", podkreślając, że skorumpowany rząd w ogóle nie przejmuje się epidemią.

Zginęło 6,2 tys. cywilów. Syria skąpana we krwi

Od marca 2011 roku, kiedy w Syrii wybuchły protesty antyrządowe, zginęło w tym kraju prawie 8,5 tys. ludzi, w zdecydowanej większości cywilów - podało w środę opozycyjne, działające w Londynie Obserwatorium na rzecz Praw Człowieka.

Za pieniądze klientów banku kupowała ferrari

49-letnia pracownica Citibanku w Indonezji przez cztery lata prowadziła niezwykle wystawne życie. Kupowała ferrrari, porsche i luksusowe apartamenty. Jak się okazało, nie robiła tego za swoje ciężko zarobione pieniądze, ale za pieniądze swoich klientów. Korzystając ze stanowiska po prostu przelewała pieniądze z kont banku na własne.

Zabójstwo i samobójstwo po utracie pracy

Stracił pracę w szkole, jeszcze tego samego dnia wrócił z karabinem i zastrzelił dyrektorkę. Następnie popełnił samobójstwo. Do dramatu doszło we wtorek w Jacksonville na Florydzie.

"Polecam Panu ofiary katastrofy"

Benedykt XVI modlił się w środę za ofiary katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, w której w sobotę zginęło 16 osób. Papież nawiązał do niej, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie.