Atomowy okręt podwodny pokonany przez podpalacza. USS Miami trafi na złom

Atomowy uderzeniowy okręt podwodny USS Miami trafi na złom, jako pierwsza w historii jednostka US Navy "pokonana" przez podpalacza. Okręt został poważnie uszkodzony przez pożar, który wybuchł na pokładzie podczas remontu w stoczni. Jak się okazało, ogień podłożył robotnik, który chciał wcześniej wyjść z pracy.

Obama odwołał wizytę w Moskwie. Kreml jest "rozczarowany"

Biały Dom odwołał spotkanie Baracka Obamy i Władimira Putina w Moskwie. Jest to reakcja na udzielenie azylu w Rosji Edwardowi Snowdenowi, co wywołało serię krytycznych sygnałów z Waszyngtonu i ochłodzenie wzajemnych relacji. Kreml określił decyzję Białego Domu jako "rozczarowującą".

"Fiasko" zagranicznej mediacji. Wojsko obwinia islamistów

Urząd prezydenta Egiptu ogłosił fiasko zagranicznej mediacji na rzecz rozwiązania kryzysu politycznego w kraju. Oznajmił przy tym, że konsekwencje obciążą Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się obalony przez wojsko prezydent Mohammed Mursi.

Samolot zderzył się z krową w trakcie lądowania

Samolot tanich indonezyjskich linii lotniczych Lion Air zderzył się z krową i wpadł w poślizg podczas lądowania na północy Indonezji. Maszyna ze 110 pasażerami na pokładzie zatrzymała się poza pasem startowym. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, skończyło się na drobnych zwichnięciach.

Rosja odciąga Gruzję od NATO. Miedwiediew przemówił pierwszy raz po wojnie

- Powstanie na długi czas źródło napięcia między naszymi krajami - ostrzegł Gruzję przed przystąpieniem do NATO premier Rosji. Smaczku dodaje, że Dmitrij Miedwiediew wygłosił te słowa w pierwszym wywiadzie dla gruzińskiej telewizji od czasów wojny z 2008 roku. Szef rosyjskiego rządu dodał, że obecność krajów bałtyckich w Sojuszu Północnoatlantyckim również nie jest pożądana.

Zarzuty za zamach na konsulat w Bengazi. Wyjaśnią śmierć ambasadora?

Departament sprawiedliwości USA postawił zarzuty w sprawie ataku z 11 września ubiegłego roku na konsulat USA w Bengazi w Libii - podały we wtorek telewizja CNN i "Wall Street Journal". W ataku zginął ambasador USA Christopher Stevens i trzech innych Amerykanów. Nie jest jasne, ilu osobom postawiono zarzuty, ani jakiej są one natury.

Gorący spór

Coraz ostrzej na linii Londyn-Madryt w sprawie Gibraltaru. Hiszpania grozi opłatami na granicy i zamknięciem tamtejszej przestrzeni powietrznej. To efekt tego, że Madryt zakwestionował brytyjską suwerenność nad stanowiącym od 300 lat jej posiadłość Gibraltarem. Napięcie wzrosło 10 dni temu, gdy z gibraltarskich statków zrzucono do morza głazy w celu utworzenia sztucznej rafy.

Zawiesili prace nad konstytucją. Chcą końca kryzysu

Szef tunezyjskiego Zgromadzenia Konstytucyjnego Mustafa Ben Dżafar ogłosił we wtorek zawieszenie prac nad nową ustawą zasadniczą, do czasu rozpoczęcia negocjacji między islamistycznym rządem a świecką opozycją w sprawie rozwiązania kryzysu politycznego w kraju.

Dzieci z biednych rodzin przestają tyć. Jest raport

Rządowe Centrum Kontroli i Prewencji Chorób opublikowało we wtorek raport potwierdzający pozytywne efekty walki z otyłością w USA. Pochodzące z ubogich rodzin dzieci w wieku przedszkolnym przestają tyć w 20 stanach, a w 19 wskaźniki otyłości nawet spadły.

Po polsku w USA mówi ponad 600 tys. ludzi

Liczba osób, które mówią w domach w USA w języku innymi niż angielski wzrósł w 2011 r. do ok. 60 mln, czyli prawie trzykrotnie przez 30 lat. Ok. 37 mln używa hiszpańskiego, a po polsku wciąż mówi 607,5 tys. osób - podało we wtorek amerykańskie Biuro Spisowe.

Zamachy w Bagdadzie i okolicach. Co najmniej 51 zabitych

Co najmniej 51 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych we wtorek w serii zamachów bombowych przeprowadzonych na ruchliwych ulicach handlowych i bazarach w Bagdadzie oraz jego okolicach - poinformowała iracka policja i źródła medyczne.

Manning z mniejszym wyrokiem. Maksymalnie 90 lat

W procesie żołnierza USA Bradleya Manninga, dotyczącym przekazywania poufnych informacji portalowi WikiLeaks, trybunał wojskowy we wtorek zmniejszył maksymalny możliwy wymiar kary do 90 lat pozbawienia wolności.

Nienawidził autora karykatur Mahometa. Teraz podał mu rękę

Niezwykły zwrot w historii karykatur Mahometa opublikowanych przez duńskiego rysownika Kurta Westergaarda w 2005 roku. Ahmed Akkari były muzułmański duchowny, który przed laty krytykował 
rysownika, teraz spotkał się z nim 
w Danii i przeprosił za swoje zachowanie.