GROM i SKW w afgańskim parlamencie. Podziękowania za uwolnienie Fariby Kakar

- Rola wojsk polskich była tutaj nie bez znaczenia, bo cała rzecz działa się na terenie prowincji Ghazni - mówił w TVN24 gen. Janusz Nosek, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego o akcji uwolnienia afgańskiej deputowanej, w której brali udział żołnierze z GROM i SKW. Afgański parlament w niedzielę oficjalnie podziękował Polakom za tę akcję.

Wierni krytykują biskupa za rozrzutność. On chce pokazać rachunki

Despotyzm i rozrzutność, to główne zarzuty wiernych kierowane pod adresem biskupa Limburga (Niemcy) Franza-Petera Tebartza-van Elsta. Duchowny zapowiedział w niedzielę, że przedstawi wszystkie rachunki dotyczące budowy swojej nowej rezydencji, o której w ostatnim czasie zrobiło się nad Renem bardzo głośno.

Aung San Suu Kyi dla TVN24: Powinniśmy się trenować w pojednaniach, a nie potępieniach

Symbol walki o demokrację, legenda oporu wobec dyktatury w Birmie i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla - nie tylko ikona polityki, ale i popkultury, o której śpiewał Bono. Borykała się z kilkunastoletnim aresztem domowym i dekadami prześladowań. Aż do kwietnia 2012 r., kiedy jako liderka partii opozycyjnej zasiadła w parlamencie. Aung San Suu Kyi w pierwszym od roku telewizyjnym wywiadzie, w TVN24 opowiada o walce o demokratyczną Birmę.

Eksperci: Izrael ma 80 głowic jądrowych i jest "usatysfakcjonowany"

Między 1967 a 2004 r. Izrael produkował średnio trzy głowice atomowe rocznie. Obecnie arsenał tego kraju składa się z 80 głowic i wystarczającej ilości materiału rozszczepialnego, aby uzbroić od 115 do 190 dodatkowych głowic - wskazuje raport ekspertów, opublikowany w "Bulletin of the Atomic Scientists". Zdaniem autorów raportu, Izrael zdecydował się zawiesić rozbudowę arsenału w 2004 r., bo jest "usatysfakcjonowany" jego obecnym kształtem.

"Nie sądzę, aby Putin podzielał nasze wartości". Obama odpiera krytykę ws. Syrii

Choć amerykańska polityka w sprawie Syrii mogła w ostatnim czasie sprawiać wrażenie "chaotycznej i nieskoordynowanej", przyniosła oczekiwane rezultaty - podkreślił prezydent USA Barack Obama w najnowszym wywiadzie dla stacji ABC. To jego pierwsza wypowiedź po ogłoszeniu porozumienia między Rosją a USA ws. zniszczenia syryjskiej broni chemicznej. Obama skomentował też artykuł Władimira Putina w "New York Timesie". - Zimna Wojna się skończyła. To nie jest konkurs między USA a Rosją - podsumował.

Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie

W wieku 112 lat zmarł w Grand lsland w stanie Nowy Jor Salustiano Sanchez Blazquez - poinformował w sobotę dziennik "Buffalo News". Według Księgi rekordów Guinnessa, Blazquez był od kilku miesięcy najstarszym mężczyzną na świecie.

Syria dziękuje Rosji za pakt z USA. "Pozwoli uniknąć wojny"

Syria z zadowoleniem przyjęła w niedzielę porozumienie o zniszczeniu jej broni chemicznej podpisane przez Rosję i USA - powiedział minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar. - To zwycięstwo, które pomoże uniknąć wojny przeciwko Syrii - podkreślił Hajdar.

Porwany przez syryjskich rebeliantów przerywa milczenie. "Dawali nam resztki swojego jedzenia"

Spędził w syryjskiej niewoli 152 dni. W tym czasie przeżył dwie fałszywe egzekucje, doświadczył głodu, upokorzenia i strachu. - Byłem zakładnikiem w zdradzonej przez rewolucję Syrii, która stała się własnością bandytów, krajem gdzie zatriumfowało zło - mówi w wywiadzie dla "La Stampa" Domenico Quirico, włoski dziennikarz porwany w kwietniu przez syryjskich przez rebeliantów.

Najszczęśliwsi ludzie świata żyją w Danii. Polska na 51. miejscu

Polacy znaleźli się na 51. miejscu wśród najbardziej szczęśliwych krajów na świecie - to wynik rankingu, który przygotowało ONZ. Nasi sąsiedzi - Czesi, Słoweńcy i Słowacy - znacznie wyprzedzili nas w zestawieniu, za to wygraliśmy m.in. z Rosjanami i Chorwatami. Najszczęśliwsi na świecie są mieszkańcy Danii, a najmniej zadowoleni żyją w Togo.

Kolejna ofiara "terroru w sieci"? 12-latka popełniła samobójstwo

12-letnia Rebecca Ann Sedwick popełniła samobójstwo w fabryce cementu w Lakeland na Florydzie. Na jej profilach w serwisach Instagram i Ask.fm odnaleziono wpisy z obelgami i groźbami. - Nie ma żadnych wątpliwości, że Rebecca był terroryzowana w sieci - mówi szeryf Grady Judd.

Japonia bez energii z atomu. Wyłącza ostatni reaktor

W Japonii w niedzielę o godzinie 16.40 (9.40 czasu polskiego) rozpoczęto proces wyłączania ostatniego reaktora jądrowego. Reaktor ten, nr 4 o mocy 180 MW, działał w elektrowni Ohi w prefekturze na zachodzie kraju - poinformował rzecznik operatora Kansai Electric Power (KEPCO).

Porozumienia ws. syryjskiej broni. "Ważny krok" czy "ślepa uliczka"?

Sekretarz generalny NATO z zadowoleniem przyjął rosyjsko-amerykańskie porozumienie w sprawie syryjskiej broni chemicznej. - To porozumienie może otworzyć drogę do pokojowego zakończenie konfliktu - oświadczył w sobotę wieczorem w Brukseli Anders Fogh Rasmussen. Innego zdania są wpływowi amerykańscy senatorowie John McCain i Lindsey Graham, którzy twierdzą, że to "początek dyplomatycznej ślepej uliczki".

Obama zadowolony z porozumienia, ale dalej gotowy do interwencji w Syrii

Prezydent USA Barack Obama wyraził zadowolenie z zawartego w Genewie porozumienia pomiędzy szefami dyplomacji USA i Rosji ws. syryjskiej broni chemicznej. Zaznaczył jednocześnie, że w dalszym ciągu - w przypadku porażki planu zniszczenia rezerw broni - Stany Zjednoczone nadal są gotowe do ewentualnej interwencji w Syrii.

Dowódca rebeliantów: Asad ukrywa broń chemiczną w sąsiednich krajach

Wojska Baszara el-Asada rozpoczęły transport zapasów broni chemicznej do Libanu i Iraku, by uniknąć możliwej inspekcji ONZ - poinformował generał Selim Idris z Wolnej Armii Syryjskiej. To kolejna w ostatnich dniach informacja, że reżim, oficjalnie zgadzając się na inspekcje, jednocześnie próbuje ukryć swój chemiczny arsenał.

USA i Rosja dogadały się ws. Syrii. "Do diabła z tym planem!"

USA i Rosja porozumiały się w sprawie planu wyeliminowania arsenału syryjskiej broni chemicznej - poinformował sekretarz stanu USA John Kerry po prawie trzydniowych rozmowach w Genewie z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Porozumienie już odrzuciła armia syryjskich rebeliantów. - Do diabła z tym planem! On nie rozwiąże kryzysu w Syrii - powiedział generał Salim Idris.