Ludzie masowo ruszyli po maski, wojsko zarządza mobilizację. Izrael boi się wojny

Izrael i Syria od dekad pozostają w stanie wojny. Oba kraje są sobie wrogie i co jakiś czas atakują się. Jednak paradoksalnie to Izrael obecnie najbardziej obawia się interwencji w Syrii. Rząd w Tel Awiwie deklaruje, że nie będzie się w nią angażował. Jednocześnie mobilizowani są rezerwiści i wzmacniana jest obrona na granicy. Ludzie rzucili się na maski przeciwgazowe.

Ukraina wybiera zbliżenie z UE. Moskwa na lodzie

Utworzenie strefy wolnego handlu między Ukrainą i Unią Europejską należy odbierać jako coś realnego - oświadczył szef rządu w Kijowie Mykoła Azarow mówiąc o relacjach ze sprzeciwiającą się temu Rosją. Naciski Moskwy na Kijów ostro skrytykował Parlament Europejski.

MAEA: Iran ma 1000 nowych wirówek. Szykuje paliwo do reaktora

Iran zainstalował ponad 1000 nowoczesnych wirówek do szybkiego wzbogacania uranu i szykuje się do ich przetestowania - ogłosiła w raporcie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Trwają także prace nad paliwem do reaktora, który - jak obawia się Zachód - mógłby produkować materiał do budowy bomby atomowej.

NATO: Wszystko wskazuje na to, że za chemicznym atakiem stoi reżim. ONZ prosi o kilka dni

- Informacje z różnych źródeł wskazują na to, że to syryjski reżim jest odpowiedzialny za atak bronią chemiczną na przedmieściach Damaszku - oznajmił sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen. Dodał przy tym, że "nie może to pozostać bez odpowiedzi". Tymczasem Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował, że inspektorzy pracujący w Syrii potrzebują jeszcze co najmniej czterech dni na badania na miejscu.

Tusk: Polska nie przewiduje udziału w interwencji w Syrii

- Polska nie przewiduje uczestnictwa w żadnym typie interwencji zbrojnej w Syrii - powiedział premier Donald Tusk podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie. Jak podkreślił, nie ma przekonania, że atak na Syrię przyniesie pożądane efekty.

Iran: interwencja będzie katastrofą dla regionu

Iran i Rosja jednym głosem ws. interwencji w Syrii. - To byłaby katastrofa dla tego regionu - powiedział w środę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł, że atak na Syrię "zdestabilizuje kraj i cały region".

Amerykańska bomba w centrum Hanoweru

Ok. 9 tysięcy osób ewakuowano ze śródmieścia Hanoweru po tym, jak znaleziono tam bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Saperom udało się ją rozbroić, nikomu nic się nie stało.

Hakerzy "Syryjskiej Armii" zaatakowali Twittera i "New York Timesa"

Hakerzy podający się za członków Syryjskiej Armii Elektronicznej zaatakowali we wtorek strony internetowe "New York Timesa", portalu Huffington Post i Twittera. W przeszłości ugrupowanie przyznawało się do ataków na media, uważane za przychylne syryjskim rebeliantom.

Zawalił się budynek. Osiem osób nie żyje

Co najmniej osiem osób zginęło, a kolejnych 26 zostało rannych w wyniku zawalenia się dwupiętrowego budynku w Sao Paulo. Wciąż trwają poszukiwania dwóch zaginionych osób, a władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

"W panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej". Podsłuchane rozmowy koronnym dowodem USA?

- W ubiegłą środę, kilka godzin po ataku chemicznym na przedmieściach Damaszku, urzędnik syryjskiego ministerstwa obrony w panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej. Pytał o atak z użyciem gazu porażającego układ nerwowy, który zabił blisko tysiąc osób - pisze "Foreign Policy". Według magazynu, rozmowy podsłuchał amerykański wywiad i jest ona najważniejszym dowodem na to, że reżim Asada stoi za użyciem broni chemicznej w Syrii.

Soczi jak "olimpijski obóz koncentracyjny". Igrzyska i zapomniane zbrodnie Rosji

To będzie najdroższa w historii impreza olimpijska, a gra idzie o mocarstwowy prestiż Rosji i osobistą reputację Władimira Putina. Dlatego będzie bardziej przypominać jedną wielką operację antyterrorystyczną, a nie sportowe święto. Rosyjskie władze martwią się nie tylko o bieżącą politykę – atakami grożą bowiem kaukascy islamiści, ale też o to, że będą musieli tłumaczyć z historii – zdziesiątkowania rdzennej ludności olimpijskiego regionu, Czerkiesów w XIX wieku.

USA nie wątpią, że Asad użył broni chemicznej. Eksperci: Najlepszy moment na interwencję minął

- Nie ma żadnych wątpliwości, że to reżim prezydenta Baszara el-Asada jest odpowiedzialny za "niegodziwe" użycie broni chemicznej w Syrii - powiedział wiceprezydent USA Joe Biden we wtorek. Amerykańscy eksperci wskazują natomiast: prezydent USA zbyt długo zwlekał z interwencją i "najlepsza ku niej okazja już minęła". Wielu podkreśla jednak, że Barack Obama musi użyć siły, gdyż w grę wchodzi wiarygodność USA po ostrzeżeniach pod adresem Asada.

Milicyjny rajd na siedzibę Femenu. Znaleźli broń

Kijowska milicja przeszukała siedzibę grupy feministycznej Femen. Znalazła m.in. materiały wybuchowe, broń i narkotyki. Zdaniem przedstawicielki organizacji, to funkcjonariusze podrzucili te przedmioty, by skompromitować Femen.

Znaleźli zaginionych na Elbrusie Polaków

- Poinformowano nas o pomyślnym zakończeniu akcji poszukiwawczej zaginionych Polaków - poinformował Grzegorz Teleśnicki, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Moskwie. Dodał, że alpiniści wraz z ratownikami wracają do bazy. Czwórka Polaków zabłądziła we wtorek podczas zejścia ze szczytu Elbrusu.

Ambasada RP w Brukseli: w budynku nie ma skradzionego sprzętu

Na terenie Ambasady RP nie znajduje się i nigdy nie znajdował się skradziony sprzęt komputerowy - poinformowała tvn24.pl Kamilla Rejmer z biura prasowego polskiej placówki w Brukseli. Miejscowej policji nie udało się odnaleźć laptopa i tabletu belgijskiej pary, które miały być namierzone przez system GPS właśnie w budynku polskiej ambasady.