Amerykanie stracili głos w UNESCO

Stany Zjednoczone, które od dwóch lat w proteście przeciwko przyjęciu Palestyńczyków do UNESCO nie płaciły w niej składki członkowskiej, automatycznie utraciły w niej prawo głosu - poinformował przedstawiciel tej agendy ONZ. W piątek rano upłynął ostateczny termin wpłaty lub wyjaśnienia powodów zalegania ze składkami.

Netanjahu: Iran otrzymuje wszystko, a nie płaci za nic

Izrael odrzuca możliwe porozumienie światowych mocarstw z Iranem - oznajmił premier Benjamin Netanjahu. Stany Zjednoczone wraz z państwami europejskimi dążą do normalizacji stosunków z Iranem, warunkiem której jest ograniczenie atomowych ambicji Teheranu.

Najpierw crack, teraz groźby. Kłopotów burmistrza Toronto ciąg dalszy

Jeszcze nie ucichła poprzednia burza wokół kontrowersyjnego burmistrza Toronto, a już rozpętała się kolejna. We wtorek Rob Ford przyznał się, że palił crack, a już w czwartek musiał przepraszać za ujawnione nagrania, na których groził komuś śmiercią. Ford tłumaczył się, że był... pijany.

Coraz więcej przemocy seksualnej w amerykańskiej armii

Aż o 50 proc. wzrosła w ciągu roku liczba zgłaszanych przypadków przemocy seksualnej w amerykańskim wojsku. Senat USA pracuje nad rewizją wojskowego systemu sprawiedliwości, by lepiej chronić ofiary, ale niektóre proponowane zmiany budzą sprzeciw Pentagonu.

Zatrzymali autora eksplozji przed siedzibą partii

Chińska policja zatrzymała sprawcę środowych wybuchów przed siedzibą prowincjonalnych władz partii komunistycznej w mieście Taiyuan. Jak podały media państwowe, 41-letni mężczyzna, wcześniej karany za kradzież, przyznał się do winy.

Strajk w Madrycie: stolica Hiszpanii zasypana śmieciami

Ogromne sterty śmieci zalegają na ulicach i placach Madrytu. To konsekwencja strajku pracowników trzech przedsiębiorstw oczyszczania miasta, którzy nie zgadzają się na 40 proc. redukcję płac ani też na zwolnienie 1,1 tys. osób. Dotąd pracę straciło 350 zatrudnionych.

Korrida narodową spuścizną w Hiszpanii, ale nie w Katalonii?

Korrida będzie częścią narodowej spuścizny kulturalnej - taką ustawę zatwierdził hiszpański parlament. Pod petycją o zachowanie walk byków podpisało się 600 tys. osób. Wśród nich są m.in. konserwatywny premier Mariano Rajoy i laureat Nagrody Nobla, peruwiański pisarz Mario Vargas Llosa. Co ciekawe w Katalonii już trzy lata temu zakazano tej "krwawej rozrywki", jak nazywają korridę w Barcelonie.

Tymoszenko wyjedzie? Ukraińscy deputowani mają czas do środy

Rada Najwyższa Ukrainy nie przystąpiła w czwartek wieczorem do omówienia projektów ustaw w sprawie uwolnienia przebywającej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko. Posiedzenie przeniesiono na piątek. Wcześniej gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" donosiła, że deputowani rządzącej Partii Regionów otrzymali polecenie poparcia ustawy umożliwiającej zagraniczne leczenie byłej premier.