Tajna siatka neonazistów w niemieckich więzieniach

Niemieckie władze wpadły na ślad działającej w więzieniach tajnej organizacji neonazistów, której celem była finansowa pomoc więźniom i ich rodzinom oraz ideologiczne szkolenie skazanych za przestępstwa o podłożu skrajnie prawicowym - podał w środę "Bild".

Papież Franciszek: Bóg jest naszym tatą

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek zachęcił wiernych, by spoglądali ku Niebu i Bogu, by czerpać stamtąd "światło i moc". Przypomniał, że wierni są dziećmi Bożymi i powiedział: "Bóg jest naszym tatą".

Fałszywy Rockefeller oskarżony o zabójstwo

W Los Angeles rozpoczął się proces oszusta przez lata podającego się za członka słynnej amerykańskiej rodziny Rockefellerów. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo syna gospodyni, u której mieszkał.

Byle do lipca? Seul uruchomi własną tarczę antyrakietową

KAMD - te cztery litery mają oznaczać zbawienie dla Korei Południowej, która nie posiada systemu obrony przeciwrakietowej przed ewentualnym atakiem Pjongjangu. Tarcza antyrakietowa kryjąca się za tym skrótem ma zostać uruchomiona przez Seul w lipcu. Jej główną broń będą stanowiły rakiety Patriot, ale cała konstrukcja i pomysł na nią jest rodzimy, informuje agencja Yonhap.

Zabijał leżących w łóżkach, celował w głowę. W tej wsi nikt nie zamykał drzwi

We wtorkowy poranek z niewiadomych przyczyn strzelił do żony, syna i własnej matki, a potem odwiedził kilka domów sąsiadów i tam zabił 11 osób. Ljubisa Bogdanović ze wsi Velika Ivicna po nieudanej próbie samobójczej wciąż jest w stanie krytycznym. Jego żona ma się lepiej - będzie żyła. Ofiar szaleńca mogło być więcej, gdyby napastnik nie został zmuszony do wycofania się z kolejnego domu, bo.... skończyła mu się amunicja. Z pełnym magazynkiem zatrzymała go policja.

682 egzekucje w rok. Nie licząc Chin

Co najmniej 682 egzekucje wykonano w 2012 roku na całym świecie, o dwie więcej niż rok wcześniej - poinformowała Amnesty International. Raport AI nie uwzględnia Chin, które nie udostępniają swych statystyk.

Polski ambasador w Rosji upomina się o wrak tupolewa

Ambasador RP w Rosji Wojciech Zajączkowski w wywiadzie dla opozycyjnej "Nowej Gaziety", upomniał się o zwrot wraku tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Ambasador podkreślił, że jest to problem wzajemnego zaufania między Polską i Rosją.

Seul: Za wielkim atakiem hakerskim stał Pjongjang

Korea Południowa podtrzymuje, że za wielkim atakiem hakerskim 20 marca na sieci komputerowe dwóch dużych południowokoreańskich banków i trzech głównych nadawców radiowo-telewizyjnych, stała Korea Północna.

Republikanie chcą zablokować debatę o broni

Demokraci chcą w czwartek rozpocząć formalną debatę w Senacie o reformie prawa o kontroli i dostępie do broni palnej. Ale już 14 republikanów zapowiedziało, że użyje obstrukcji parlamentarnej, by sprzeciwić się jakiemukolwiek głosowaniu mającemu związek z tą reformą.

Byłemu ministrowi kolei grozi kara śmierci

Były chiński minister kolei Liu Zhijun, który w niesławie opuszczał swoje stanowisko w ubiegłym roku, został formalnie oskarżony o korupcję i nadużycia władzy. Liu grozi długoletnie więzienie a nawet kara śmierci.

Student ranił nożem 14 osób

Uzbrojony w nóż student college'u w Teksasie zaatakował na terenie uczelni przypadkowe osoby. Zanim go obezwładniono i aresztowano, poranił co najmniej 14 osób. Cztery osoby znajdują się w stanie ciężkim.

Broń laserowa przestaje być fikcją

Przyszłość jest już dziś. Broń znana dotychczas głównie z fantastyki naukowej staje się rzeczywistością. Amerykańska marynarka wojenna planuje zainstalowanie pierwszego lasera bojowego zdolnego do zestrzeliwania dronów. Jest tani, podobno wyjątkowo skuteczny, ale nie jest bez wad.

Fenomen nagiego protestu

Powstały, aby sprzeciwić się narastającej prostytucji i seksturystyce na Ukrainie. Jednak z biegiem lat rosły w siłę i krąg ich zainteresowań wciąż się poszerzał. Walczyły między innymi o uczciwe wybory, równouprawnienie, występowały przeciw przemocy. W końcu przekroczyły granice. O fenomenie Femenu, czyli czy naga broń wciąż jest skuteczna.

70 lat temu na jaw wyszedł mord w Katyniu

11 kwietnia 1943 r. radio niemieckie podało informację o odkryciu w Katyniu zbiorowych grobów polskich oficerów. Decyzję o ich rozstrzelaniu wraz z innymi jeńcami polskimi podjęło Biuro Polityczne KC WKP(b) 5 marca 1940 r. W sumie w wyniku tej decyzji zgładzono około 22 tys. obywateli polskich.

"Bardzo dobra współpraca" Kuby i USA

Takie przypadki w historii relacji obu krajów nie zdarzają się często. Kubańskie MSZ poinformowało, że wyda władzom amerykańskim małżeństwo, które zbiegło na Kubę po uprowadzeniu z Florydy dwójki własnych dzieci. Rodzicom w USA odebrano prawa rodzicielskie.

Rakiety Kima w ruchu. "Odpalenie może nastąpić w każdej chwili"

- Korea Północna poinformowała dyplomatów z kilku państw, że odpali rakietę około środy. Pocisk przeleci nad Japonią - twierdzi japońska gazeta "Sankei Shimbun", powołując się na informatora. Przecieki z władz USA sugerują, że "odpalenie może nastąpić w każdej chwili". Satelity wykryła kilka mobilnych wyrzutni rakiet.

Językowa rewolucja w Watykanie: papież unika języków obcych

Rewolucja językowa w Watykanie - tak określa się widoczne zmiany, jakie przyniósł pontyfikat papieża Franciszka. Papież z Argentyny mówi głównie po włosku i unika innych języków obcych, co potwierdził też podczas spotkania z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem.

Wskazali już winnych i mówią "niet" ws. wraku. Jak śledztwo smoleńskie prowadzą Rosjanie

Były deklaracje pełnej współpracy z polskimi prokuratorami i jak najszybszego zakończenia śledztwa smoleńskiego. Tymczasem trzy lata po katastrofie końca czynności śledczych rosyjskich nie widać, a strona rosyjska, mówiąc o tamtych wydarzeniach za wykładnię przyjmuje raport MAK sprzed ponad dwóch lat, orzekający o winie Polaków. Polskie zastrzeżenia do zachowania Rosjan pojawiły się już kilka miesięcy po katastrofie. Liczne monity i wizyty prokuratora generalnego w Moskwie niewiele pomagają, a symbolem stanowiska Rosji ws. śledztwa stał się problem zwrotu wraku tupolewa.

Córki mordercy z Serbii: W niedzielę byłyśmy na obiedzie. Tata był spokojny

Córki Ljubisy Bogdanovicia - Zorica i Slavica - mówią, że w czasie ostatniej wizyty w domu, w niedzielę, rozmawiały z rodzicami normalnie. - Tata był spokojny. Wszystko tamtego dnia wyglądało jak zawsze - opowiedziały serbskiemu dziennikowi "Blic". We wtorek o świcie 60-letni mężczyzna zabił swojego syna, synową i sąsiadów. Jego żona, a zarazem matka Zoricy i Slavicy walczy w szpitalu o życie. W sumie we wsi Velika Ivanca zginęło 13 osób.