Podziurawione szyby, policja, ranny na ziemi. Film zaraz po ataku na kawiarnię

Duńska policja podała, że napastnik, który najpewniej zaatakował w sobotę kawiarnię w Kopenhadze, a następnie zaatakował synagogę i w końcu został zastrzelony przez policję, to 22-letni Duńczyk. W niedzielę wieczorem Reuters opublikował amatorskie wideo, pokazujące co w chwilę po ataku działo się w kawiarni.

Niemcy boją się ataku terrorystów. Odwołany pochód karnawałowy

Ze względu na groźbę terrorystycznego zamachu władze Brunszwiku w Dolnej Saksonii odwołały tradycyjny pochód karnawałowy, który miał przejść w niedzielę przez miasto. Poniedziałkowe parady w Kolonii i innych miastach Nadrenii mają odbyć się zgodnie z planem.

Kruchy rozejm. Siły rządowe: separatyści wznowili ataki, kilkadziesiąt ostrzałów

Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy wznowili w niedzielę po południu intensywne ataki na siły rządowe – podało dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej w godzinach wieczornych. - Pod strategicznym miastem Debalcewe bojówkarze z czołgów ostrzeliwują pozycje sił rządowych, utrzymywanych przez batalion "Krywbas" - potwierdził p.o. rzecznika sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy Władysław Selezniow. Lider separatystów grozi zniszczeniem "kotła debalcewskiego", jeśli Kijów "nie będzie wykonywać zapisów rozejmu".

Jaceniuk: to Rosja powinna zapłacić za odbudowę Donbasu

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk uznał, że Rosja powinna zapłacić za odbudowę Donbasu na wschodzie jego kraju, który został zrujnowany przez wspieranych przez nią separatystów. Szef rządu napisał o tym w niedzielę na swoim Facebooku.

Więzienie dla wiceszefa Bractwa Muzułmańskiego w Jordanii

Sąd w Ammanie skazał w niedzielę wiceszefa jordańskiego Bractwa Muzułmańskiego Zakiego Baniego Rushaida na półtora roku więzienia za krytykę w mediach społecznościowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), które umieściły na czarnej liście jego ugrupowanie.

Kanada da Ukraińcom kosmiczne oczy. Cenna pomoc w wojnie

- Trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem przekazywania ukraińskiemu wojsku informacji uzyskiwanych przez kanadyjskiego satelitę RADARSAT-2 - podaje gazeta „The Globe and Mail”. Dzięki temu Ukraińcy mają zyskać bardzo cenną możliwość obserwowania tego, co się dzieje w Donbasie i na granicy z Rosją.

Zachód dzwonił na Wschód. Putin i Ławrow odbierali

Obama z Poroszenką, Merkel i Hollande z Putinem, Kerry z Ławrowem. Telefony w sobotni wieczór i noc nie zamilkły nawet na chwilę. Zachodni przywódcy dzwonili głównie na Kreml, by upewnić się, że rozmowy w Mińsku coś dały i o północy z soboty na niedzielę rozejm na Ukrainie rzeczywiście wejdzie w życie.

Twierdzi, że bin Laden próbował mu zlecić zabicie Mubaraka

Z zeznania Amerykanina Ihaba Mohammada Alego wynika, że ówczesny szef Al-Kaidy Osama bin Laden w połowie lat 90. zwrócił się do niego, aby ten wykorzystał jego samolot jako broń i uderzył w samolot ówczesnego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Planowali walentynkową masakrę w największym centrum handlowym w Kanadzie

Trzy osoby - dwóch Kanadyjczyków i Amerykanka - planowały urządzić strzelaninę w największym centrum handlowym w Kanadzie w walentynki - poinformował w sobotę późnym wieczorem minister sprawiedliwości Kanady. Dodał, że „wszyscy podejrzani są albo w areszcie, albo nie żyją”. Funkcjonariusze zostali naprowadzeni na ich trop w piątek 13 lutego, przez anonimową osobę.

Były szef Partii Regionów Janukowycza zatrzymany w akcji SBU

Na Ukrainie zatrzymano w sobotę Ołeksandra Jefremowa, byłego szefa frakcji parlamentarnej Partii Regionów, zbiegłego w ub. roku z kraju byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Jefremow uważany jest za osobę finansującą działalność separatystów prorosyjskich.

Papierowy rozejm? Siły rządowe: separatyści wznowili intensywne ataki

Prorosyjscy separatyści na wschodniej Ukrainie wznowili w niedzielę po południu intensywne ataki na siły rządowe, ostrzeliwując je od godziny 15 czasu lokalnego (14 w Polsce) aż 32-krotnie – podało dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej w godzinach wieczornych. Wcześniej Prezydenci Francji Francois Hollande, Ukrainy Petro Poroszenko, Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyli, że "są generalnie zadowoleni z przestrzegania rozejmu na wschodzie Ukrainy mimo lokalnych incydentów" - podał w niedzielę Pałac Elizejski.

Zabity i ranni. Sprawca strzelaniny w Kopenhadze wciąż nieuchwytny

Duńska policja poszukuje sprawcy sobotniej strzelaniny w Kopenhadze. Do zdarzenia doszło w kawiarni, w której odbywała się debata pod hasłem "Sztuka, bluźnierstwo i wolność ekspresji" z udziałem kontrowersyjnego szwedzkiego artysty Larsa Vilksa. Znany m.in. z karykatur Mahometa rysownik był na liście celów Al-Kaidy. Podczas debaty przemawiał też ambasador Francji w Danii, Francois Zimeray. W Danii ogłoszono stan pogotowia.

Trudna doba przed rozejmem. Poroszenko "na żywo" przyjmował raporty z frontu

Równo o północy czasu ukraińskiego (godz. 23 w Polsce) z soboty na niedzielę w Donbasie na wschodniej Ukrainie weszło w życie porozumienie o wstrzymaniu walk między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi. W niedzielę przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji przeprowadzą rozmowę telefoniczną, w której ocenią sytuację na wschodzie Ukrainy w pierwszym dniu obowiązywania tam zawieszenia broni.

Nie żyje najbogatszy Włoch, wynalazca Nutelli

W Monte Carlo zmarł w sobotę w wieku 89 lat najbogatszy Włoch Michele Ferrero, 29. na światowej liście najbardziej majętnych ludzi, właściciel gigantycznego imperium słodyczy. Jego majątek „Forbes” oszacował na ponad 23 miliardy dolarów.

Poroszenko grozi stanem wojennym. Separatyści: Debalcewe to "wewnętrzny rejon", nie będzie wstrzymania ognia

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział wprowadzenie stanu wojennego na terytorium całego państwa, jeśli bojownicy w Donbasie nie wstrzymają w nocy z soboty na niedzielę ognia we wschodniej części kraju. Aleksandr Zacharczenko, lider "Donieckiej Republiki Ludowej" zapewnił tymczasem, że rebelianci wstrzymają ogień, ale z wyjątkiem rejonu Debalcewego. Zacharczenko nazywa go "wewnętrznym rejonem", a o takich, jak utrzymuje, nie ma ani słowa w mińskim porozumieniu.

"Zdeprawowany obraz ciemnej strony władzy". DSK: na tym polega swingowe życie

Treść zeznań byłego szefa MFW i ministra finansów zszokowała nie tylko ławę przysięgłych i sąd, ale także opinię publiczną. "Zdeprawowany obraz ciemnej strony władzy" - grzmią media. Broniący się Dominique Strauss-Kahn, który na ławie oskarżonych zasiadł wraz z 13 innymi osobami, odpierał zarzuty, twierdząc, że "nie był świadom, że pośród kobiet biorących udział w orgiach były prostytutki" oraz że "na tym polega swingowe życie".