Katastrofa w Szwajcarii. Pociąg wykoleił się w wąwozie

W górach w południowo-wschodniej Szwajcarii wykoleił się w czasie przejazdu wąwozem pociąg pasażerski. Wypadek nastąpił po tym, gdy pociąg natrafił na osuwisko ziemi na swej drodze - podała szwajcarska policja. Jedenaście osób zostało rannych.

Liczba ofiar Eboli przekroczyła tysiąc

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała w środę, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii Eboli w Afryce Zachodniej wyniosła 1069. 1975 osób jest zarażonych wirusem.

Rozbił się samolot z kandydatem na prezydenta Brazylii. Eduardo Campos nie żyje

Prywatny samolot z kandydatem na prezydenta Brazylii Eduardo Camposem rozbił się w środę w mieście Santos - poinformowało agencję Reutera źródło w sztabie wyborczym partii Camposa. Kilkadziesiąt minut później BBC potwierdziło, po rozmowach z członkami partii Camposa, że ten zginął. Według straży pożarnej z katastrofy nie ocalał nikt z 7-osobowej załogi.

Pełczyńska-Nałęcz pierwszą ambasadorką RP w Rosji

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i Bogusław Winid odebrali z rąk szefa MSZ Radosława Sikorskiego nominacje ambasadorskie na placówki w Rosji oraz przy ONZ. - Strata Warszawy jest zyskiem dla Moskwy i Nowego Jorku - podkreślił minister.

Putin wylądował. Kremlowska śmietanka już na Krymie

Władimir Putin rozpoczał w środę wizytę na Krymie, gdzie będzie przebywał dwa dni. Rosyjski prezydent przyleciał na półwysep po raz drugi od czasu jego aneksji. Przeprowadził już naradę z członkami Rady Bezpieczeństwa, a w czwartek spotka się z deputowanymi do Dumy Państwowej - poinformowała służba prasowa Kremla.

Siemoniak: Rosja najpierw wywołała cierpienia tysięcy ludzi, a teraz wysyła konwój humanitarny

Optymalnym celem dla Polski jest utworzenie w naszym kraju baz wojskowych NATO - powiedział w Bielsku-Białej szef MON Tomasz Siemoniak. Jak podkreślił, wynika to z realnego zagrożenia związanego z sytuacją na Ukrainie i woli wzmocnienia Sojuszu Północnoatlantyckiego. - Można obawiać się złych scenariuszy - stwierdził minister. Jednocześnie zaznaczył, że Polska jest w bliskiej relacji z sojusznikami i jest przygotowana na różne warianty rozwoju sytuacji.

17-latka wróciła z kraju ogarniętego Ebolą. "Nie było wiadomo, kto jest chory a kto nie"

- Lekarze przyszli do mnie w maskach, fartuchach i rękawicach. Byłam w izolatce - opowiada 17-letnia Anna Śnieżek z Wrocławia, która kilka dni temu wróciła z Liberii. To właśnie tam wirus Ebola zbiera śmiertelne żniwo. Nastolatka po powrocie trafiła do szpitala. Na szczęście okazało się, że jest zdrowa. O tym w jaki sposób uniknęła niebezpieczeństwa, opowiedziała w rozmowie z reporterem TVN24.

"Najpierw Rosjanie dostarczali czołgi i terrorystów, a teraz wodę i sól"

Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk skrytykował Rosję za transport pomocy humanitarnej dla wschodniej Ukrainy. Zaznaczył, że "poziom rosyjskiego cynizmu nie ma granic". Dodał, że taką pomoc Ukraina może przyjąć jedynie od Czerwonego Krzyża. Z kolei minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow oświadczył, że rosyjski konwój nie zostanie przepuszczony przez obwód charkowski.

Rosyjska ambasada: polskie władze pozwalają sobie na obraźliwe i rusofobiczne oświadczenia

Rosyjska ambasada nie widzi podstaw do tłumaczenia się ze słów Władimira Żyrinowskiego, który stwierdził, że w razie konfliktu wojennego między Rosją a Zachodem o Ukrainę, Polska "zostanie zmieciona z powierzchni ziemi". - Taka prośba wygląda szczególnie nieodpowiednio w Polsce, gdzie nie tylko opozycja, ale i przedstawiciele władzy pozwalają sobie na obraźliwe i rusofobiczne oświadczenia - stwierdziła sekretarz prasowa ambasady Rosji w Polsce Waleria Pierżinskaja.

Kamazy trojańskie, czyli internet kpi z "białego konwoju"

Ogromny konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla mieszkańców wschodniej Ukrainy wyruszył spod Moskwy w nocy z poniedziałku na wtorek. Władze w Kijowie i Zachód obawiają się, że Rosjanie zechcą wykorzystać dostarczenie pomocy jako pretekst do interwencji. Internet zalały dziesiątki memów nawiązujących do słynnej historii z koniem trojańskim. I nie tylko.

Ochojska: nie objęłabym patronatem konwoju, nie wiedząc, co jest w ciężarówkach

Musi być zgoda Ukrainy na wjazd tego konwoju, ktoś musi podpisać dokumenty celne - powiedziała w "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) odnosząc się do rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną, który zmierza w kierunku Ukrainy. - Jeśli Rosjanie chcą być wiarygodni, niech zwrócą się do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie - podkreślił szef Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) Stanisław Kracik.

"Żyrinowski to komik. Wezwanie ambasadora wystarczy"

- To niedopuszczalne, aby rosyjski polityk, członek Dumy i szef dużej partii, wypowiadał takie słowa - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jacek Saryusz-Wolski. Eurodeputowany PO odniósł się w ten sposób do słów lidera LDPR Władimira Żyrinowskiego, że w razie konfliktu wojennego między Rosją a Zachodem o Ukrainę Polska "zostanie zmieciona z powierzchni ziemi".

"Kiedy umarł, nie było mnie w pobliżu". Czornowoł wspomina zabitego w Donbasie męża

"Kiedy umarł, nie było mnie w pobliżu. Zdawałam sobie sprawę, że jest na wojnie, że może umrzeć, ale modliłam się, żebym była blisko, jeśli się to stanie" - napisała o swoim mężu Tetiana Czornowoł, ukraińska dziennikarka, która kilka miesięcy temu sama cudem uniknęła śmierci. Mykoła Bieriezowoj, ochotnik służący w batalionie Azow, zginął w niedzielę w walkach na wschodzie Ukrainy.

Bundestag o relacjach z Polską: Ukraina problemem, historia już nie

"Wydarzenia na Ukrainie mogą trwale pogorszyć stosunki między Polską a Niemcami. Inne są spojrzenia na zagrożenia ze Wschodu, Polska i Niemcy mają również odmienne zdanie na temat wzmocnienia obecności amerykańskiej i natowskiej na wschodniej flance Sojuszu Atlantyckiego. Inne są także spojrzenia na projekt utworzenia unii energetycznej" – takie oceny znalazły się w analizie relacji między Berlinem a Warszawą, jaką publikuje niemiecki parlament.