Amerykańskie władze przypuszczają, że napastnik, który zastrzelił czterech marines podczas ataku na dwie bazy marynarki wojennej w Chattanooga (Tennessee, USA), podróżował w minionym roku do Jordanii i Jemenu. Śledczy sprawdzają jego związki z radykalnymi islamistami.

Ponad 200 osób zostało rannych w piątek w zderzeniu pociągów w Johannesburgu. Co najmniej 90 z nich trafiło do szpitali z obrażeniami od lekkich do poważnych - wynika z informacji podanych przez służby ratownicze RPA.

Historia zaledwie dwutygodniowego chłopca odnalezionego w środę w pojemniku na śmieci, poruszyła całą Hiszpanię. Życie dziecka uratował przypadkowy przechodzień, który usłyszał płacz dochodzący z kontenera i powiadomił straż miejską. W piątek aresztowano matkę chłopca. Jak przyznała, porzuciła synka, bo czuła się przytłoczona swoją sytuacją.

- Putin i stali członkowie rady wymienili poglądy - to jedyny komentarz rzecznika prezydenta Rosji do informacji, że podczas piątkowego posiedzenia rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa jednym z tematów była sprawa decentralizacji władzy na Ukrainie. Ze stałymi członkami rady spotkał się prezydent Władimir Putin.

Sąd w Moskwie wydał w piątek nakaz aresztowania deputowanego Ilji Ponomariowa, który jako jedyny głosował w 2014 roku przeciwko aneksji Krymu przez Rosję. Wcześniej Ponomariow został formalnie oskarżony o wyłudzenie pieniędzy o równowartości 750 tys. dolarów.

W pierwszą rocznicę katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się na wschodzie Ukrainy - trafiony najprawdopodobniej rakietą ziemia-powietrze wystrzeloną z terytorium kontrolowanego przez separatystów - w Australii i Holandii uczczono pamięć ofiar tej tragedii. Australijski premier Tony Abbott nazwał zestrzelenie maszyny "barbarzyństwem".

Po dwóch miesiącach od ogłoszenia przez Rosjan wznowienia produkcji bombowców strategicznych Tu-160 na jaw wychodzi prawda kryjąca się za tą propagandową zagrywką. Nowe maszyny mają się pojawić nie już teraz, ale dopiero po 2023 roku i na dodatek opóźnią pracę nad bombowcem nowej generacji PAK-DA. Początkowo zapewniano, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Jest możliwe, że żadnego zupełnie nowego superbombowca w ogóle nie będzie.

Chcieli porwać wysokiego rangą wojskowego, ściąć mu głowę i wszystko sfilmować sportową kamerą - tak miał przebiegać zamach terrorystyczny we Francji, który ostatecznie został udaremniony przez służby specjalne. Na jaw wychodzi więcej szczegółów ataku, jaki chcieli przeprowadzić islamiści. Francuska policja zatrzymała niedoszłych zamachowców.

Rok temu wsiadali na pokład boeinga 777 wylatującego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Niektórzy jechali na wakacje życia, inni wracali do domu, jeszcze inni wyruszali, by zacząć wszystko od nowa. Przypominamy sylwetki pasażerów lotu MH17, których życie zostało tragicznie przerwane nad Donbasem.

Ukraińskie władze uznały za personę non grata i poprosiły o opuszczenie kraju pełniącego obowiązki konsula generalnego Rosji w Odessie. - Jego działalność wykraczała poza ramy dyplomatycznych obowiązków – oświadczyła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. MSZ w Moskwie uznało decyzję "nieprzyjaznym krokiem i sztucznym wywoływaniem napięć".