"Walka z terroryzmem wymaga jedności". Putin potępia "cyniczny zamach"

Władimir Putin potępił "cyniczny zamach" na redakcję magazynu "Charlie Hebdo" w Paryżu i zaoferował prezydentowi Francji Francois Hollande'owi "współpracę w walce z terroryzmem. - Żaden kraj nie może walczyć w pojedynkę z tym złem. Walka z terroryzmem wymaga jedności - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Komorowski składa wyrazy współczucia, Kopacz "łączy się w bólu i żalu"

Prezydent Bronisław Komorowski wystosował w środę depeszę kondolencyjną do prezydenta Francji Francois Hollande'a. Potępił w niej atak na siedzibę tygodnika "Charlie Hebdo" w centrum Paryża oraz przekazał w imieniu narodu polskiego wyrazy współczucia i solidarności. Premier Ewa Kopacz powiedziała, że atak w Paryżu to zamach na podstawowe wartości Europy: demokrację i wolność słowa. Skierowała też słowa współczucia do rodzin i bliskich ofiar.

"Bez wątpienia był to atak terrorystyczny"

To był atak terrorystyczny i wyjątkowe barbarzyństwo - oświadczył prezydent Francji Francois Hollande na miejscu tragedii. W ataku na paryską redakcję magazynu "Charlie Hebdo" zginęło 12 osób. Sprawcy uciekli, trwa obława.

Ostatni wpis "Charlie Hebdo". Karykatura "kalifa" Bagdadiego

Na około godzinę przed strzelaniną w redakcji magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo", na Twitterze gazety pojawił się ostatni wpis z obrazkiem przedstawiającym samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Bagdadiego. Tygodnik wielokrotnie ściągał na siebie krytykę świata muzułmańskiego za publikowanie karykatur proroka Mahometa.

Koktajle Mołotowa, groźby i protesty. Pismo znienawidzone przez islamistów

Redakcja pisma "Charlie Hebdo", która w środę padła ofiarą zamachowców, była już raz celem ataku. W 2011 r. nieznani sprawcy obrzucili budynek koktajlami Mołotowa. Miało to najprawdopodobniej związek z publikacją wyśmiewającą proroka Mahometa. Tygodnik od lat jest krytykowany przez muzułmanów za satyrę uderzającą w religię.

Numer 2 Armii Bożego Oporu w rękach amerykańskich komandosów?

Dominic Ongwen, bezpośredni zastępca dowódcy fanatycznej Armii Bożego Oporu Josepha Kony'ego, miał trafić we wtorek w ręce amerykańskich komandosów przebywających w Republice Południowoafrykańskiej. Ongwen jest poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Karny za popełnienie zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości.

Poznał rebeliantów od podszewki. "Szkolą się do działań ofensywnych"

Więzili go przez pięć miesięcy, zmuszając do różnych prac. Dzięki temu dobrze poznał zarówno samych rebeliantów, jak i nastroje mieszkańców "Ługańskiej Republiki Ludowej". Ukraiński dziennikarz Roman Czeremskij został wypuszczony na wolność 26 grudnia w ramach największej dotychczas wymiany jeńców i zakładników między Kijowem a rebeliantami.

Ubyło "worów w zakonie". Wielka czystka w rosyjskiej mafii

W pobliżu stolicy Armenii Erewania ruszyła największa od blisko dekady narada "worów w zakonie", czyli przywódców podziemia kryminalnego krajów byłego ZSRR. Do przestępczego szczytu pierwotnie dojść miało w Moskwie, ale stołeczna policja zapowiedziała, że zatrzyma wszystkich "gości". W rezultacie niemal w ostatniej chwili gangsterzy przenieśli się na Kaukaz.

Prawy Sektor mówi "nie" prezydentowi i armii

Doradca prezydenta Ukrainy oświadczył, że osobiście zaproponował radykalnej organizacji pełną legalizację jej paramilitarnej aktywności, ale Prawy Sektor odmówił przejścia na służbę kontraktową w regularnym wojsku.

Seul: Kim Dzong Un podwoił swoją cyberarmię

Południowokoreański wywiad wojskowy twierdzi, że Korea Północna podwoiła w ciągu roku – z trzech do sześciu tysięcy – liczebność swych "sił cybernetycznych" - specjalnej formacji zajmującej się hakerskimi atakami.

To muzeum turyści odwiedzają najczęściej

Liczba odwiedzających Luwr sięgnęła w 2014 roku 9,3 mln, co oznacza, że wciąż jest to najliczniej odwiedzane muzeum na świecie - poinformowały we wtorek władze tej instytucji. 70 proc. zwiedzających stanowili cudzoziemcy, wśród nich najwięcej było Amerykanów.

Strzelanina w klinice dla weteranów

Nieznany sprawca wszedł na teren kliniki dla weteranów w amerykańskiej bazie wojskowej w El Paso w Teksasie. Zastrzelił jedną osobę i popełnił samobójstwo.

Zmarł weteran, który zasłynął ucieczką na rocznicę w Normandii

W wieku 90 lat w południowo-wschodniej Anglii zmarł weteran drugiej wojny światowej Bernard Jordan. Zrobiło się o nim głośno, gdy w czerwcu ubiegłego roku uciekł z domu opieki w Hove w hrabstwie East Sussex. Znalazł się 12 godzin później w drodze do Francji na obchody 70. rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii.

Który tata ma więcej władzy? Bójka synów rosyjskich urzędników

Policja wyjaśnia okoliczności bójki, do jakiej miało dojść pomiędzy synami dwóch ważnych urzędników - zastępcy gubernatora i byłego szefa policji z Uljanowska. Jak donoszą rosyjskie media, mężczyźni mieli się pokłócić o to, który z ich ojców ma większą władzę.

Schetyna w USA. O Rosji, NATO i wizach

Na zaproszenie sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna przyjechał we wtorek po południu czasu lokalnego do Waszyngtonu. Swoją pierwszą oficjalną wizytę w USA rozpoczął od kolacji z prof. Zbigniewem Brzezińskim.

Kuba dotrzymuje umowy. Zwolniono część więźniów politycznych

Władze Kuby uwolniły część osób z grupy 53 więźniów politycznych, tak jak uzgodniono w grudniu, gdy ogłoszono rozpoczęcie normalizacji stosunków USA-Kuba - podał we wtorek amerykański Departament Stanu. Waszyngton oczekuje, że wkrótce dojdzie do kolejnych zwolnień.

Ukraina: pierwsze święta od wybuchu wojny

To będą skromne święta, ale też wyjątkowa okazja, by na chwilę zapomnieć o trudnej rzeczywistości. Na co dzień niepewność, niepokój o przyszłość, brak pracy i perspektyw towarzyszą wielu ukraińskim rodzinom. O ten stan rzeczy obwiniają Władimira Putina – negatywnego bohatera świątecznych szopek.