"Die Welt": Lubitz leczył się u kilku psychiatrów i neurologów

Wypalenie, zaburzenia lękowe i psychosomatyczne, ciężka depresja - to tylko niektóre schorzenia, na jakie miał leczyć się Andreas Lubitz, drugi pilot airbusa Germanwings odpowiedzialny za jego katastrofę. Jak donosi "Die Welt", w mieszkaniu mężczyzny znaleziono leki stosowane w przypadku zaburzeń psychicznych, w tym antydepresanty. Niemieckie media ujawniają też w niedzielę kolejne szczegóły dotyczące życia osobistego Lubitza.

Mieszkańcy pożegnali "ojca Singapuru"

Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w niedzielę w uroczystości pogrzebowej Lee Kuan Yewa, twórcy singapurskiej państwowości i pierwszego premiera tego państwa-miasta. Lee Kuan Yew zmarł 23 marca w wieku 91 lat.

Burmistrz po rozmowie z ojcem Lubitza: jest zdruzgotany, jego życie się rozsypało

Rodzice Andreasa Lubitza, który według śledczych doprowadził do katastrofy airbusa linii lotniczych Germanwings, nie zabrali do tej pory publicznie głosu. Burmistrz francuskiej miejscowości Prads-Haute-Bléone rozmawiał z ojcem pilota. O jego stanie opowiedział telewizji BFM: - Niesie na swoich barkach cały ciężar dramatu. To człowiek, którego życie się rozsypało.

Anioł Pokoju. Jak Amerykanka "podbiła" Związek Radziecki

W latach 80. nie było w Związku Radzieckim dziecka, które nie wiedziałoby, kim jest Samantha Smith. Rezolutna 10-latka, która odważyła się napisać do radzieckiego genseka, stała się idolką i wzorem dla milionów na całym świecie. A ona tylko chciała wiedzieć: czy rosyjski przywódca chce wojny jądrowej?

Kerry się nie poddaje. Odwołuje powrót do USA

Amerykański sekretarz stanu John Kerry odwołał niedzielny powrót do kraju, aby pozostać w Szwajcarii i kontynuować rozmowy na temat irańskiego programu nuklearnego. Szef dyplomacji USA miał uczestniczyć w uroczystości upamiętniającej Edwarda Kennedy'ego.

"Otwórz te przeklęte drzwi!". Kapitan do końca próbował się dostać do kokpitu

Krzyki pasażerów w tle i dramatyczny apel kapitana: "otwórz te przeklęte drzwi!" - tak zgodnie z zapisem z rejestratora rozmów miały wyglądać ostatnie chwile przed katastrofą airbusa linii lotniczych Germanwings. To, co słychać na nagraniu, opisał w niedzielę niemiecki "Bild". Samolot ze 150 osobami na pokładzie rozbił się w zeszłym tygodniu w Alpach.

Iran już nie ustąpi? Szef MSZ: teraz kolej na sześć mocarstw

Rozmowy w Lozannie trwają bez przerwy od kilku dni, ale wygląda na to, że kilkadziesiąt godzin przed wyznaczonym terminem uzgodnienia porozumienia ws. irańskiego programu nuklearnego z obu stron pojawił się mur. Szef MSZ Iranu Javad Zafir stwierdził w sobotę po kolejnej serii rozmów, że teraz kolej na ustępstwa ze strony sześciu mocarstw, bo Teheran zrobił już, co w jego mocy, by doprowadzić do podpisania umowy negocjowanej od prawie półtora roku.

Zderzenie airbusów na lotnisku w Moskwie

Do kolizji dwóch samolotów pasażerskich typu Airbus A320 doszło w sobotę na płycie moskiewskiego lotniska Szeremietiewo. Jak poinformowały rosyjskie media, nikomu nic się nie stało.

Ostatnie szczątki ofiar katastrofy MH17 opuściły Ukrainę

To była cicha i smutna ceremonia. Ukraińscy żołnierze - ponad osiem miesięcy po katastrofie boeinga linii Malaysia Airlines, w której zginęło 298 osób - wnieśli na pokład samolotu wojskowego trzy trumny z ostatnimi szczątkami ofiar tragicznego lotu. Te poleciały do Holandii, gdzie bliscy w końcu będą mogli pochować swoich krewnych.

Akcja ratunkowa u wybrzeży Norwegii. Polski jacht wysłał sygnał SOS

Załoga polskiego jachtu Magnus Zaremba została ewakuowana po tym, jak w czasie rejsu po Morzu Północnym łódź natrafiła na sztorm. Jednostka straciła maszt i przechyliła się. Na pokładzie było pięciu Polaków, wszyscy zostali uratowani przez norweskie służby ratunkowe. - Wszyscy są cali, zostali przewiezieni śmigłowcem do szpitala - powiedziała w rozmowie z Kontaktem 24 siostra jednego z uczestników rejsu.

Wybuch w ośrodku wsparcia dla żołnierzy w Odessie

Około godz. 22.30 w Odessie na południu Ukrainy w budynku, w którym mieści się punkt wsparcia dla żołnierzy walczących w Donbasie, doszło do wybuchu. Ochotniczy batalion Azow poinformował, że do eksplozji doszło w miejscu, w którym pracują wolontariusze pomagający oddziałom walczącym z prorosyjskimi rebeliantami.

"Rząd Renziego gorszy od gabinetu Berlusconiego"

Wielotysięczna antyrządowa demonstracja odbyła się w sobotę w Rzymie. Zorganizował ją związek metalowców Fiom, należący do lewicowej centrali Cgil. - Rząd Matteo Renziego jest gorszy od gabinetu Silvio Berlusconiego - mówił lider związku Maurizio Landini.

MSZ Jemenu: możliwa operacja lądowa przeciwko rebeliantom

Jemeński minister spraw zagranicznych Rijadh Jasin powiedział w sobotę, że w następnej fazie operacji w Jemenie przeciwko rebeliantom Huti niezbędne mogą się okazać siły lądowe. Operacja powietrzna przeciwko Huti zaczęła się w nocy ze środy na czwartek.

Syn "capo di tutti capi" atrakcją turystyczną

Syn uwięzionego bossa bossów cosa nostry Bernardo Provenzano, Angelo, opowiada amerykańskim turystom na Sycylii o mafii, jej codziennym życiu i relacjach z ojcem. To spotkania edukacyjne - wyjaśnił - po to, by przedstawić Amerykanom realia wyspy.

Zamachy, problemy techniczne, przedłużone głosowanie

Trwające w Nigerii wybory prezydenckie i parlamentarne zostaną przedłużone do niedzieli w tych lokalach wyborczych, gdzie doszło do problemów technicznych z czytnikami kart biometrycznych. Poinformowała o tym w sobotę państwowa komisja wyborcza. Z kolei na północnym wschodzie kraju doszło do ataków na komisje wyborcze, w których zginęło 14 osób.

Boczkowski ma trafić za kratki. Kaucja: 1,2 mln hrywien

Sąd w Kijowie postanowił w sobotę o ograniczeniu na dwa miesiące wolności Serhija Boczkowskiego, byłego szefa ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w randze ministra. Podejrzany o korupcję Boczkowski może jednak wyjść za kaucją.