"Wstępne prace" rozpoczęte. Iran wdraża porozumienie

Wiceprezydent Iranu i jednocześnie przewodniczący Organizacji ds. Energetyki Atomowej Reza Salehi poinformował podczas rozmowy z japońską agencją Kyodo, że Teheran rozpoczął wdrażanie postanowień porozumienia nuklearnego osiągniętego w lipcu.

"Nie dostawali pensji, atmosfera była napięta". Co się działo w linii lotniczej przed katastrofą

Pracownicy Kogalymavii - linii czarterowej, w barwach której latał airbus A321 - nie otrzymali pieniędzy od dwóch miesięcy - poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na Federalną Służbę ds. Pracy i Zatrudnienia. Wcześniej telewizja LifeNews relacjonowała, że "atmosfera w firmie była bardzo napięta, a pracownicy linii skarżyli się, że nie dostają pensji".

Rakieta, bomba, pęknięcie? Co wiemy o katastrofie na Synaju

Przyczyna katastrofy rosyjskiego samolotu na Synaju może pozostać zagadką jeszcze wiele miesięcy. Już teraz trwają jednak spekulacje. Sugerowane jest zestrzelenie przez dżihadystów, ale fakty wydają się temu przeczyć. Rozważane jest też gwałtowne i katastrofalne rozszczelnienie się kadłuba, za czym przemawia historia dwóch katastrof w Azji, pod pewnym względami podobnych.

Rosyjska flota wyjątkowo aktywna. US Navy myśli nad odpowiedzią

- Jak mamy rozmieścić nasze siły, aby być pewnym, że utrzymamy odpowiednią równowagę i zaangażowanie? - takie ma być główne pytanie zajmujące nowego szefa operacyjnego US Navy, admirała Johna Richardsona. Amerykanie mają obserwować nadzwyczajną, w stopniu nie widzianym od końca zimnej wojny, aktywność rosyjskiej floty.

Bruksela zwiększa pomoc dla syryjskich uchodźców w Jordanii

Unia Europejska zwiększy pomoc finansową dla syryjskich uchodźców w Jordanii o 28 mln euro - poinformował w niedzielę unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides podczas wizyty w obozie dla uchodźców w pobliżu Ammanu.

Polscy ochroniarze będą bronić mieszkańców Jerozolimy. "To narażanie nas na ataki dżihadystów"

Polska firma wyśle do Izraela stu ochroniarzy, by strzegli mieszkańców Jerozolimy przed atakami palestyńskich nożowników. Problem w tym, że nasz kraj utrzymuje stosunki dyplomatyczne z obydwoma stronami konfliktu. - W momencie, kiedy w obecności polskiego ochroniarza zginie pierwszy Palestyńczyk, dla wszystkich dżihadystów na całym świecie polscy turyści, polscy dyplomaci i Polska jako taka staną się celem numer jeden - przestrzega w rozmowie z "Faktami" TVN dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bezpieczeństwa.

Rumuni opłakują ofiary tragicznego pożaru w klubie nocnym

Ponad dziesięć tysięcy osób wyszło na ulice Bukaresztu, by wziąć udział w marszu upamiętniającym ofiary pożaru w klubie nocnym, w wyniku którego zginęło przynajmniej 30 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć, bo wielu rannych jest w stanie ciężkim.

Książę Harry i żołnierka. Emocjonalne spotkanie przed Pałacem Buckingham

Ksiażę Harry powitał w niedzielę przed Pałacem Buckhingham grupę sześciu byłych żołnierzy, którzy właśnie ukończyli liczącą 1600 kilometrów wędrówkę po Wielkiej Brytanii. Celem 72-dniowego marszu z północnej Szkocji do Londynu była zbiórka pieniędzy dla weteranów, ktorzy zostali ranni w trakcie działań wojennych.

Fiasko rozmów o imigrantach. Wicekanclerz opuszcza obrady

W koalicji rządowej w Niemczech trwa kryzys spowodowany różnicą zdań w kwestii uchodźców. Liderom trzech partii tworzących rząd - kanclerz Angeli Merkel (CDU) oraz szefom SPD i CSU, Sigmarowi Gabrielowi i Horstowi Seehoferowi - nie udało się zażegnać sporu.

Czerwony skok przez Himalaje. Jak Pekin próbował przechytrzyć Moskwę i Waszyngton

W październiku 1962 roku na Kubie pomiędzy USA i ZSRR rozegrał się dramat, który doprowadził świat na skraj atomowej zagłady. Rzadko pamięta się jednak, że w tym samym czasie po drugiej stronie globu miał miejsce inny poważny kryzys - Chiny dokonały inwazji na Indie. Jak wynika z odtajnionych niedawno dokumentów, kryzys kubański i wojna w Himalajach były powiązane ze sobą bardziej, niż do tej pory przypuszczano.

Podpalenia, bomby, kije baseballowe. Kolejne ataki na imigrantów

W Niemczech trwa seria ataków na imigrantów i ośrodki dla uchodźców. W Magdeburgu grupa napastników uzbrojonych w kije baseballowe pobiła trzech azylantów z Syrii. W Sehnde pod Hanowerem zamachowcy podłożyli ogień w schronisku. W Saksonii wybuchła bomba.