Aresztowano domniemanego zamachowca z Bangkoku. To Turek

Tajlandzka policja aresztowała mężczyznę podejrzewanego o dokonanie w połowie sierpnia zamachu bombowego w hinduistycznej świątyni w centrum Bangkoku. Zatrzymany mężczyzna został zidentyfikowany m.in. na podstawie nagrania z monitoringu.

Dwudniowy rozejm w syryjskich miejscowościach zerwany

Trwający od czwartku rozejm między syryjskimi rebeliantami, armią rządową i libańskim Hezbollahem w będącym w rękach bojowników mieście Az-Zabadani i w dwóch szyickich miejscowościach w prowincji Idlib został w sobotę rano zerwany.

To dużo więcej niż defilada. To huczne święto mocarstwowości

"Niezapomniana i nieporównywalna z niczym innym" – tak zaplanowaną na 3 września defiladę wojskową w Pekinie zapowiada chińska państwowa gazeta "Global Times". Obchody organizowane z okazji 70. rocznicy pokonania Japonii w II wojnie światowej pokażą nie tylko potęgę wojskową Chin, ale przede wszystkim miejsce tego kraju na arenie międzynarodowej.

"Możemy domniemywać, że uwięzieni w środku ludzie po prostu się udusili"

Śledczy badają, co było przyczyną śmierci 71 uchodźców, których ciała znaleziono w ciężarówce stojącej na poboczu austriackiej autostrady A4. Policjanci z Austrii i Węgier, przy wsparciu Interpolu, szukają organizatorów przemytu. Europejscy politycy zastanawiają się natomiast, co zrobić, by poradzić sobie z kryzysem związanym z napływem uchodźców, który każdego dnia przybiera coraz bardziej dramatyczne oblicze. ("Fakty z zagranicy")

Kontynent grodzony drutem kolczastym. Europa nie widzi nadciągającej katastrofy

Stary Kontynent doświadcza prawdziwej wędrówki ludów. Uciekających przed wojną Syryjczyków, Irakijczyków czy Afgańczyków będzie napływało więcej i więcej. Na razie Bałkany – najbiedniejszy rejon Europy – powstrzymują setki tysięcy imigrantów przed dotarciem do serca Unii Europejskiej. Ale tylko na razie, bo "miękkie podbrzusze Europy" pęcznieje i jest pozostawione same sobie. Prawdopodobne scenariusze malują się w ciemnych barwach. Nadchodzi czas, w którym Zachód będzie musiał w końcu zacząć działać, jeżeli chce uniknąć katastrofy.

Prezydent Turcji zaakceptował rząd tymczasowy Davutoglu

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaaprobował w piątek rząd tymczasowy zaproponowany przez premiera Ahmeta Davutoglu. W nowym gabinecie jest jeden nacjonalista i po raz pierwszy dwóch prokurdyjskich polityków opozycyjnych.

"Dmitrij Miedwiediew został diakonem". Cerkiew tłumaczy: to nie ten

Rosyjskich internautów zelektryzowała w ostatnich dniach informacja o tym, że Dmitrij Anatoliewicz Miedwiediew został wyświęcony na diakona. "Kim w takim razie jest Władimir Putin?!" - dopytywali w serwisach społecznościowych. Cerkiew prawosławna uciszyła plotki informując, że nie chodzi o premiera Dmitrija Anatoliewicza Miedwiediewa, ale o młodego człowieka o dokładnie takich samych personaliach.

Wszystko na barkach Niemców. Imigranci blisko polskich granic

Imigranci i uchodźcy trafiają do krajów Unii Europejskiej codziennie. Tylko w środę ponad trzy tysiące osób przedostały się na granicę węgierską z Serbii. W granicach UE lub u jej murów jest więc w tej chwili prawdopodobnie pół miliona osób z Bliskiego Wschodu, Azji Centralnej i Afryki. Polska problemów z nielegalną imigracją nie ma, ale już jeden jej sąsiad tak.