"Przepędzony" przez Rosjan niszczyciel nadal krąży po Morzu Czarnym

Flota USA opublikowała serię zdjęć niszczyciela USS Ross, który stał się w ostatnich dniach bohaterem incydentu z udziałem Rosjan. Jak twierdziły rosyjskie media, okręt został "przepędzony" z granicy przez bombowiec Su-24. Amerykanie zaprzeczają i pokazują zdjęcia niszczyciela, który nadal prowadzi ćwiczenia z Ukraińcami.

Film o Ramzanie Kadyrowie zablokowany. "Łamane prawa autorskie"

Film "Rodzina" o prezydencie Czeczenii Ramzanie Kadyrowie został zablokowany na kanale YouTube fundacji Otwarta Rosja Michaiła Chodorkowskiego. Powodem jest skarga rosyjskiego producenta, który twierdzi, że "jego prawa autorskie zostały naruszone". Dokument ukazuje rolę i pozycję Kadyrowa w polityce rosyjskiej. Odpowiada na pytanie, w jaki sposób prezydent Czeczenii zdołał podporządkować sobie samego Władimira Putina.

Separatyści: setki górników uwięzionych pod ziemią

Dwie kopalnie węgla kamiennego w Doniecku straciły w środę zasilanie elektryczne w wyniku ostrzału artyleryjskiego, podały władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Według ich informacji, setki górników są uwięzionych. Separatyści poinformowali także o 15 osobach zabitych w środę w wyniku bombardowania.

Broń, z której miał zginąć Niemcow, w aktach sprawy. Adwokat: żadnej broni nie ma

Pistolet, którym - jak twierdzi policja - prawdopodobnie zabito byłego lidera opozycji Borysa Niemcowa, został włączony do akt sprawy, ale adwokat głównego oskarżonego o to zabójstwo Zaura Dadajewa twierdzi, że broń została "podłożona", bo tej, z której strzelano do Niemcowa, nie znaleziono. Agencja Interfax, która o tym poinformowała, twierdzi też, że zostanie wysłany list gończy za Rusłanem Gieriemiejewem, którego rodzina ma pozwiązania z prezydentem Czeczenii.

To nagranie ma skompromitować Moskwę. "Najważniejsze to mieć broń i zająć pozycję w rowie"

Deputowany ukraińskiego parlamentu Jurij Łucenko zamierza przekonać opinię publiczną, a także władze na Kremlu, że zatrzymani pod Ługańskiem żołnierze rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU nie odeszli ze służby. Dowodem ma być nagranie, które poseł zademonstrował w Radzie Najwyższej. Wideo pochodzi z telefonu, który należał do zatrzymanego żołnierza GRU Aleksandra Aleksandrowa.

Zamieszanie z dostępem Rosjan do Parlamentu Europejskiego

Rosyjscy dyplomaci będą mieć ograniczony wstęp do Parlamentu Europejskiego - zdecydował szef tej instytucji Martin Schulz. Możliwość wejścia do siedziby PE zachowają jedynie ambasador Rosji przy UE Władimir Czyżow i jeszcze jeden dyplomata tego kraju.

Wietnam wzmacnia współpracę wojskową z USA. Boi się Chin

Stany Zjednoczone i Wietnam porozumiały się w sprawie zacieśnienia współpracy obronnej, przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa morskiego. Wydaniem wspólnego oświadczenia w tej sprawie zakończyła się wizyta sekretarza obrony USA Ashtona Cartera w Hanoi.

Odwrócony antyterrorysta "poszukiwany listem gończym"

Dżihadysta z jednego z ostatnich filmów Państwa Islamskiego, który był dowódcą oddziałów specjalnych OMON w Tadżykistanie i latami szkolili go Amerykanie, jest ścigany międzynarodowym listem gończym - poinformował w środę prokurator generalny Tadżykistanu. Były funkcjonariusz jest ścigany za zdradę stanu i przyłączenie się do organizacji terrorystycznej.

Prezes browaru stracił pracę przez alkohol

Szef niemieckiej spółki zależnej do największego koncernu browarniczego na świecie AB Inbev stracił pracę przez wypadek spowodowany po alkoholu. Firma w oświadczeniu napisała, że wyznaje zasadę zero tolerancji za nietrzeźwych kierowców.

PiS składa skargę na Tuska. Chodzi o poparcie Komorowskiego

Szef delegacji PiS w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko skierował skargę do Europejskiej Rzecznik Praw Obywatelskich na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska za poparcie w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Zdaniem PiS Tusk jako urzędnik nie miał do tego prawa.

Prezydent Finlandii chce się dogadać z Rosją ws. "czarnej listy"

Finlandia będzie rozmawiać z Rosją na temat listy sankcji, na której znaleźli się fińscy obywatele - oświadczył we wtorek Sauli Niinisto, prezydent Finlandii. Wyjaśnił, że chodzi mu o dwustronny format rozmów, z pominięciem Unii Europejskiej. Innego zdania jest fińskie MSZ, które oświadczyło, że organem kompetentnym do dialogu na ten temat jest właśnie UE.

W Korei zamykają szkoły. 30 osób zakażonych MERS

Do 30 wzrosła liczba zakażonych wirusem MERS w Korei Południowej, a ponad 750 osób poddano kwarantannie - poinformowały w środę władze tego kraju. W związku z obawami, że wirus może się rozprzestrzeniać tymczasowo zamknięto ponad 200 szkół.

"Idziemy w złym kierunku". Obama uważa inaczej. Jest Freedom Act

Kongres USA przyjął ustawę zwaną Freedom Act, która zmienia dotychczasowy program zbierania telefonicznych metadanych, przewidując, że to już nie Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), lecz firmy telefoniczne będą przetrzymywały bilingi Amerykanów. Zdaniem części polityków, osłabia to walkę z terroryzmem.

John Kerry przeszedł operację nogi

Sekretarz stanu USA John Kerry pomyślnie przeszedł we wtorek operację złamanej kości udowej w prawej nodze - poinformował jego osobisty chirurg ortopeda dr Dennis Burke. Lekarze z Massachusetts General Hospital w Bostonie przewidują rychły powrót do zdrowia.

"Nieoczekiwana, ale odważna". Rosja komentuje decyzję Blattera

Rosyjski minister sportu Witalij Mutko skomentował niespodziewaną decyzję Seppa Blattera o rezygnacji z funkcji prezydenta FIFA. Jego zdaniem była ona "odważna" i pomoże uniknąć rozłamu w Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej - podaje agencja informacyjna TASS.

Po rezygnacji Blattera wszyscy pytają o Rosję. "Nawet jak znajdą jakieś dowody, to i tak Putin temu zaprzeczy"

Ostatnich 17 z dokładnie 111 lat historii FIFA to rządy Seppa Blattera. Człowieka, który we wtorek wieczorem, w zaskakującym oświadczeniu, poinformował o swoim odejściu. Ta decyzja rodzi ważne pytania między innymi o mundial w Rosji. To w kontekście przyznania Moskwie najważniejszej imprezy sportowej świata padała część korupcyjnych oskarżeń. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wspólnik Carnajewa skazany na 6 lat więzienia

Sąd w Bostonie skazał we wtorek 21-letniego Diasa Kadyrbajewa na 6 lat więzienia za utrudnianie śledztwa w sprawie dokonanego w 2013 roku zamachu bombowego na uczestników odbywającego się w tym mieście maratonu.