Wysoki komisarz ONZ ds. praw człowieka Zeid Ra'ad Al-Hussein skrytykował w poniedziałek nikłe jego zdaniem zaangażowanie społeczności międzynarodowej w pomoc uchodźcom. O ogromnych zaniedbaniach w tej sprawie pisze też w swoim raporcie Amnesty International.

34-letnia słonica o imieniu Baby uciekła z cyrku i zaatakowała spacerującego mężczyznę. 65-latek zmarł. Do zdarzenia doszło w pobliżu miasta Buchen w południowo-zachodnich Niemczech.

Żołnierz rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Aleksandr Aleksandrow nie wyklucza złożenia pozwu przeciwko Ministerstwu Obrony Rosji. Powodem jest nieuzasadniona jego zdaniem dymisja z armii. Aleksandrow walczył po stronie rebeliantów w Donbasie, został zatrzymany przez wojskowych ukraińskich, a władze w Kijowie oskarżyły go o działalność terrorystyczną. O sprawie napisała rosyjska opozycyjna "Nowaja Gazieta".

"Najbardziej agresywny krok Pentagonu i NATO od zakończenia zimnej wojny" - tak rosyjskie Ministerstwo Obrony skomentowało plany Pentagonu, przewidujące rozmieszczenie w Europie Wschodniej ciężkiego uzbrojenia dla 5 tys. żołnierzy USA w ramach polityki odstraszania Rosji. Komentarza odmówił rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Próby północnokoreańskich rakiet do niszczenia okrętów przeprowadzono w niedzielę - poinformował przedstawiciel Ministerstwa Obrony Korei Południowej. Przypuszcza się, że reżim w Pjongjangu testuje unowocześnienia tego rodzaju broni lub chciał zamanifestować swoją potęgę.

Algierski terrorysta Mochtar Belmochtar zginął w nalocie, przeprowadzonym przez siły USA w ramach operacji antyterrorystycznej w Libii - poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek uznany przez społeczność międzynarodową rząd libijski. Tych informacji nie potwierdzają libijscy bojownicy, którzy twierdzą, że Belmochtar żyje.