Marcin Gienieczko w ramach wyprawy Energa Solo Amazon Expedition pokonał w swoim canoe 936 km, przepływając między innymi przez legendarną "czerwoną strefę" Amazonki kontrolowaną przez narkotykowe kartele. Po krótkim odpoczynku podróżnik ruszy na kontrolowane przez peruwiańskich piratów wody.

Rozmowy, które od soboty toczyły się w Brukseli między Grecją a jej wierzycielami, zakończyły się w niedzielę bez porozumienia z powodu "znacznych rozbieżności" - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej. Dodał, że greckie propozycje "pozostają niepełne".

Czerwiec i lipiec to moment, który może mieć kolosalne znaczenie dla przyszłości Bałkanów. Premier Serbii Aleksandar Vuczić wrócił w ubiegłym tygodniu z Waszyngtonu, a za dwa tygodnie przyjmie w Belgradzie Angelę Merkel. Źródła dyplomatyczne bliskie rozmowom w Waszyngtonie i przygotowujące wizytę kanclerz Niemiec mówią, że Belgradowi przedstawiono dwa warunki dalszej integracji z Zachodem, a dojdzie jeszcze kolejny. Problem w tym, że jeden z nich jest prawie niewykonalny, a drugi i trzeci na pewno nie zostanie spełniony. Zachód ryzykuje tym samym utratę Serbii na rzecz Rosji.

Chiny przeprowadziły test hipersonicznego pojazdu latającego zdolnego do przenoszenia głowicy atomowej - potwierdziło Ministerstwo Obrony Chin. Test, skrytykowany przez Amerykanów, nieprzypadkowo miał miejsce dzień przed wizytą w USA zastępcy zwierzchnika chińskich sił zbrojnych.

- U nas na obozie odpoczywają normalne dzieci! Tańczą, płynnie mówią po angielsku. Wyobraźcie sobie, co się zacznie, kiedy one zobaczą tamtych – tak kierowniczka położonego pod Moskwą obozu dla dzieci uzasadniała, dlaczego nie chce nawet wpuścić na teren ośrodka kilku autokarów z niepełnosprawnymi umysłowo nastolatkami ze stołecznych domów dziecka. Sprawa odbiła się w Rosji szerokim echem i wywołała dyskusję o traktowaniu niepełnosprawnych dzieci, a przede wszystkim niepełnosprawnych sierot w tym kraju.