Po ciężkiej chorobie w wieku 92 lat zmarł w Kielcach generał Antoni Heda, pseudonim "Szary", legendarny dowódca Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej.

"Aleksander Kwaśniewski pokonał w debacie Jarosława Kaczyńskiego" - radośnie ogłasza na swojej stronie posłanka LiD Anita Błochowiak. Wadomość - delikatnie mówiąc - nie najświeższa, ale przeglądając strony internetowe posłów można dojść do wniosku, że dla nich czas stanął w miejscu. Dziwnym trafem dokładnie trzy miesiące temu - kiedy skończyła się kampania wyborcza.

- Nie będę krytykował premiera Donalda Tuska, bo jego ewolucja idzie w dobrą stronę - tak minister w Kancelarii Premiera Michał Kamiński ocenił ostatnie decyzje premiera dotyczące polskiej polityki zagranicznej. Jednocześnie minister zaznaczył, że Rosja popełnia błąd stosując "metodę straszenia nas swoją bronią".

Nie ma żadnych powodów do niepokoju, o wiele groźniejsze są wypadki samochodowe - odniósł się do spekulacji o możliwości uderzenia w Polskę amerykańskiego satelity doktor Stanisław Bajtlik z centrum astronomicznego imienia Mikołaja Kopernika.

- Niepokoi mnie brak myśli przewodniej tego rządu - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Tadeusz Iwiński z LiD. Joachim Brudziński odpowiedział: - Przecież głównym kryterium, o którym mówił Donald Tusk, jest zdolność do miłości. - Kocham Pana, Panie Brudziński - zareagował Janusz Palikot z PO.

Zbigniew Chlebowski krytykuje opozycję za to, że chce zmusić Platformę, by "zrobiła z Sejmu fabrykę od produkowania złych ustaw". - Niech opozycja nas nie atakuje, bo sama nie działała szybciej. Nie pamiętam, który z poprzednich premierów miał tak dobre wyniki po stu dniach - przekonywał szef klubu PO w programie "Bohater Tygodnia".

Klub Platformy Obywatelskiej ukarze posłów, którzy "migają" się od głosowań, albo głosują niezgodnie z partyjnymi zaleceniami. - Kary są wysokie, ale sprawiedliwe - zapewnia rzeczniczka dyscypliny klubowej Mirosława Nykiel. O konkretnych kwotach nie chce jednak mówić.

Uwierzyła obietnicom urzędników, teraz nie ma gdzie mieszkać. Pani Hanna odeszła od męża-alkoholika, który znęcał się nad dziećmi. Obiecano jej, że będzie miała szansę wrócić do mieszkania, już jako właścicielka. Jednak mieszkanie kupił ktoś inny, a jej mąż bez problemu dostał lokal zastępczy.

Opozycja domaga się od PO "powrotu z politycznego urlopu". -Trzeba zakasać rękawy - wzywali goście Magazynu "24 godziny". Według LiD-u i PiS-u to właśnie przez "parlamentarne lenistwo" rządu senat jest bezrobotny, bo nie ma nad czym głosować. - Przynajmniej jest spokojnie. Bo liczy się ilość, a nie jakość - odpowiada PO.

- Nie sądzę, że poseł Dorn jest niepoinformowany jeśli chodzi o sprawy partii - stwierdził w Magazynie "24 godziny" Adam Bielan w odniesieniu do czwartkowej wypowiedzi byłego wiceprezesa PiS. Dorn mówił o sobie jako o "dziadku leżącym na piecu", który jest na uboczu wszelkich wydarzeń i który nie wie, jaka jest jego rola w partii.

Zbigniew Ćwiąkalski daje siedem dni Jackowi Kurskiemu na przeprosiny za jego wypowiedź w czwartkowej "Kropce nad I". - Po tym czasie pan Kurski wie co się stanie - odgraża się minister. Przeprosiny mają dotyczyć zarzutu, że Ćwiąkalski "dorobił się na pomocy prawnej udzielanej Dochnalowi, Krauzemu i Stokłosie".

Polska dostała ostrzeżenie od Amerykanów i... potraktowała je bardzo poważnie. Z kosmosu spada satelita, który może uderzyć m.in. w terytorium Polski. Zagrożonych jest również kilkadziesiąt innych krajów, ala nasz rząd dla pewności powołuje sztab kryzysowy. -Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia z pełną powagą Bogdan Klich.

Prokuratura przesłuchała matkę 11-miesięcznego Jasia chorego na mukowiscydozę i mężczyznę, który może być jego ojcem. Jeśli potwierdzą to badania, chłopiec dostanie polskie obywatelstwo i uniknie deportacji na Białoruś. Mężczyzna nie kwestionuje, że utrzymywał kontakty seksualne z matką Jasia.

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy informację od Stanów Zjednoczonych o niebezpieczeństwie, że satelita w sposób niekontrolowany może spaść na terytorium Polski - powiedział szef MON Bogdan Klich. Uspokoił jednak, że prawdopodobieństwo, że satelita spadnie na nasz kraj jest znikome.

Lubelska prokuratura podjęła decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego znieważenia prezydenta przez Janusza Palikota. Poseł PO na swoim blogu zadał pytanie sugerujące, że Lech Kaczyński może mieć problemy z alkoholem.

Policja zlikwidowała w Piasecznie "dziuplę", w której gang samochodowych złodziei ukrywał luksusowe auta kradzione głównie w Niemczech i Austrii, a także w okolicach Warszawy. Przestępcy rozbierali samochody na części, a drogie podzespoly wywozili za wschodnią granicę, głównie na Litwę oraz Ukrainę i tam sprzedawali.

- Mój resort zleci analizę prawną oświadczenia o umorzeniu długu Porozumieniu Centrum przez ówczesnego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego - powiedział obecny szef skarbu Aleksander Grad na konferencji prasowej. Resort sprawdzi, czy decyzję można uznać za nieważną i tym samym cofnąć ją.

- Można się dziwić, że osoby o takiej przeszłości zostały wysłane na wojnę, ale myślę, że nie pogorszy to obecnego położenia aresztowanych - zapewnił Jacek Kondracki, obrońca żołnierzy. TVN24 dowiedziała się w piątek, że Tomasz B. - jeden z żołnierzy obwinianych o zbrodnię w Nangar Khel - był wcześniej karany za pobicie innego wojskowego.

Przed warszawskim Sądem Okręgowym ruszył cywilny proces o zniesławienie, który Julii Piterze wytoczył Mariusz Kamiński. Były szef CBA żąda przeprosin i przekazania 50 tyś. złotych na cele charytatywne, ale nie wyklucza ugody.

- Obecny szef sejmowego biura prasowego Jarosław Szczepański był tajnym i świadomym współpracownikiem WSI - zeznał przed sądem Sławomir Cenckiewicz, b. szef komisji likwidacyjnej WSI. Sam Szczepański stanowczo zaprzecza tym stwierdzeniom.