Zgorzelec i Goerlitz postanowiły stworzyć centrum dotyczące ucieczek, wypędzeń i przymusowych przesiedleń. Wstępny projekt tego przedsięwzięcia został już zaakceptowany przez burmistrzów Zgorzelca - Rafała Gronicza i Goerlitz - Joachima Paulicka.

Prawdopodobnie już 21 grudnia rozszerzy się strefa Schengen. Przedstawiciel przewodniczącej UE w tym półroczu Portugalii poinformował, że dziewięć nowych państw członkowskich jest gotowych do wstąpienia do niej.

Platforma Obywatelska nie wybuduje wokół Sejmu płotu za 5,5 mln złotych. Chciał tego ustępujący marszałek Ludwik Dorn.

Warszawski sąd zdecydował o aresztowaniu b. ministra sportu w rządzie PiS Tomasza Lipca. Jest podejrzany o korupcję w związku z działalnością Centralnego Ośrodka Sportu. Adwokat Lipca zapowiedział odwołanie.

Dziesiątki tysięcy opakowań podrobionych kosmetyków znanych firm znalazła dziś policja w magazynie w miejscowości Michałowice pod Warszawą. Pochodzący prawdopodobnie z przemytu towar trafiał na stołeczne bazary.

- Polskie stanowisko się nie zmieniło: Rosjanie muszą najpierw znieść embargo na nasze mięso - mówi portalowi tvn24.pl wiceszef MSZ Paweł Kowal. To reakcja na komunikat Rosji, że kontrole w polskich zakładach mogą zacząć się w listopadzie.

- TVP w kampanii była tendencyjna i pokazywała głównie PiS. KRRiT nie przystaje do realiów i powinna przestać istnieć – uważa Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO). - TVP była najbardziej merytoryczna, a Radę my chcieliśmy likwidować – nie zgadza się Jarosław Sellin (PiS).

- Po dwóch koszmarnych latach rządów pani Fotygi i pogorszenia wszystkich relacji międzynarodowych trzeba wszystko naprawić - uważa poseł PO Mirosław Drzewiecki. - PO chce dezercji od wszystkich celów, jakie polska polityka zagraniczna osiągnęła w ciągu 17 lat - ripostuje europoseł Marcin Libicki z PiS.

Siostry Wanda i Danuta Chwedczyk od zawsze uważały, że mieszkają w komunalnym lokalu, wynajmowanym od gminy. Teraz okazało się, że mieszkanie ma innego, potężnego właściciela: Komendę Główną Policji. Starsze panie czeka eksmisja...

Bogdan Święczkowski zrezygnuje ze stanowiska szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zastąpi go Marek Wachnik - podał dziennik.pl. Jak dowiaduje się portal tvn24.pl od 1 listopada będzie pełnił obowiązki szefa Agencji, a Święczkowski wróci do pracy w prokuraturze.

Policjanci z Opola zatrzymali 29-cio letniego mężczyznę, który prowadził samochód bez prawa jazdy, po pijanemu i na dodatek z włączonym kogutem na dachu. Mężczyźnie grozą trzy lata więzienia.

- Najpierw uzgodnimy co ma być zrobione, potem kto to będzie robił – stwierdził Waldemar Pawlak. Nie chciał powiedzieć, jakich resortów domaga się PSL i kto miałby je objąć. - Decyzje personalne po rozmowach z PO – uciął.

Przed wyborami parlamentarnymi pozytywną opinię o działaniach prezydenta miało 38 proc. Polaków, ale 48 proc. oceniało Lecha Kaczyńskiego negatywnie - wynika z sondażu CBOS, przeprowadzonego w pierwszej połowie października.

- Strach przed pobraniem szpiku kostnego wynika z niewiedzy - mówi Urszula Jaworska, założycielka Fundacji jej imienia. Jutro w Elblągu odbędzie się akcja, podczas której będzie można oddać próbkę krwi i tym samym przystąpić do Banku Dawców Szpiku Kostnego.

W niedzielę w polskich parafiach zostanie przeprowadzone doroczne liczenie wiernych. Jego cel to zebranie danych na temat religijności Polaków - mówi ks. prof. Witold Zdaniewicz, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Polskiej młodzieży brakuje podstawowej wiedzy na temat seksualności, a edukacja seksualna w szkołach jest niezbędna - wynika z raportu Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton. Raport powstał na podstawie pytań do młodzieżowego telefonu zaufania.

- Sprawa funkcjonowania dziennikarzy w Sejmie wymaga uporządkowania. Akredytacje powinni dostawać ci lepsi - powiedział obecny wicemarszałek Sejmu, a przyszły marszałek - Bronisław Komorowski w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl.