Według danych MSWiA starymi dowodami posługuje się jeszcze 7 mln Polaków. Jak pisze "Rzeczpospolita" milion z nich nie zdąży starego dowodu wymienić przed końcem roku, a to może oznaczać kłopoty.

W Warszawie za łapówkę można było załatwić właściwie wszystko. Gotówkę z nielegalnych interesów przechowywano w Ratuszu, w znajdującym się na parterze pokoju numer 4. - szczegóły aktu oskarżenia układu warszawskiego opisuje "Życie Warszawy"

Jarosław Kaczyński mówi "Rzeczpospolitej", że jego zdaniem za kilka miesięcy to Donald Tusk będzie się zastanawiać, czy chce być wicepremierem w rządzie Kaczyńskiego, a nie na odwrót.

Przeszukanie w domu Janusza Kaczmarka nie były do końca zgodne z procedurami. Prokuratorzy chcieli, żeby funkcjonariusze ABW weszli "na legitymację", ci ostatni chcieli nakazu - to ich poróżniło, pisze "Dziennik".

Niemcy chcą nas upokorzyć i spiskują z Rosją, a Berlin jest naszym historycznym wrogiem - tak mówi Anna Fotyga w wywiadzie dla "International Herald Tribune", na który powołuje się "Dziennik".

Po jesiennych wyborach Platforma Obywatelska może mieć większość w parlamencie. Gdyby tak się stało, pierwszy raz od 1989 roku Polską rządziłaby jedna partia. Najnowszy sondaż wyborczy TNS OBOP publikuje "Dziennik".

Paradzie towarzyszyły tysiące widzów, zapełniających trasę i boczne uliczki. Największym powodzeniem cieszyły się wozy opancerzone, czołgi i samoloty.

- Sprawę CBA czy konfliktu Janusza Kaczmarka ze Zbigniewem Ziobrą musi wyjaśnić komisja śledcza, ale nie w tym Sejmie – uważa Jan Rokita. Zdaniem polityka PO najlepszym wyjściem są jesienne wybory.

- Oczerniany jestem od paru dni, dziś się dowiaduję, że chroniłem jakieś teczki. Nic podobnego nie miało miejsca. Są dokumenty, które to potwierdzą - zapewnił w TVN24 były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Lider PO Donald Tusk i wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) nie zostawli wpuszczeni na Białoruś. Z kolei doradca premiera ds. Polonii, Michał Dworczyk, musiał opuścić ten kraj. - Zagrożono mi deportacją, jeśli nie wyjadę - mówi portalowi tvn24.pl Dworczyk.

- Wcześniejsze wybory nie są rzeczą normalną, ale jest wysoce prawdopodobne, że są w interesie narodowym - powiedział Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Wiadomości" w TVP1. Prezydent mówił także o polskim patriotyzmie i jego budowaniu.

W 1993 r. Janusz Kaczmarek - wówczas prokurator rejonowy w Gdyni - nadzorował nielegalną operację Urzędu Ochrony Państwa – pisze „Wprost”. UOP przejął wówczas dokumenty z teczek SB. Materiały zniknęły.

Delegacja PO z Donaldem Tuskiem na czele nie została wpuszczona na Białoruś. Wcześniej granicy nie przekroczył wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS). Polskie MSZ wezwało ambasadora Białorusi do wyjaśnienia sprawy.

- Bezprecedensowy wyścig w skali świata - tak okrzyknięto imprezę organizowaną przez znanego producenta napojów energetycznych. Za kierownicą wyścigowego bolidu usiadł były kolega z teamu Roberta Kubicy - Sebastian Vettel. Za sterami samolotu zasiadł austriacki wyczynowiec Hannes Arch, a wyścigową łódź poprowadził Polak Bartłomiej Marszałek.

- Nie było i nie będzie żadnych paktów gwarantujących bezkarność. PO gwarantuje, że akcja CBA w ministerstwie rolnictwa będzie wyjaśniona - zapowiedział lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk.

Tysiące ludzi na ulicach Warszawy oglądało defiladę wojskową z okazji Święta Wojska Polskiego. Defiladę przyjął prezydent Lech Kaczyński.

Prawie pół godziny trwał policyjny pościg za uciekającym mężczyzną z Działdowa. Zatrzymany przez policjantów 54-letni kierowca Opla był zupełnie pijany. Nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdu - stracił je właśnie za jazdę po wpływem alkoholu.

- W dzisiejszym globalnym świecie nie można koncentrować się jedynie na obronie własnej wolności, a zawarte przez Polskę sojusze zobowiązują - podkreślił abp Józef Życiński podczas mszy świętej w Lublinie z okazji Święta Wojska Polskiego.