Prokuratura wszczęła postępowania sprawdzającego z doniesienia Antoniego Macierewicza w sprawie domniemanego ujawnienia tajemnicy państwowej przez byłego szefa MON Radosława Sikorskiego - poinformowała prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Ani pieniądze, ani ciągnik, ani grunty pod zastaw - Andrzej Lepper, podejrzany w tzw. seksaferze, zaproponował łódzkiej prokuraturze inne propozycje poręczenia majątkowego. Śledczy wyznaczyli kaucję wysokości 50 tys. zł. Lepper i jego adwokaci oczekują teraz na odpowiedź prokuratury.

Nie tylko minister sprawiedliwości, ale także sekretarz oraz podsekretarz stanu w resorcie może delegować sędziów do innego sądu - uznał niejednogłośnie pełny skład Sądu Najwyższego.

Wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże nie zostanie odwołany przez premiera Donalda Tuska. Komunikat Kancelarii Premiera głosi, że Kryże został już odwołany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego - informuje gazeta.pl.

- To jest oczywiste złamanie standardów. To posunięcie wskazujące, że speckomisja będzie po prostu wykorzystywana politycznie - uważa Jarosław Kaczyński. Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało dziś przeforsować siedmioosobowego składu speckomisji, dlatego będzie ją bojkotować.

Wejście Polski do strefy Schengen nie zablokuje w żaden sposób przyjazdów do naszego kraju obywateli państw sąsiedzkich, w tym przede wszystkim z Ukrainy - zapewnia szefowa MZS Anna Fotyga.

Policjanci z Krapkowic na Opolszczyźnie zatrzymali dwóch pedofili, którzy wykorzystywali seksualnie nieletnią dziewczynkę. Cały proceder odbywał się w obecności matki i za jej zgodą.

Bogdan Klich, który od piątku ma być szefem MON, jeszcze w czwartek spotka się z urzędującym jeszcze szefem tego resortu. - Chcę mu przekazać informacje istotne z punktu widzenia MON - zapowiada Szczygło.

Sejm prawie jednogłośnie wybrał 16 członków Trybunału Stanu i dwóch zastępców jego przewodniczącego. Przeszła także kontrowersyjna kandydatura rekomendowanego przez LiD Jacka Majchrowskiego. Posłowie mają teraz zadecydować o ilości członków speckomisji. Trwa spór, bo koalicja chce by było ich pięciu, PiS wolałby siedmiu.

- Rezygnuję z ubiegania się o funkcję szefa komisji spraw zagranicznych, ponieważ moja kandydatura wywołuje dużo kontrowersji w PiS - oświadczył Paweł Zalewski, na konferencji prasowej w Sejmie. Kandydatem PO ma być poseł Krzysztof Lisek.

Po południu Donald Tusk przedstawi prezydentowi skład swojego rządu. Premier-elekt mówi twardo: żadnych zmian nie będzie. "Rzeczpospolita" zbadała już, czego oczekują od jego gabinetu Polacy. Ankietowani Polacy odpowiedzieli - ma równie konsekwentnie rozwiązywać problemy bezrobocia i ochrony zdrowia.

Monumentalny kościół i równie imponujące muzeum. Przy Świątyni Opatrzności Bożej mają powstać instalacje na wzór Muzeum Powstania Warszawskiego - informuje "Życie Warszawy". Tymczasem budowa stanęła z powodu braku funduszy.