Wbrew zapowiedziom, byłe zakonnice z kazimierzowskiej klasztoru nie będą go musiały opuścić 5 września. Komornik zawiesił termin eksmisji, bo nie dostał pieniędzy na pokrycie jej kosztów.

Lider LPR Roman Giertych ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" za sugestię, jakoby Agora SA brała udział w korupcyjnym procederze w związku z pozyskiwaniem w latach 2002-2004 pieniędzy z reklam m.in. Kulczyk Holding, Larchmont Capital, J&S i PKN Orlen.

W Kielcach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultur. Budynek będzie równocześnie siedzibą Filharmonii Świętokrzyskiej - poinformował wicepremier Przemysław Gosiewski. Koszt przedsięwzięcia to 21,6 mln euro.

Na nietypowy pomysł rozwiązania politycznego sporu wpadło dwóch chojnickich radnych Andrzej Mielke i Mariusz Paluch. Panowie stoczyli na ringu walkę bokserską, bo - czego nie ukrywają - różnią się poglądami i nie darzą się szczególną sympatią.

Poseł Stanisław Łyżwiński z Samoobrony wyszedł z oddziału szpitalnego Zakładu Karnego w Łodzi. Nie na wolność jednak, lecz do aresztu śledczego, gdzie spędzi trzy następne miesiące.

- Nie było żadnej inwigilacji polityków czy ludzi mediów - zapewnił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Skomentował w ten sposób zeznania Janusza Kaczmarka przed speckomisją, o których donosiły media.

Świętokrzyska policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o werbowanie młodych kobiet w agencjach towarzyskich na terenie Niemiec. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

- To jeden z najlepszych ministrów sprawiedliwości, jakich Polska miała - tak o Zbigniewie Ziobrze mówi szef klubu PiS Marek Kuchciński. I zapewnia, że daremne są plany opozycji, która jutro chce wprowadzić do obrad wniosek o wotum nieufności dla Ziobry.

- Sojusz już jutro przygotuje wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu - zapowiada Grzegorz Napieralski, i dodaje: - Chcemy by Sejm zajął się jutro wnioskiem o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, jeśli tego nie zrobi, zablokujemy mównicę.

Niezależnie od wiarygodności Janusza Kaczmarka, urząd Rzecznika Praw Obywatelskich będzie monitorował informacje przez niego ujawniane - zdeklarował Janusz Kochanowski na antenie "Trójki".

Mieszkańcy gminy Nowogrodziec szacują straty po powodzi, która dotknęła ten rejon w ubiegłym tygodniu. Woda zalała około 100 gospodarstw. Poszkodowani wciąż czekają na pomoc.

Policja wznowiła w poniedziałek rano poszukiwania trzech osób, uznanych za zaginione po gwałtownych burzach, które w ubiegłym tygodniu przeszły nad woj. warmińsko-mazurskim. Do tej pory odnaleziono osiem ofiar. - Brak aż 15 jachtów może oznaczać, że ofiar nawałnicy jest o wiele więcej - ocenia RMF FM.

Znany aktor Andrzej Seweryn będzie codziennie do piątku czytał publicznie w gdańskim Teatrze Wybrzeże po dwie księgi "Pana Tadeusza".

- Rozmowy o ewentualnej koalicji Platformy Obywatelskiej z Lewicą i Demokratami to tylko spekulacje - zaznaczył w Radiu Zet Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent dodał jednak po chwili, że w tej chwili nie ma w Polsce partii, która mogłaby zdobyć większość w Sejmie.

- Zabiegamy o głosy wszystkich uczciwych Polaków - mówi poseł PiS Marek Suski. Według "Wprost" PiS zawarł układ z o. Rydzykiem: w zamian za poparcie politycy związani z Radiem Maryja dostaną miejsca na listach wyborczych PiS.

Obrońca Stanisława Łyżwińskiego potwierdził, że przygotowuje już odwołanie od decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu posła w związku z seksaferą w Samoobronie. Adwokat odwołanie złoży jutro, a nie, jak podało radio RMF FM, jeszcze dziś.