Polska policja zatrzymała już dwóch z trzech zbiegów z rosyjskiego aresztu w Obwodzie Kaliningradzkim. Jednego z nich zatrzymano, bo wybił szybę w barze - dowiedział się portal tvn24.pl. Drugi starał się uciekać rowerem.

Posłowie i senatorowi Platformy dostali od władz partii zadanie: mają jeździć po wsiach i organizować spotkania z rolnikami - dowiedział się portal tvn24.pl. W ten sposób PO chce zdobyć rolniczy elektorat.

Prezydenta boli wojna między PO a PiS - powiedział w TVN24 Michał Kamiński, rzecznik Lecha Kaczyńskiego. Dodał jednak, że wątpliwa jest koalicja tych dwóch partii po wyborach.

Członkowie Samoobrony w obawie przed utratą pracy w agencjach rolnych nagle zachorowali. - To stres, a nawet depresja - tłumaczy rzecznik tej partii.

- Jedyną możliwością na stworzenie większości w parlamencie są rozmowy z PO - mówi "Rzeczpospolitej" wiceprezes PiS Adam Lipiński. - Ale chyba nikt nie wyobraża sobie dzisiaj, żeby takie rozmowy mogły być przeprowadzone - dodaje.

- Byłem śledzony przez CBA, ktoś sprawdzał pocztę elektroniczną mojego syna, a służby specjalne sprawdzały moje billingi telefoniczne - opowiada "Gazecie Wyborczej" Janusz Kaczmarek. Były szef MSWiA zaprzeczył w TVN24 , że to on był źródłem przecieku w sprawie akcji CBA.

Waldemar Jarczewski ma w przyszłym tygodniu zostać nowym komendantem głównym policji - twierdzi "Gazeta Wyborcza". -Jego kandydaturę już odrzucił nowy szef MSWiA - zapewnia z kolei "Dziennik".

Amerykanie zaprosili do siebie reprezentantów wszystkich klubów parlamentarnych, by mogli zapoznać się ze szczegółami projektu tarczy antyrakietowej. Samoobrona i PiS wysłały Jolantę Szczypińską i Sandrę Lewandowską, choć żadna z pań nie należy ani do komisji obrony narodowej ani do komisji spraw zagranicznych.

Janusz Kaczmarek ostrzegł Andrzeja Leppera o akcji CBA... kiedy razem grali w koszykówkę - pisze "Fakt". Według dziennika były szef MSWiA o akcji dowiedział się 5 lipca, czyli dzień przed tym, jak funkcjonariusze weszli do Ministerstwa Rolnictwa.

Nieumyślne spowodowanie śmierci i uszczerbku na zdrowiu poprzez niedochowanie szczególnego obowiązku rozwagi - takie zarzuty usłyszał kierowca polskiego autokaru, który rozbił się pod Dunkierką.

Potężna burzowa chmura przemieszcza się ze wschodu na zachód. Pada już na Opolszczyźnie, Lubelszczyźnie i na Podlasiu. Meteorolodzy zapowiadają - będzie bardzo mocno wiało i może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy.