- Zbigniew Ziobro jest stroną w problemie, który ma rząd i PiS. Nie gwarantuje bezstronności prokuratury - powiedział w Radiu Zet Bogdan Borusewicz. Uważa jednak, że dziś raczej nie dojdzie do głosowania nad wnioskiem o odwołanie Ziobry.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie przesądza roli Janusza Kaczmarka w sprawie przecieku. Twierdzi, że nie wie, jakie zarzuty postawi mu prokurator. - Jestem jednak przekonany o tym, że były szef MSWiA złożył fałszywe zeznania pod odpowiedzialnością karną - stwierdził jednak w rozmowie "Gazetą Polską".

Dr Ilona Rosiek-Konieczna przez lata wypisywała recepty na fikcyjnych pacjentów i wyłudziła od NFZ kilkaset tysięcy złotych. Robiła to, żeby załatwić leki tym, których nie było na to stać - pisze "Gazeta Wybiorcza". Teraz grozi jej osiem lat więzienia.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stworzona przez o. Tadeusza Rydzyka, dostała się na specjalną listę projektów unijnych, tzw. listę projektów kluczowych - informuje "Gazeta Wyborcza". Dzięki temu, dostanie 15,3 mln euro na inwestycję.

Autobus zderzył się z TIR-em niedaleko Tarnowskich Gór. 11 ofiar wypadku zostało już przewiezionych do szpitala

"Nie będzie koalicji Platformy Obywatelskiej z PiS Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział poseł PO "Gazecie Wyborczej" i bliski współpracownik Donalda Tuska Rafał Grupiński. Dodał jednak, że nie składa żadnych deklaracji co do powyborczych planów współpracy z LiD.

Co najmniej kilka tysięcy Polek co roku dokonuje aborcji za granicą - pisze "Życie Warszawy" na podstawie ankiet przeprowadzonych przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

"Sieg Heil! Jedna rasa, biała rasa" - śpiewali uczestnicy obozu, organizowanego przez MW wyciągając ręce w gerście faszystowskiego pozdrowienia. "Fakt" relacjonuje przebieg tego wydarzenia, żeby na koniec przestrzec, że to właśnie tacy ludzie mogą kandydować do Sejmu z list LPR.

LPR i Samoobrona przechodzą próg tylko, jeśli wystartują razem. PiS ma najsłabsze poparcie od wyborów 2005 r. - to wyniki sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" z ostatniego weekendu.

Blisko połowa Polaków uważa, że w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem Zbigniewa Ziobry, minister sprawiedliwości powinien odejść ze stanowiska. Jednak w sporze z Januszem Kaczmarkiem więcej osób wierzy ministrowi - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN.

Myśliwy wytoczył prywatną wojnę kłusownikom grasującym na terenie Glinki i Soblówki (woj. śląskie). Tropi ich, pokazuje ofiary, co więcej i podejrzewa, że kłusują jego koledzy.

- Ze strumyka wydobywa się siarkowodór, gaz który może być groźny dla zdrowia, a nawet życia - alarmują mieszkańcy jednej z dzielnic Wałbrzycha. Władze miasta bezradnie rozkładają ręce.

22-letni pijany kierowca daihatsu nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w karetkę. Siła zderzenia była tak duża, że ambulans przewrócił się na bok i sunął po asfalcie jeszcze kilkadziesiąt metrów.

- Rzekome żądania biskupów odsunięcia o. Rydzyka to nagonka na Radio Maryja - stwierdził w Radiu Maryja bp Antoni Pacyfik Dydycz w odniesieniu do informacji, jakoby opracowywany był list hierarchów do przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.

Chciałbyś pracować w radiu? To przygotuj się na ostry proces rekrutacyjny, bo nie wystarczy miły głos i dziennikarski sznyt. Publiczne Radio RMG z Gorzowa Wielkopolskiego poszukuje pracowników z "genetycznie uwarunkowaną chęcią do pracy, umiejętnością kooperacji i pracy w zespole".

Prokuratura wojskowa wszczęła formalne śledztwo w sprawie zaginięcia dokumentów rachunkowych Wojskowych Służb Informacyjnych. Sejmowa speckomisja nie mogła bez nich rozliczyć budżetu WSI za 2006 r. - ostatniego roku ich działalności, gdy były pod kontrolą obecnego rządu.

- Sprowadzanie do Polski bizonów i ich słaba kontrola stanowi zagrożenie dla żubrów. Ucieczka bizona z hodowli może oznaczać zarażenie żubrów nowymi chorobami. Może też dojść do niekontrolowanego krzyżowania się obu gatunków - podkreślają ekolodzy.