Obrońca Stanisława Łyżwińskiego potwierdził, że przygotowuje już odwołanie od decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu posła w związku z seksaferą w Samoobronie. Adwokat odwołanie złoży jutro, a nie, jak podało radio RMF FM, jeszcze dziś.

"Matysiakowie" jednak nie znikną z Programu I Polskiego Radia. Jesienią pojawią się premierowe odcinki słuchowiska, choć wcześniej stacja planowała jego likwidację.

Anna Fotyga jest przekonana, że to Niemcy otworzyli sporny rozdział w stosunkach z Polską - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Nazwiska polityków, których miały inwigilować służby, czy czarna lista dziennikarzy autorstwa Zbigniewa Ziobry - to niektóre szczegóły tajnych zeznań byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, które przeciekły do prasy.

Premier naciskał na szefa telewizji publicznej m.in. w sprawie śmierci Barbary Blidy i protestu pielęgniarek - twierdzi były wicepremier Roman Giertych w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Andrzej Lepper jako minister rolnictwa chciał przeforsować rozporządzenie, które pozwoliłoby zalegalizować posiadane przez jego syna stado bizonów - pisze "Dziennik".

- Gdyby prezes NFZ Andrzej Sośnierz dbał o pacjentów tak bardzo, jak o swoje luksusy, to polskie szpitale byłyby bogate - pisze "Fakt". I ujawnia, że Narodowy Fundusz Zdrowia kupuje limuzyny za 240 tys. zł.

Były szef PZU Życie Grzegorz Wieczerzak przechodzi do kontrataku. Wraca do biznesu, a także do spółek zamieszanych w aferę PZU Życie - donosi "Puls Biznesu".

Prokuratura sprawdzi, czy Ryszard Czarnecki mówił prawdę o rozmowie Janusza Kaczmarka z Wojciechem Olejniczakiem na temat śledztwa w sprawie szwajcarskich kont lewicowych polityków - pisze "Newsweek". Dziś polityk ma zostać przesłuchany.

Dziś w sądzie w Gdańsku kolejna odsłona procesu w związku z aferą finansową w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris. Na ławie oskarżonych zasiądzie Jerzy J. były przewodniczący pomorskiego SLD.

Platforma Obywatelska utrzymuje pozycję lidera w sondażach sympatii politycznych. Z ostatniego badania GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że zagłosowałoby na nią 31 proc. pytanych.

Bezpieczeństwo energetyczne - to główny temat rozmów prezydentów Polski i Litwy. Valdas Adamkus przyjeżdża dziś z roboczą wizytą do Polski.

W piątym dniu akcji poszukiwawczej znaleziono trzy kolejne ciała ofiar szkwału na Mazurach. Przed południem zlokalizowano dwa zaginione jachty.

- To jest dramat mojej rodziny oparty na pomówieniach, fałszywych oskarżeniach i na słowach mających swe źródło w politycznych ambicjach niektórych polityków PiS - tak aresztowanego męża broni posłanka Samoobrony Wanda Łyżwińska.

Pole w Przekolnie w zachodniopomorskiem przez lata skrywało tajemnicę. Miłośnicy historii wykopali na nim szczątki amerykańskiego bombowca z czasów II Wojny Światowej.

Kierowcy i turyści odetchnęli z ulga, kiedy kilka dni temu została podjęta decyzja o poszerzeniu zakopianki. Jednak mieszkańcy Podhala z wybranego rozwiązania wcale się nie cieszą. - To będzie kataklizm - mówią mieszkańcy Poronina.

Poseł Stanisław Łyżwiński ma znaleźć się w więziennym szpitalu. Łódzki sąd zdecydował, że parlamentarzysta zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a ze względu na stan zdrowia znajdzie się nie w areszcie, a na oddziale szpitalnym.