Tusk: Premier jest sercem "układu"

- Dopóki nie wyjaśnimy akcji CBA, polska polityka będzie zatruta - powiedział Donald Tusk w "Kropce nad i". Lider PO stwierdził także, po dzisiejszych wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, że z psychiką premiera nie jest najlepiej.

W Bydgoszczy straszą chemikalia

Groźna trująca substancja straszy mieszkańców Bydgoszczy. Strwożeni obywatele boją się o skażenie wody i gleby, a odpowiedzialna za chemikalia firma obiecuje ich usunięcie.

41 lat pod fałszywym nazwiskiem

O tym, że wymienić stary dowód na nowy nie jest tak łatwo już wiemy. Jeszcze trudniej jest, gdy urzędnicy nie potrafią nam powiedzieć, jak właściwie się nazywamy.

Całe miasteczko policyjnym poligonem

W Katowicach powstało miasteczko policyjne. Adepci szkół policyjnych i regularni stróże prawa mogą od teraz trenować w bardzo realistycznych warunkach.

MTK: nie będzie odszkodowania za śmierć męża

Sąd odmówił Marioli K. odszkodowania od spółki MTK po tym, jak w ubiegłorocznej katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich straciła męża. Według sądu po śmierci męża sytuacja materialna kobiety nie pogorszyła się, a wręcz poprawiła.

Wnioski o nowy dowód jednak tylko do 31 grudnia

Wydłużenie terminu ważności starych dowodów nie oznacza, że dłużej można też składać wnioski o nowe dokumenty - ostrzega MSWiA. Oznacza to, że terminem ostatecznym do składania wniosków pozostaje 31 grudnia 2007 roku.

Tak dla dezubekizacji, nie dla komisji śledczych

Dezubekizacja i projekt ustawy o usunięciu symboli komunistycznych z życia publicznego - to najpilniejsze problemy, którymi zajmie się Sejm w przyszłym tygodniu. Zdecydował o tym marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

"Dobrzy ludzie" dali Millerowi adres Ziobry

O pomoc Leszek Miller poprosił na konferencji prasowej. Były premier potrzebował adresu Zbigniewa Ziobry, aby złożyć przeciw niemu pozew o naruszenie dóbr osobowych, a sądowy termin mijał właśnie dziś. Były premier utrzymuje, że minister umyślnie nie ujawnił swego adresu jego prawnikowi.

Będzie ewakuacja noworodków

Sytuacja w rzeszowskim szpitalu wciąż patowa. Lekarze nie doszli do porozumienia z dyrekcją. Na jutro planowana jest ewakuacja noworodków. - To nie nasza wina, szpital miał trzy miesiące na zatrudnienie nowych lekarzy - tłumaczy Zdzisław Szramik z OZZL.

Łyżwiński przywitany okrzykami "pedofil"

Do łódzkiego sądu trafiło zażalenie na zastosowanie aresztu wobec Stanisława Łyżwińskiego. Poseł Samoobrony jest podejrzany m.in. o gwałt i wykorzystanie seksualne czterech kobiet.

Premier: PO ma nowego lidera - Romana Giertycha

- To jest po prostu awanturnictwo, anarchia i destrukcja - tak Jarosław Kaczyński skomentował przełożenie obrad Sejmu na przyszły wtorek. Według premiera komisja śledcza jest możliwa dopiero po wyborach.

Lotnisko w Balicach: sytuacja opanowana

Pasażerowie wrócili już na lotnisko po ewakuacji, którą zarządzono z powodu awarii samolotu linii Ryanair. Na odlot przyjdzie im jednak poczekać, bo po kilkugodzinnej przerwie w ruchu są duże opóźnienia.

Giertych: mamy polskie Watergate

- Wykorzystaliście służby specjalne, aby walczyć z nami - grzmi Roman Giertych i pyta premiera, czy on i Andrzej Lepper byli podsłuchiwani. - Wiele się spodziewałem po PiSie, ale nie takiego świństwa - dodał lider LPR.

Dorn: Sejm może się ciągnąć miesiącami

Nie jestem w stanie zaręczyć, że głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu odbędzie się 7 września. Opozycja może ciągle przerywać 47. posiedzenie Izby, tak że będzie się ono ciągnąć miesiącami - powiedział na konferencji prasowej marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

Sejm niespodziewanie przerwał obrady do wtorku

Roman Giertych zażądał przerwania utajnionych obrad Sejmu, podczas których marszałek Sejmu Ludwik Dorn odczytywał posłom drugą część stenogramu ze spotkania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z Komisją ds. Służb Specjalnych. Posłowie poparli wniosek.

RPO: Jasna Góra to nie miejsce na politykę

Rzecznik Praw Obywatelskich jest zaniepokojony medialnymi doniesieniami o politycznych pertraktacjach na Jasnej Górze z udziałem polityków i biznesmenów. Rzecznik tamtejszego sanktuarium w odpowiedzi oświadczył, że relacje mediów są przejaskrawione.

Lekarze składają wypowiedzenia i je wycofują

Dramat w szpitalach. Pacjentów nie ma, kto leczyć, bo lekarze składają wymówienia z pracy. Chorych trzeba przenosić do innych placówek. I choć część lekarzy wycofała wypowiedzenia to kilku szpitalom nadal grozi likwidacja.

Opozycja: Ziobro przed Trybunał

- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed Trybunałem Stanu - oświadczył szef klubu Samoobrony Krzysztof Sikora. Wniosek w tej sprawie złożył już SLD. Platforma też ma własny, ale uważa, że Trybunał dla Ziobry jest w tej kadencji niemożliwy.

Premier: Wybory warunkiem dymisji rządu

- Podam się do dymisji, ale tylko wtedy, gdy będę miał pewność, że ta decyzja doprowadzi do przedterminowych wyborów - powiedział premier Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia".

Ponury żart nastolatków

Kaliska policja zatrzymała sześciu nastolatków podejrzewanych o spowodowanie porannnego alarmu w kaliskim Szpitalu Matki i Dziecka. Alarm był drugim w ciągu ostatnich 48 godzin. W obu przypadkach podejrzane ładunki okazały się atrapami.

Borusewicz: Ziobro nie gwarantuje bezstronności

- Zbigniew Ziobro jest stroną w problemie, który ma rząd i PiS. Nie gwarantuje bezstronności prokuratury - powiedział w Radiu Zet Bogdan Borusewicz. Uważa jednak, że dziś raczej nie dojdzie do głosowania nad wnioskiem o odwołanie Ziobry.

"Kaczmarek złożył fałszywe zeznania"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie przesądza roli Janusza Kaczmarka w sprawie przecieku. Twierdzi, że nie wie, jakie zarzuty postawi mu prokurator. - Jestem jednak przekonany o tym, że były szef MSWiA złożył fałszywe zeznania pod odpowiedzialnością karną - stwierdził jednak w rozmowie "Gazetą Polską".

Chciała ratować biednych - grozi jej więzienie

Dr Ilona Rosiek-Konieczna przez lata wypisywała recepty na fikcyjnych pacjentów i wyłudziła od NFZ kilkaset tysięcy złotych. Robiła to, żeby załatwić leki tym, których nie było na to stać - pisze "Gazeta Wybiorcza". Teraz grozi jej osiem lat więzienia.

O. Rydzyk dostanie od Unii 15 mln euro

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stworzona przez o. Tadeusza Rydzyka, dostała się na specjalną listę projektów unijnych, tzw. listę projektów kluczowych - informuje "Gazeta Wyborcza". Dzięki temu, dostanie 15,3 mln euro na inwestycję.

11 osób rannych w wypadku

Autobus zderzył się z TIR-em niedaleko Tarnowskich Gór. 11 ofiar wypadku zostało już przewiezionych do szpitala

Grupiński: koalicji PO-PiS z Kaczyńskim nie będzie

"Nie będzie koalicji Platformy Obywatelskiej z PiS Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział poseł PO "Gazecie Wyborczej" i bliski współpracownik Donalda Tuska Rafał Grupiński. Dodał jednak, że nie składa żadnych deklaracji co do powyborczych planów współpracy z LiD.