Obrazili Łyżwińskiego - nie dostaną paczki

Kilkunastu więźniów, którzy przywitali Stanisława Łyżwińskiego m.in. okrzykami "pedofil", zostało ukaranych. Poseł Samoobrony pod zarzutem m.in. gwałtu czeka na proces w łódzkim areszcie.

Zły dotyk

Trzynastolatka padła ofiara pedofila. Koszmarne wspomnienia przywiozła z wakacji u własnej mamy. To jej nowy partner miał molestować dziewczynę.

Szykuje się kolejna ewakuacja w Rzeszowie

10 pacjentów, głównie kobiet z oddziału ginekologicznego, będzie ewakuowanych ze szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Strajkujący tam lekarze nie doszli do porozumienia z władzami placówki, choć tego nie wykluczają.

Kazimierz Marcinkiewicz łagodzi swoje wypowiedzi

- Żyjemy w państwie i świecie orwellowskim, gdzie każdy może być podsłuchiwany. Ale ja nie mam wiedzy, by i mnie podsłuchowano - w ten sposób b. premier Kazimierz Marcinkiewicz łagodzi swoje wypowiedzi, z których mogło wynikać, że był podsłuchiwany. Dodaje, że atmosferę niepotrzebnie podgrzewają politycy i media.

Ziobro: jesteśmy uczciwi do bólu

- Nigdy prokuratura pod moim kierownictwem nie prowadziła nielegalnych działań wobec kogokolwiek - zapewnia Zbigniew Ziobro. - Nie mogłem bez niczyjej wiedzy zlecić podsłuchiwania Andrzeja Leppera - podkreśla minister sprawiedliwości.

CBA zatrzymało szefową placówki kulturalnej

Dyrektorka Centrum Kultury na Bemowie Izabella P. została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach śledztwa, dotyczącego "ustawiania" przetargów publicznych.

Premier: przykre bzdury Marcinkiewicza

To przykre, że były premier opowiada jakieś bajki i bzdury, bo wiele zawdzięcza PiS - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje swojego poprzednika, że mógł być podsłuchiwany. PO domaga się wyjaśnienia sprawy w trybie natychmiastowym.

Rząd poda się do dymisji, jak Tusk da gwarancje

Premier Jarosław Kaczyński oczekuje od Donalda Tuska publiczniej deklaracji, że PO chce wyborów, a nie powołania rządu technicznego po to, by wykończyć PiS poprzez komisje śledcze. Bez gwarancji, że nie zostanie powołany nowy gabinet, nie poda się do dymisji.

MEN: nauczyciele poradzą sobie bez podręczników

Minister edukacji w ostatniej chwili zmienia program nauczania języka polskiego i matematyki, choć podręczniki do tych przedmiotów już są wydrukowane. - Istnieją jeszcze inne pomoce naukowe - replikuje sekretarz MEN Andrzej Waśko.

Nowy podatek Religi?

2 proc. składki na ubezpieczenie pielęgnacyjne, które płaciliby wszyscy Polacy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym wraz z rolnikami indywidualnymi, zakłada przedstawiony przez ministra zdrowia Zbigniewa Religę projekt ustawy o społecznym ubezpieczeniu pielęgnacyjnym.

Rzeszów: wstrzymano ewakuację noworodków

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie porozumieli się z dyrekcją i podpisali krótkoterminowe umowy. Oznacza to, że nie będzie ewakuacji noworodków z oddziału neonatologii.

Były oficer UOP pozywa Dorna

Wojciech Brochwicz - pełnomocnik prawny Janusza Kaczmarka, a dawniej wysoki oficer UOP, pozwie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. Ten powiedział, że Brochwicz to "uosobienie patologii służb specjalnych".

Rutkowski z Tymochowiczem uczą jak unikać podsłuchu

Jakie jest najpopularniejsze szkolenie dla polityków przed kampanią wyborczą? Z unikania podsłuchów - chwalą się "Dziennikowi" twórcy szkolenia eks-detektyw i eks-poseł Krzysztof Rutkowski oraz spec od wizerunku Piotr Tymochowicz.

Gosiewski: PiS nie przewiduje zmiany nazwy partii

- Nie planujemy zmiany nazwy partii na "Prawo i Sprawiedliwość Rzeczypospolitej Polskiej" - powiedział dziś w "Sygnałach Dnia" wicepremier Przemysław Gosiewski, zapytany o artykuł w "Rzeczpospolitej". Według gazety pozwoliłoby to PiS uratować 65 mln zł utraconej subwencji.

Giertych gra na odsunięcie wyborów?

Politycy LPR nie wierzą w samorozwiązanie Sejmu 7 września. Zamierzają podgrzewać atmosferę do końca października, kiedy musi trafić pod głosowanie wniosek o zmianę regulaminu. Wówczas opozycja może przejąć pełną władzę w Sejmie - donosi "Rzeczpospolita".

Datki w Sejmie, (wy)datki na Teneryfie

Ks. prałat Henryk Jankowski wybrał się na wakacje na grzeszną Teneryfę, gdzie alkohol leje się strumieniami, a na plażach króluje topless. Tymczasem posłowie w swoich sejmowych skrytkach znaleźli przekazy pocztowe do wypełnienia dla chętnych, by wesprzeć instytut prałata - pisze "Super Express".

"GW": Wątpliwe dowody na zatrzymanego lekarza

Poza jednym świstkiem papieru nie ma dowodów, by prof. Jan Podgórski, ceniony na świecie wojskowy neurochirurg, miał załatwiać "lewe" zaświadczenia lekarskie gangsterom - pisze "Gazeta Wyborcza".

Brudziński: Za dużo piw w londyńskim pubie

- Opisywanie dzisiaj sytuacji w Polsce, jako państwa orwellowskiego jest tak samo wiarygodne jak to, że Marcinkiewicz miał cechy Kim-Ir-Sena i realizował ideologię dżucze - tak sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński skomentował w Magazynie TVN24 wypowiedź byłego premiera o możliwych podsłuchach. ABW w ogóle nie komentuje tych informacji.

"Ziobro chciał wszystkich podsłuchiwać"

Zbigniew Ziobro domagał się od współpracowników, by składano mu więcej wniosków o wyrażenie zgody na założenie podsłuchów. Miało to umożliwić tłumaczenie w przyszłości, że inwigilował wielu polityków, niezależnie od obozu politycznego. Jednym z nich był Andrzej Lepper - donosi "Dziennik".

Zybertowicz: Esbecy partnerami biznesowymi Solorza

Andrzej Zybertowicz demaskuje biznesowe kontakty prezesa Polsatu. Według doradcy premiera, wiele interesów prowadzonych przez Zygmunta Solorza było robionych z firmami, które w okresie PRL kontrolowały tajne służby.