Olejnik nie musi przepraszać za "gomułkowskie złogi"

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Jerzego Targalskiego przeciwko Monice Olejnik. Wiceprezes Polskiego Radia domagał się przeprosin za to, że dziennikarka w swoich programach pytała polityków o jego domniemane wypowiedzi m.in. na temat "usuwania gomułkowsko-gierkowskich złogów z Polskiego Radia".

Udając policjanta zgwałcił 16-latkę

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi z Sosnowca, za zgwałcenie 16-latki i usiłowanie gwałtu na jej koleżance. Już po gwałcie, mężczyzna podawał się za policjanta i zastraszał dziewczynki.

Pakiet zdrowotny przeszedł w Senacie

Pakiet zdrowotny PO przeszedł w Senacie. Dwie ustawy - o konsultantach w ochronie zdrowia oraz akredytacjach medycznych - zyskały jednogłośną akceptację senatorów. Pozostałe, w tym ustawa o przekształceniu ZOZ-ów w spółki czy Rzeczniku Praw Pacjenta, przeszły głosami koalicji.

760 osób ewakuowanych w Białymstoku

36 osób trafiło do szpitala po tym, jak w jednej z łazienek gimnazjum Stefana Batorego w Białymstoku ktoś rozpylił nieznaną substancję. Najprawdopodobniej był to gaz pieprzowy.

Pijani samochodu nie stracą

Prowadzisz pojazd po alkoholu lub jesteś pod wpływem środków odurzających - auta nie stracisz. Nie ma w kodeksie karnym podstaw prawnych do zasądzenia przepadku pojazdów - orzekł w czwartek Sąd Najwyższy.

Złodzieje poszczuli policję amstafem

Części ze 100 kradzionych samochodów znaleźli policjanci w „dziupli” samochodowej pod Mińskiem Mazowieckim. W warsztacie stało jeszcze 8 luksusowych aut. Przedsiębiorstwa bronił groźny amstaf.

Słowackie wilki napadają na polskie owieczki

Podhale przeżywa w tym roku szczególnie kłopotliwy najazd wilków, które schodzą ze słowackiej strony, uciekając przed myśliwymi z południa. Normalnie niegroźne zwierzęta, ostatnio atakują stada nawet znajdujące się w wiejskich zagrodach.

Marszałek zaprasza posłów PiS na kawę

Nawet gdyby marszałek Sejmu dorzucił do kawy paluszki, i tak byśmy nie przyszli - oświadczyli posłowie PiS. Zaproszenie posłów to odpowiedź Bronisława Komorowskiego na żądania opozycji, by stanął przed speckomisją i wytłumaczył się ze swoich "niejasnych kontaktów" z byłymi oficerami WSI.

Polacy przejęli prowincję w Afganistanie

Polscy żołnierze przejęli w czwartek odpowiedzialność za prowincję Ghazni na wschodzie Afganistanu. Będą tam ochraniać m.in. drogę z Kabulu do Kandaharu - jeden z głównych szlaków komunikacyjnych kraju.

Drzewo na autobusie, 7 rannych

W Bielsku-Białej drzewo spadło na przejeżdżający autobus PKS. Siedem osób zostało rannych. Na szczęście obrażenia nie są groźne. Silny wiatr spowodował też przewrócenie się drzewa na drogę krajową nr 1.

Prezydent: są argumenty, żeby euro było szybciej

Prezydent nie wyklucza, że są argumenty przemawiające za przyspieszeniem wprowadzenia euro - oświadczył szef jego kancelarii Piotr Kownacki. To kolejny sygnał na "tak" ws. europejskiej waluty ze strony Lecha Kaczyńskiego, po wtorkowym spotkaniu z rządem.

"Mniejszość nie będzie terroryzowała większości"

- Jestem rozczarowany. Ale z czystym sumieniem możemy powiedzieć, jako strona rządowa i pracodawcy, że zrobiliśmy więcej niż dużo dla porozumienia w sprawie projektu o emeryturach pomostowych. Ale po tamtej stronie nie widzimy dobrej woli - mówił rozgoryczony Donald Tusk, opuszczając po godzinie 8.30 Centrum Dialog. Nie doczekał się związkowców, którzy wczoraj weszli do ministerstwa pracy.

Zamiast dialogu będzie protest

Związkowcy po opuszczeniu budynku ministerstwa pracy ogłosili rozpoczęcie akcji protestacyjnej. W ten sposób zakończyli okupację budynku ministerstwa pracy.

"Prezydent zaraz cię zabije"

Podziękowania, gratulacje i tylko drobne przekomarzania - tak według "Dziennika" przebiegała ostatnia Rada Gabinetowa w Pałacu Prezydenckim. To ocieplenie stosunków na linii prezydent - rząd czy tylko próba uniknięcia kolejnego niesmacznego konfliktu?

Śmierć Geremka: świadek zmienia zeznania

Sebastian Sołtysiak - ranny w drogowym wypadku, w którym zginął prof. Bronisław Geremek - skarży się na śledztwo prokuratury - czytamy w "Polsce". Był pasażerem fiata, z którym zderzył się mercedes europosła i pamięta, że "jego auto nagle zjechało na nasz pas". Twierdzi, że prokuratorzy probowali wpływać na jego zeznania.

Nalot na dyrekcję TP SA

Telekomunikacja Polska pod lupą unijnego urzędu antymonopolowego - donosi "Rzeczpospolita". Pracownicy brukselskiego Generalnego Dyrektoriatu ds. Konkurencji mieli wkroczyć do siedziby operatora w asyście polskiej prokuratury i zabezpieczyć dokumenty oraz dane komputerowe należące do niektórych pracowników firmy, m.in. dyrektora do spraw regulacji Macieja Rogalskiego. Konkurenci TP SA są zdania, że dawny monopolista sprzedaje usługi internetowe pod marką Orange poniżej kosztów.

Maryla dała rabat prezydentowi

Specjalna promocja artystów z okazji Święta Niepodległości. Na uroczystym koncercie, który ma uświetnić rocznicowe obchody pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, największe polskie gwiazdy zgodziły się zagrać sporo taniej - donosi "Super Express". Jako przykład podaje Marylę Rodowicz: wystąpi za ćwierć normalnej stawki - zamiast 16 tys. zł weźmie 4 tys.

Związkowcy zostali na noc

Związkowcy, którzy od godz. 15 w środę okupują budynek Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, nadal czekają na premiera Donalda Tuska. Szef rządu przyjść do resortu pracy nie chce, zaprosił zaś związkowców na 8 rano w czwartek do Centrum Dialogu. Związkowcy noc spędzają w budynku ministerstwa.

"Za 3 dni będziecie potrzebować meldunku"

Obie strony deklarują wolę dialogu, ale brak zgody nawet co do miejsca tej rozmowy. - Czekamy w ministerstwie pracy na premiera – zapowiedział Waldemar Lutkowski z Forum Związków Zawodowych. - Nie przekroczcie trzech dni, bo trzeba się będzie zameldować – odpowiadał Adam Szejnfeld (PO).

Buzek: mam szansę zostać przewodniczącym PE

Czy jest szansa żeby Polak został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, który po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego będzie jedną z najważniejszych postaci w Europie? - Mam na to szansę - mówił w "Magazynie 24 godziny" były polski premier, a dziś eurodeputowany Jerzy Buzek.

Okupacja - nasza specjalność

Jak się okazuje, w Polsce najskuteczniejszą formą nagłośnienia swoich problemów jest okupacja. Dowiodły tego w ubiegłym roku cztery pielęgniarki, które przez tydzień zajmowały jeden z pokojów w Kancelarii Premiera. Przez ten czas o problemach służby zdrowia dyskutowała cała Polska. Teraz wypróbowaną już metodę zastosowali związkowcy. Okupują ministerstwo pracy i domagają się przybycia premiera.

Przeprosił, ale  i tak dostał pejcz

- Przepraszam prezydenta, ale tylko ze względu na panią. Nie będę więcej mówił brzydkich słów – solennie obiecał Monice Olejnik Janusz Palikot. Najwyraźniej nie przekonana dziennikarka obdarowała posła PO pejczem – na wypadek gdyby ciągoty do atakowania Lecha Kaczyńskiego mu pozostały.

Od bólu brzucha do śmierci

Zmarł, bo lekarze nie udzielili mu na czas potrzebnej pomocy - twierdzi rodzina 14-letniego Kamila Juraszka z Kamionki koło Nysy. Choć rodzice zawieźli chłopca z potwornym bólem brzucha do szpitala, lekarz zalecił podanie tabletek rozkurczowych i odesłał Kamila do domu. Kilka godzin później chłopiec już nie żył. Sprawę bada prokuratura.

Prezydent Kaczyński zawetuje ustawy zdrowotne

Prezydent zapowiedział, że do końca będzie walczył z prywatyzacją służby zdrowia. Dlatego - jak podkreślił - zawetuje projekty ustaw PO reformujących w tym kierunku ochronę zdrowia, nawet jeśli jego weto nie miałoby szansy obrony. Natomiast jeśli mimo weta, rząd będzie próbował wprowadzić reformy za pomocą rozporządzeń, to prezydent skieruje je do Trybunału Konstytucyjnego.

"Związkowcom damy kanapki i herbatę"

Związkowcy okupują ministerstwo pracy, a minister Barbara Fedak zapewnia: - Nam panowie w niczym nie przeszkadzają. Chętnie ich przyjmujemy. Mogą zostać, ile chcą – dodaje. Premier do związkowców nie przyjdzie, zaprasza ich na spotkanie w czwartek.