Bijatyka o pomnik

W Gołubiu na Kaszubach doszło do przepychanki pomiędzy właścicielem terenu na którym stoi obelisk upamiętniający śmierć porucznika Józefa Dambka z rąk gestapo, a członkami stowarzyszenia imienia "Gryf Pomorski".

Tysiące ludzi bez wody

Nowodwór, Trzcianki i Bobrowniki - to tylko niektóre miejscowości w województwie lubelskim, które są całkowicie odcięte od wody pitnej. Mieszkańcy skarżą się: "nikt nas nie poinformował o skażeniu"!

Miller: Liderzy LiD są tchórzami

- Mam wrażenie, że mamy do czynienia z tchórzami, którzy nie potrafią powiedzieć prawdy twarzą w twarz - tak Leszek Miller skomentował decyzję o niewystawieniu go na liście LiD. - Miller sam pożegnał się z Lewicą i Demokratami - ripostował Jerzy Szmajdziński w Magazynie 24.

Krajobraz po burzy

Ponad tysiąc interwencji małopolskiej straży pożarnej w związku z ulewnymi deszczami w regionie. Zalane piwnice, gospodarstwa rolne - to skutki intensywnych opadów. Prawdopodobnie usuwanie szkód będzie trwało jeszcze 3-4 dni.

Giertych: Czy premier łże jak Kurski?

- To ja przygotowałem projekt o bezpieczeństwie w szkole, a klub LPR ustawę becikową - stwierdził Roman Giertych. Lider PR uważa, że rząd Jarosława Kaczyńskiego często przypisuje sobie nie swoje zasługi.

Premier: wrogami polskiej wsi są liberałowie

Rozpoczęła się walka o głosy wsi. - Nie ma dwóch narodów wiejskiego i miejskiego - mówił premier Jarosław Kaczyński na Kongresie Wsi Polskiej w Wierchosławiach. - Wrogami wsi są liberałowie, którzy wyznają rację, że wygrywa silniejszy, a reszta nie dostaje nic - dodał.

Lepper: jesteśmy przygotowani na atak

- Będą ataki na nas. Kłamstwa szczególnie pod moim adresem - stwierdził Andrzej Lepper. - My takich metod nie będziemy stosować, nasza kampania będzie merytoryczna - zapewnia lider Samoobrony.

Fotyga: nie wszystko stracone - walczymy o Joaninę

- Polska nie zmieniła stanowiska. Nadal chcemy, aby w traktacie konstytucyjnym UE znalazło się odwołanie do mechanizmu Joaniny - zapewniła Anna Fotyga. Szefowa MSZ reprezentuje nasz kraj na nieoficjalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii w portugalskim Viana du Castelo.

PO: premier pozbawił rząd honoru

- Nasze wnioski o odwołanie ministrów miały uzasadnienia merytoryczne i polityczne - zapewnia Bogdan Zdojewski z PO. - Były źle przygotowane, a PO stawia swój własny interes ponad interesem Polski - odpowiada PiS.

Premier: te kilkanaście resortów mi ciąży

- Odwołani ministrowie szybko będą wracać na swoje stanowiska. Pan Polaczek już jest ministrem, bo dzisiaj leci na rozmowy do Chin - premier Jarosław Kaczyński zapewnia, że decyzję o odwołaniu szefów resortów podjął dla dobra Polski i oskarża PO o polityczne awanturnictwo.

Kurski: Giertych leży na katafalku i kwiczy

- Zepsuł mi bardzo udane wystąpienie! Dostałem po nim 60 sms-ów gratulacyjnych - skarżył się na Romana Giertycha na antenie TVN24 Jacek Kurski. Większość gazet oceniła, że we wczorajszej utarcze w Sejmie, to lider LPR był górą.

Jaką Polskę proponuje PiS a jaką SLD

Choć politycy zgodnie przyznają, że na kampanię programową jest już zdecydowanie za późno, dziennikarze "Rzeczpospolitej" pokusili się o sprawdzenie, co proponują potencjalni kandydaci do rządu i do parlamentu.

Sejm musi znaleźć pieniądze na odprawy

Nawet 9 mln złotych mogą kosztować budżet państwa odprawy, które trzeba będzie wypłacić posłom, którzy nie wrócą po wyborach do Sejmu. Do tego dojdą wydatki na odprawy dla pracowników biur i remonty pomieszczeń - pisze "Gazeta Wyborcza"

Kolejni politycy związani z PiS zasilą szeregi PO?

Platforma Obywatelska rozpoczęła akcję przejmowania polityków PiS na swoje listy wyborcze - pisze "Rzeczpospolita". Na transferowej giełdzie krążą nazwiska Kazimierza Marcinkiewicza, Radosława Sikorskiego, Pawła Zalewskiego i Bogdana Borusewicza. Jednak PiS zdaje się tym nie przejmować i liczy, że po wyborach klub PO się rozpadnie - pisze gazeta.

Turyści wracają do Polski

150 osobowa grupa turystów z Poznania, która od przedwczoraj koczowała na lotnisku na Rodos z powodu awarii samolotu, wraca do Polski. Linie lotnicze Centralwings, po prawie 36 godzinach opóźnienia, podstawiły nową maszynę.

Inna historia Sejmu V kadencji

„Moherowa koalicja” kontra “niespotykanie agresywna opozycja”, zaskakujące wyznania, pojedynki słowne i wątki zoologiczne – dwa lata piątej kadencji Sejmu obfitowały w wydarzenia. Jakkolwiek by je oceniać, nudno nie było. Przedstawiamy subiektywny wybór najzabawniejszych momentów.

"Pierwszy krok do przełamania impasu"

To kapitulacja Jaroslawa Kaczyńskiego - podsumował decyzję o skróceniu kadencji parlamentu lider PO Donald Tusk. - To pierwszy krok do przełamania impasu - uznał senator PiS Zbigniew Romaszewski, również zadowolony z decyzji o samorozwiązaniu Sejmu.

Wybory już 21 października

Niecałe dwie godziny po tym, jak Sejm zadecydował o samorozwiązaniu, prezydent Lech Kaczyński zarządził wybory parlamentarne na 21 października 2007 roku.

Dorn: partie odwołały się do woli suwerena

Komentując decyzję Sejmu o samorozwiązaniu marszałek Ludwik Dorn powiedział, że jest to "dzień, w którym wiara w demokrację w Polsce i wiara w parlamentaryzm powinna zostać umocniona".

Sejm podjął uchwałę o skróceniu kadencji

377 głosów za, 54 przeciw, 20 wstrzymujących się - przeszedł wniosek SLD o samorozwiązaniu Sejmu. Po głosowaniu marszałek Ludwik Dorn podpisał uchwałę o skróceniu kadencji Sejmu.

Marcinkiewicz: jest mi wstyd

- Niektóre wydarzenia mające miejsce w Polsce powodują, że jest mi wstyd, mi i Polakom mieszkającym za granicą - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Justyną Pochanke.

Dorn ma przeprosić za "ścierwojady"

Fotoreporterzy akredytowani w Sejmie domagają się od marszałka przeprosin za nazwanie ich "ścierwojadami". Zapowiadają, że jeśli nie przeprosi, rozważą wystąpienie na drogę prawną.

Co naprawdę powiedział Aleksander Kwaśniewski

"Kurs prowokacji" i "diabelnie zły pomysł" - tak dosłownie Aleksander Kwaśniewski na łamach magazynu "Vanity Fair" określa politykę braci Kaczyńskich wobec Niemiec. Były prezydent skarży się, że jego słowa zostały przeinaczone i wyrwane z kontekstu. Dotarliśmy do tekstu wywiadu i przytaczamy kontekst.

Powódź oczami naszych internautów

W Wiśle Głębcach do wezbranego potoku wpadł 40-letni mężczyzna. Dostał ataku padaczki i nie uratował się z nurtów potoku. Wcześniej w Lalikach rzeka Soły porwała pracownika firmy, budującej drogę ekspresową Żywiec-Zwardoń.