"Stefan wracaj. Nie rób siary"

Od miesiące drepcze mu po piętach policja kryminalna i Służba Wywiadu Wojskowego. Teraz jednak szyfrantowi Stefanowi Zielonce pozostać w cieniu będzie o wiele trudniej, do "gry wywiadów" włączyli się bowiem internauci. Prośbą i groźbą nawołują go do powrotu do służby, choć są i tacy, którzy życzą powodzenia na obcym żołdzie.

Policjant strzelał do rzucającego "koktajlami Mołotowa"

Dopiero trafienie kulą w prawy bok unieszkodliwiło agresywnego mężczyznę, który rzucał w swoją rodzinę i policjantów "koktajlami Mołotowa". Jak poinformowała świętokrzyska policja, cała akcja rozgrywała się w Jaworzni pod Kielcami. Kiedy stało się jasne, że ekscesy awanturnika zagrażają jego rodzinie i funkcjonariuszom, jeden z policjantów nie zawahał się użyć broni.

Prezydent podpisał listy. Tusk mówi "nie" Fotydze

Prezydent podpisał listy uwierzytelniające dla pięciu nowych ambasadorów RP - potwierdził MSZ. Listy pozwolą rozpocząć pracę szefom polskich placówek dyplomatycznych w Meksyku, Tajlandii, Nigerii, Chile i na Cyprze.

Zaginął wojskowy szyfrant. "To nie sensacyjny scenariusz"

Zaginięcie szyfranta wywiadu wojskowego nie pociąga za sobą zagrożenia dla państwa - oświadczył szef sejmowej speckomisji Stanisław Rakoczy. Wypowiedź ta padła po posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych, na której szef Służby Wywiadu Wojskowego udzielał posłom informacji o zniknięciu szyfranta Stefana Zielonki. Mężczyzna zniknął prawie miesiąc temu w Warszawie. Policja opublikowała rysopis zaginionego. - Chyba nie jest to scenariusz sensacyjny - skomentował całą sprawę premier Donald Tusk.

"Panie Tusk, mówi pan językiem Jaruzelskiego"

- Panie premierze Tusk, był pan tchórzem, pan tylko nosił nam żywność, nigdy nie wszedł na teren stoczni. To pan bierze dzisiaj odpowiedzialność za to, co się dzieje. Powinien pan przeprosić wszystkich Polaków. Pan mówi językiem Jaruzelskiego - komentował Karol Guzikiewicz ze stoczniowej "Solidarności" decyzję Donalda Tuska o przeniesieniu obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa.

Auto na gaz i marihuanę

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało pod Kętrzynem 29-letniego narkokuriera. 3,5 kilograma marihuany ukryte było w specjalnie przerobionym zbiorniku instalacji gazowej auta. Jakubowi G. grozi do 10 lat więzienia.

Prokuratura umywa ręce od działań PO

Jeszcze w czwartek Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście przekaże policji sprawę ewentualnych nieprawidłowości przy finansowaniu kongresu Europejskiej Partii Ludowej. - Będziemy pilotować tę sprawę, ale od prowadzenia postępowań dotyczących wykroczeń jest policja, nie my - tłumaczy prokurator Agnieszka Muł. Wniosek o możliwości popełnienia przez PO wykroczenia złożyło Prawo i Sprawiedliwość.

Obchody 4 VI w Krakowie. Premier boi się "zadym"

Polityczna część obchodów 4 czerwca odbędzie się w Krakowie. – Nie jestem w stanie w Gdańsku zagwarantować bezpieczeństwa gościom. I nie chciałbym, żeby spotkaniu towarzyszyła manifestacja zadymiarzy – stwierdził premier. Donald Tusk zadeklarował jednocześnie, że jest gotów spotkać się ze stoczniowcami, ale... w telewizji.

Portrety pamięciowe... skradzionych krów

Józia, Różyczka i Krasula - trzy krowy zniknęły z jednej z obór w gminie Siennica. Policjanci z dochodzeniówki i kryminalni pracują teraz nad rozwikłaniem tej sprawy. Funkcjonariusze zwracają się o pomoc osób, które mogą wiedzieć, dokąd trafiły jałówki. Policjanci opublikowali nawet portrety pamięciowe zaginionych...

Tusk nie wyśle Fotygi na placówkę

- Nie przewiduję na razie wysłania pani Anny Fotygi w roli ambasadora Polski przy ONZ - premier Donald Tusk potwierdził doniesienia mediów. Jak pisał "Wprost", prezydent podpisał już listy uwierzytelniające dla ambasadorów, które były główną kartą przetargową w grze o nominację dla byłej minister.

"Za zwerbowanie go byłby medal"

Co stało się ze Stefanem Zielonką, szyfrantem wywiadu wojskowego? Według byłego pułkownika WSI Krzysztofa Polkowskiego prawdopodobny jest najczarniejszy scenariusz: zwerbowanie chorążego przez obce służby. - Szyfrant to bardzo łakomy kąsek. Dla każdego państwa - przekonywał w rozmowie z tvn24.pl

Tajemnicza jaszczurka w Podlaskiem

W okolicach plaży miejskiej w Łapach (Podlaskie) znaleziono martwe zwierzę przypominające warana lub legwana. Policja i władze miasta ustalają skąd gad wziął się w tym miejscu.

Lekarze: Chora wyjdzie ze szpitala w poniedziałek

58-letnia mieszkanka Tarnobrzega, u której lekarze wykryli wirus A/H1N1 najprawdopodobniej w poniedziałek zostanie wypisana z mieleckiego szpitala. Jej mąż i dwóch synów opuszczą go jeszcze szybciej - w sobotę. - Mamy nadzieję, że będzie dobrze, ale w medycynie nie ma 100-procentowej odpowiedzi - przyznał ordynator oddziału zakaźnego Józef Sznajder.

Nie chcieli powiedzieć, czy zrobią zadymę

Ze strony "Solidarności" nie ma zagrożenia dla obchodów rocznicy 4 czerwca. Zachowamy powagę odpowiednią do sytuacji - oświadczył przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek. Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy związkowcy będą demonstrować w Gdańsku, lub w innym miejscu, w którym odbędzie się planowana przez rząd uroczystość 20. rocznicy obalenia komunizmu.

Do prokuratury za Kammela?

Za nieuzasadnione wydatki i źle wypełnianie obowiązków była wiceprezes banku Pekao Katarzyna Niezgoda nie dostała od walnego zgromadzenia akcjonariuszy absolutorium. Ale to może być dopiero początek jej kłopotów. Bank nie wyklucza zawiadomienia prokuratury. Gdyby doszło do procesu, mogłoby jej grozić do 10 lat więzienia - pisze "Dziennik".

Wirus w Polsce: bez specjalnych procedur

- Nie będzie żadnych specjalnych procedur w związku z tym, że w Polsce pojawił się wirus - zaznacza zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand. Dlaczego? Bo na taki scenariusz wszyscy czekali. - On po prostu się wypełnił, ale nie jest makabryczny. Mogło trafić na każdego z tysięcy Polaków podróżujących po świecie - mówi zastępca GIS.

Gdzie obchody? Decyzja przed południem

W czwartek przed południem premier Donald Tusk ogłosi, gdzie odbędą się obchody 20. rocznicy obalenia komunizmu w naszej części Europy - powiedział TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś. Fakty TVN dowiedziały się, że uroczystości mają być przeniesione z Gdańska na Wawel w Krakowie. - To miało być wspaniałe święto, a rozbijamy je własnymi rękami. To tragedia - powiedział o. Maciej Zięba, szef Centrum Solidarności w Gdańsku.

Rosyjscy szpiedzy werbowali Polaków

Dwaj wydaleni z Polski rosyjscy dyplomaci werbowali do współpracy oficerów naszej armii - twierdzi "Gazeta Wyborcza" i ujawnia kulisy operacji. Dwóch pracowników biura attache wojskowego opuściło Polskę pod koniec 2008 r. - To są sprawy kontrwywiadu i ich nie będę komentował - mówi szef polskiej Radosław Sikorski.

Alarm w służbach: zaginął czy zdradził?

Z domu wyszedł prawie miesiąc temu i zapadł się pod ziemię. - Od tego czasu służby bezskutecznie próbują dociec co stało się z szyfrantem wywiadu wojskowego, który zna najtajniejsze sekrety polskich służb specjalnych - alarmuje "Dziennik". Podoficera szukają wszyscy, a eksperci komentują: - To kompromitacja polskiego wywiadu i śmiertelne zagrożenie dla innych oficerów.

Bez odcisków ani rusz

Z policyjnych statystyk, do których dotarło "Życie Warszawy", wynika, że w stolicy jest coraz bardziej niebezpiecznie, a funkcjonariusze wykrywają mniej przestępców niż rok temu. Kryminolodzy wskazują przyczynę takiego stanu rzeczy: za rzadko pobierane są odciski palców.

Internet określi twoje preferencje

Określ swoje miejsce na scenie politycznej w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2009 - zachęca strona internetowa euprofiler.eu. W jaki sposób można to zrobić? By określić swoją polityczną tożsamość wystarczy odpowiedzieć na kilkadziesiąt pytań zamieszczonych na witrynie.

Skazany bez mandatu?

Osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu nie będzie mogła kandydować do parlamentu, przewidują zapisy, nad którymi głosować będzie Sejm. Posłowie uchwalą w czwartek zmiany w konstytucji.

Niemiecki na maturze

Po angielskim język niemiecki jest drugim, najczęściej wybieranym językiem obcym przez abiturientów na maturze. W czwartek rano blisko 70 tys. tegorocznych maturzystów przystąpi do pisania egzaminu z tego przedmiotu.

Działacze PO zawieszeni za Karnowskiego

Siedmioro radnych Platformy Obywatelskiej z Sopotu zostało zawieszonych w prawach członków partii na rok. O decyzji poinformował przewodniczący sądu koleżeńskiego pomorskiej PO Tadeusz Gleinert.

Putin jest skłonny przyjąć polskie zaproszenie

- Nie jest jeszcze pewne, czy premier Władimir Putin 1 września przyjedzie do Polski. Skłonny jest jednak przyjąć polskie zaproszenie - mówił w "Magazynie 24 godziny" szef MSZ Radosław Sikorski. Jak dodał, nie "wszystkie warunki są gotowe ku temu". - Sprawę wizyty rosyjskiego szefa rządu musimy jeszcze dogadać kanałami dyplomatycznymi - wyjaśnił. Kilka godzin wcześniej Sikorski wrócił z Moskwy, gdzie spotkał się m.in. z Siergiejem Ławrowem.

Kopacz: Mamy już adresy pasażerów z USA

W chwilę po stwierdzeniu pierwszego przypadku nowej grypy w Polsce, zaczęły się poszukiwania kolejnych ludzi, którzy mogli zarazić się wirusem. - W tej chwili prawdopodobnie mamy już wszystkie adresy współpasażerów z samolotu, którym leciała zarażona kobieta - poinformowała w programie "24 godziny" minister zdrowia Ewa Kopacz.

Dorn: musiałem je zagazować

- Nie ma żadnych podstaw by sądzić, że coś się dzieje złego czy niepokojącego. Zresztą czytając doniesienia z USA, Kanady czy Meksyku widzimy, że choroba w większości przypadków nie jest śmiertelna. Przy szybkim zdiagnozowaniu, szanse na wyzdrowienie są olbrzymie - uspokajał w "Kropce nad i" były minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn.

Pierwszy przypadek grypy "Mała szansa na zarażenie"

Nowa (czyli świńska) grypa dotarła do Polski. - Jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Lekarze uważają, że szansa zarażenia się od 58-letniej chorej jest mała.

"Janusz nie kłam. Walczysz o nasze życie!"

- Ty walczysz o swoje i nasze życie! Do kurwy nędzy - takimi słowami żona Janusza Kaczmarek motywowała swojego męża w czasie afery gruntowej. Stenogramy rozmów podsłuchiwanej przez ABW pary ujawnił "Dziennik". Z dokumentów wynika, że żona Janusza Kaczmarka miała niebagatelny wpływ na linię jego obrony.