Polonia w USA już głosowała

Polacy za oceanem już zagłosowali. Mamy już wstępne dane o frekwencji, które pokazują, że rodacy mieszkający poza krajem poważnie podeszli do wyborów. Ci, którzy wzięli udział w wyborach, przekonują, że warto głosować.

Rój pszczół odpoczywał na parkingu

Zamiast dostać się do samochodu, musiał wezwać policję, bo rój pszczół uznał jego samochód za dobre miejsce odpoczynku. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Latać każdy może. Wystarczy 28 tys. zł

Okazuje się, że latać może każdy, wystarczy kurs teoretyczny, kilkadziesiąt wylatanych godzin i zdany egzamin. Przyda się również trochę pieniędzy. Licencja pilota turystycznego kosztuje 28 tys. zł., pilota zawodowego aż 200 tys. Chętnych do przeżycia podniebnych wrażeń nie brakuje.

Tysiące przeszły pod Bramą-Rybą

Spotkanie młodzieży chrześcijańskiej na polach lednickich. O północy młodzi ludzie przeszli przez Bramę-Rybę III Tysiąclecia, co ma być symbolicznym gestem wyboru Chrystusa.

"Na pokładzie mogła wybuchnąć bomba"

Odnalezienie dwóch ciał pasażerów Airbusa A330 i elementów maszyny to przełom w prowadzonych od 1 czerwca poszukiwaniach zaginionego samolotu linii Air France z 228 osobami na pokładzie. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Polscy eksperci nie wykluczają zamachu. Były pilot kpt. Marian Nowotnik twierdzi, że na pokładzie mogło dojść do wybuchu bomby.

"Zaczęło dziać się coś niemożliwego"

Dziewięciometrowy krzyż - pomnik upamiętniający 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski odsłonięto na pl. Piłsudskiego w Warszawie. - 2 czerwca 1979 r. na tym placu zaczęło dziać się coś niemożliwego. Ale co było niemożliwe, stało się możliwe - powiedział podczas mszy św. na placu metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Na placu modliło się ponad 10 tys. wiernych.

Chłopak z plakatu po 20 latach

Dwadzieścia lat temu był bohaterem solidarnościowego plakatu "Tobie się uda". Dziś podróżuje po świecie, pływa na desce surfingowej i mówi: Jest świetnie!

Duży pożar w Poznaniu

Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar opuszczonego budynku w Poznaniu, zaprószony najprawdopodobniej przez bezdomnych. To już drugi pożar w tym samym miejscu w ciągu ostatnich kilku dni. Na szczęście w obu sytuacjach nikt nie został ranny.

Będą wyniki z Polski

Będą sondażowe wyniki polskich wyborów do europarlamentu. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 będą mogły skorzystać wszystkie zainteresowane instytucje, w tym Parlament Europejski, gdzie dotąd obawiano się, że podczas niedzielnego wieczoru wyborczego z Polski jako jedynego kraju nie będzie miał świeżych danych.

Smoki odwiedziły Wawelskiego

Wielka Parada Smoków wystartowała w Krakowie. Na ulice miasta wyszło kilkadziesiąt kolorowych stworów. Nie zabrakło też rycerzy i dam dworów. Gigantyczna plenerowa impreza potrwa do niedzieli.

Cisza szanowana (na ogół)

W sobotę, niedługo po północy, młody mieszkaniec Bełchatowa zrywał plakaty wyborcze, zastępując je innymi. Informację o przypadku zakłócenia ciszy wyborczej potwierdził sędzia Ferdynand Rymarz, szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Roboty walczą w sumo

Niezwykły pojedynek w łódzkiej Manufakturze. Tym razem w walkach sumo na macie siłują się roboty. W konkursie Sumo Challenge udział bierze ponad 50 drużyn studentów z całej Polski oraz z Hiszpanii.

Ona głosowała pierwsza

W Polsce lokale wyborcze otwarte zostaną dopiero w niedzielę rano. Ale pierwszy polski głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego został już oddany - w Buenos Aires, stolicy Argentyny.

Znamy przyczynę zawalenia na Śnieżce

Złe wykonanie spoin - to główna przyczyna zawalenia się dysku Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, który został uszkodzony w marcu tego roku. Dalsze decyzje ws. budynku już zapadły. Zostanie od wyremontowany i oddany do użytku turystów.

Takie małe, a takie cenne

Ma wielkość i wagę jednego grosza - ale warta jest wielokrotnie więcej. Z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca NBP wyemitował cztery obiegowe i kolekcjonerskie monety o nominałach 10, 25 i 100 zł.

"Europosłowie to nie Swawolne Dyzie"

- Polacy muszą zrozumieć, że w tych wyborach to oni decydują. I że ludzie wysyłani do Brukseli to nie figuranci ani swawolne dyzie, ale faktyczni reprezentanci Polski - tak Wojciech Mann w Poranku TVN24 zachęcał do głosowania w wyborach. Pamiętał jednak o obowiązującej ciszy wyborczej. Na dowód podpisał nawet "cyrograf", że jej nie złamie.

Patrioty jeszcze w tym roku?

Zakończenie rozmów o umieszczeniu w Polsce baterii Patriot planowane jest na przełom lipca i sierpnia - dowiedziała się "Gazeta WYborcza" z zachodnich źródeł dyplomatycznych. Szansa, że rakiety pojawią się w naszym kraju jeszcze w tym roku, zależy od tego, czy Polacy i Amerykanie dogadają się w sprawie stawki podatku VAT.

Polscy żołnierze wracają z misji chorzy

Ponad połowa żołnierzy, którzy wrócili właśnie z kolejnej misji ONZ w Czadzie, jest chora na lambliozę. To choroba wywołana cystami jednego z pierwotniaków. Na szczęście nie jest groźna i nie wymaga hospitalizacji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zaległa fiesta na 20-lecie

Nasze święto. Nasza zabawa. Fiesta, która powinna się odbyć dwadzieścia lat temu - pod takim hasłem warszawiacy bawili się w Elektrociepłowni Powiśle. Mimo wybitnie "nieczerwcowej" pogody, stawiły się tłumy.

Polki wolą Niemców, Brytyjczyków i Włochów

Polki chętnie wychodzą za mąż za Niemców, Brytyjczyków i Włochów. Mężczyźni wybierają z kolei na żony Ukrainki, Białorusinki i Rosjanki - wynika z najświeższych danych GUS, na które powołuje się "Dziennik".

Liczba zabitych Polaków wzięta z sufitu

W wolnej Polsce nikt nie zadał sobie trudu zweryfikowania oficjalnej liczby polskich strat osobowych podczas II wojny światowej - alarmuje "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety, oficjalna liczba 6 028 000 zabitych została wymyślona zaraz po wojnie przez... komunistycznego dygnitarza Jakuba Bermana.

Putin publicznie karci oligarchę "Pochowaliście się jak karaluchy"

Grobowa cisza, sroga mina premiera Rosji, jeden podpis i… problem głodującego miasteczka rozwiązany. Władimir Putin osobiście interweniował w sprawie głodujących mieszkańców miejscowości Pikałowo niedaleko Sankt Petersburga. I przy okazji publicznie skarcił lokalnego magnata. Dał mu kilka godzin na uregulowanie długów i wypłatę zaległych pensji.

Do końca wyborów cisza

Rozpoczęła się cisza wyborcza. W czasie jej obowiązywania nie wolno prowadzić agitacji na rzecz partii politycznych, czy kandydatów startujących w wyborach. Wyborcze milczenie potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę o godz. 22.

Szkolna wycieczka ewakuowana w Bieszczadach

Trzy kompletnie wyziębione osoby trafiły do szpitala, a dziewięciu kolejnym uczniom trzeba było udzielać pomocy. Taki był finał wyjścia w Bieszczady kompletnie nieprzygotowanej do górskich warunków wycieczki szkolnej z Zabrza. Ratownicy GOPR w piątek po południu ewakuowali z masywu Bukowe Berdo 12-osobową grupę.

We trzech się zaśmiali w VIP-owskim saloniku

- We trzech się zaśmialiśmy w saloniku dla VIP-ów, gdy usłyszeliśmy słowa Sławomira Nowaka – mówi Adam Bielan z PiS. Chodzi o słowa, że Donald Tusk nie rozmawiał z Angelą Merkel o odezwie CDU/CSU. – PiS gra tą sprawą politycznie – zauważa z kolei Wojciech Olejniczak z SLD.

Okradli gorzelnię... z mebli

Bezczelność oszustów nie zna granic. Na ponad 120 tys. złotych okradziono firmę mieszczącą się w budynku byłej gorzelni w Niemcach (woj. lubelskie). Oszuści nie zakradli się jednak do niej nocą, ani nie bali się przyłapania na gorącym uczynku. Weszli do firmy, przedstawili się jako jej właściciele, legalnie wynajęli transport i wywieźli zabytkowe meble. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Rodziny ofiar Katynia w Strasburgu

Możliwy przełom w sprawie ofiar katyńskich? Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu pełnomocnicy rodzin 10 ofiar złożyli skargę – poinformował pełnomocnik dr Ireneusz Kamiński.