Jest wyrok dla kierowcy, który po pijanemu zabił dwie nastolatki. Gdański sąd skazał Zbigniewa Gregorczyka na 12 lat więzienia. Mężczyzna dostał również dożywotni zakaz prowadzenia samochodu a sąd zezwolił na publikację jego danych i wizerunku.

Błędem wizerunkowym Platformy Obywatelskiej nazwał Janusz Palikot (PO) odwołanie posłów PiS, Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna z hazardowej komisji śledczej. Tymczasem na przyszły poniedziałek marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zwołał w tej sprawie posiedzenie Prezydium Sejmu.

Prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu o zwolnieniu z aresztu kierowcy z Białegostoku - dowiedziała się TVN24. Mężczyzna jechał kompletnie pijany, pod prąd wprost na jadące z naprzeciwka samochody, cztery z nich uszkodził. To cud, że nie doszło do wypadku.

Odwołanie mnie z komisji hazardowej to była zemsta - oceniła Beata Kempa (PiS). Pracę sejmowych śledczych ostro skrytykował też Ryszard Kalisz. - To nie jest komisja śledcza, to komisja do spraw walki buldogów: kto kogo do ziemi - wskazywał na cel polityczny komisji poseł SLD.

Była dochodowa plantacja orzechów wiceministra środowiska Macieja Trzeciaka i medialne śledztwo "Superwizjera" TVN i "Rz". Rok temu ujawniono, że Trzeciak dzięki manipulacjom kupił ziemię, aby obsadzić ją orzechami, do których Unia dopłaca 300 tys. zł rocznie. Są już pierwsi zatrzymani w sprawie.

Polacy chcą płacić za media publiczne. Niemal jedna trzecia ankietowanych uznała, że najlepszym na to sposobem jest abonament - wynika z sondażu jaki dla "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadził instytut Homo Homini.

Kierowcy, którzy zostali złapani na przekraczaniu prędkości przez ukryty w śmietniku fotoradar nie będą musieli płacić mandatów - donosi "Rzeczpospolita". Sami policjanci uznali, że wyniki pomiaru prędkości z takiego urządzenia kierowcy mogliby zbyt łatwo podważyć.

W poniedziałek o godz. 9.30 zapaść ma wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia 3,5-letniego chłopca. Konkubent matki zakatowanego Bartka, Mariusz V., oskarżony jest o zabójstwo i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dzieckiem.

Rząd nie będzie drenował kieszeni Polaków - zapewnił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" szef doradców premiera Michał Boni. Minister mówił też o planie, który pozwoli rządowi na zaoszczędzenie 23 miliardów złotych.

Marcin Wyrostek, zwycięzca drugiej edycji programu "Mam Talent" przygotowywał się do występu kilkadziesiąt ostatnich godzin. Nie spał. Kiedy wychodził na scenę jego rodzice umierali ze zdenerwowania. Sami finaliści stres leczyli różnie - jedni bawili w kulisach publiczność, inni nie wychodzili z garderoby. Zobacz, co podczas finału konkursu działo się poza sceną.

Główny Inspektorat Sanitarny pisze do księży o podstawowych zasadach higieny i prosi, by duchowni przekazywali te informacje wiernym. To - zdaniem GIS - sposób na zmniejszenie ryzyka epidemii grypy. Ale niektórzy wojewódzcy inspektorzy sanitarni na ogólnych prośbach nie poprzestają. W Olsztynie księża zostali poproszeni o to, by komunię świętą podawać tylko do ręki. W Opolu, by opróżnili kropielnice.

Polscy żołnierze kończą swoją misję humanitarną w Czadzie. Wycofanie się kontyngentu z Afryki pozwoli wzmocnić polskie siły w Afganistanie. Obowiązki Polaków przejmą wojskowi z Mongolii.

Paczki żywnościowe dla najuboższych, a dla reszty sprzęty potrzebne do zbudowania teatrzyku - to prezenty mormonów dla dzieci z mazurskiej wsi Zełwągi k. Mikołajek. Zełwągi, to polska kolebka Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Nie spiesz się, stawiaj sobie pytania, mów: "sprawdzam" i pod żadnym pozorem nie idź na zakupy z córką - spełnienie tych warunków daje szansę na wyjście ze sklepu z nieogołoconym portfelem. Chcesz wiedzieć jak uprzyjemnić sobie święta, czyli nie stracić fortuny na kupnie prezentów? Oto pięć żelaznych zasad.

Szwedzkie radio poinformowało w niedzielę, że minister zdrowia Ewa Kopacz zwróciła się do rządu w Sztokholmie z prośbą o umożliwienie odkupienia szczepionek przeciwko grypie A/H1N1. Informacje te dementuje jednak ministerstwo zdrowia. - Nie prowadzimy żadnych rozmów ze Szwedami jeśli chodzi o zakup szczepionek. Nadal negocjujemy z trzema koncernami - zapewniał na antenie TVN24 Piotr Olechno, rzecznik ministerstwa.

200 złotych grzywny za protest przed bramkami płatnej autostrady A4 Kraków-Katowice - taki wyrok usłyszał motocyklista, który domagał się obniżenia opłat za przejazd tym odcinkiem - informuje RMF FM.

Na kilka porannych godzin mgła sparaliżowała krakowskie lotnisko Balice. Pięć rejsów musiało zakończyć się na katowickiej płycie. Sytuacja, zgodnie z przewidywaniami, poprawiła się popołudniu.

- Mamy do czynienia z aferą Przemysława Gosiewskiego. Chcemy też wystąpić o bilingi Jarosława Kaczyńskiego i Tomasza Lipca – ogłosił Sebastian Karpiniuk w Radiu Zet. To odpowiedź na wniosek PiS o bilingi polityków PO. Złożyła go Beata Kempa, a teraz rozważa zawiadomienie prokuratury o naciskach, jakie w tej sprawie miał na nią wywierać szef komisji hazardowej

Po tym, jak doszło do wybuchu samochodu żony szefa MSZ, Radosława Sikorskiego - Anne Applebaum-Sikorski otrzymała ochronę Biura Ochrony Rządu. Poinformował tym portal gazeta.pl. Sam minister Sikorski przed kamerą TVN24 przyznał, że samochód się zapalił. - Dmuchając na zimne, postanowiono sprawdzić przyczyny pożaru - dodał.

Co do losu ministra środowiska Macieja Nowickiego zapadły "pewne ustalenia", mówił w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś. Wcześniej w programie "Kawa na ławę" europoseł PO Sławomir Nitras oznajmił, że dymisja Nowickiego "jest spodziewana".