Uwaga na sople!

Najpierw odwilż, teraz przymrozek - z wielu budynków zwisają sople. Tak jest na przykład na Ochocie, przy Barskiej. Część chodnika została odgrodzona taśmą.

"Jestem zdziwiony. Tusk powtarza 67, 67, 67". Premier: a wyglądał dobrze

- Spotkanie z częścią klubu PiS było merytoryczne. Nie powiem, żeby moja argumentacja była tam przyjęta z entuzjazmem, ale wymieniliśmy poglądy i intencje - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z PiS ws. reformy emerytalnej. W reakcji na słowa rzecznika PiS, który po spotkaniu oznajmił, że jest "zdziwiony" stanowiskiem premiera Tusk stwierdził: - Jak wychodziłem z pomieszczenia PiS to pan Hofman nie wyglądał na wstrząśniętego. Dobrze wyglądał, raczej na zadowolonego z siebie i spotkania - podkreślił Tusk.

Sejm jak maszynka do głosowania. Do odchudzenia?

Parlament to zakład pracy 560 posłów i senatorów. Każdy z nich pobiera pensję - w polskich realiach niemałą, ale w porównaniu z zarobkami w wielkim biznesie także niewygórowaną. Pojawiają się głosy, że najwyższy czas tę służbę sprofesjonalizować - znacznie zmniejszyć liczebność parlamentu, a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone przeznaczyć na ekspertów, prawników i podwyżki dla najlepszych posłów i senatorów, tak by nie byli tylko "maszynką do głosowania". Sprawą zajął się reporter programu "Czarno na Białym".

Policja zatrzymała porywacza. Padły strzały

27-latek podejrzewany o porwanie 19-latka został postrzelony w rękę podczas policyjnej akcji na stołecznej Białołęce. Wszystko rozegrało się w jednym z bloków przy ulicy Skarbka z Gór.

NIK: Fatalny stan wałów na Odrze

Fatalny jest stan 1/3 wałów na Odrze - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Opóźnia się też realizacja "Programu dla Odry 2006". To, co już zbudowano w jego ramach, nie chroni przed powodziami - ocenia Izba i konkluduje: poważne zalania w dorzeczu Odry mogą się więc powtórzyć.

Bezdomni na bruk. "U nas ludzie nie zamarzają"

W środku srogiej zimy władze Kamiennej Góry zamknęły schronisko dla bezdomnych. Na bruku znalazło się ponad 20 bezdomnych, w tym niepełnosprawni. Przytułek zorganizował jeden z miejscowych księży, w budynkach wynajętych od starostwa. Problem w tym, że wynajął je na magazyn żywności i w momencie, gdy do budynku sprowadzili się bezdomni, władze starostwa nakazały im się wyprowadzić. Obecnie, w zamian za remont, znaleźli schronienie w pensjonacie w Wojcieszowie. Jednak panujące tam warunki również pozostawiają wiele do życzenia.

Zmarła jedna z narciarek porwanych przez lawinę

Narciarka, jedna z dwóch kobiet porwanych w niedzielę przez lawinę śnieżną w Tatrach, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformował wicedyrektor zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego Marian Papież. Stan drugiej poszkodowanej jest dobry.

Tir zmiażdżył auta. Trzy ofiary

Trzy osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło w Boguchwale pod Rzeszowem. Kierowca tira prawdopodobnie nie zdołał wyhamować na oblodzonej nawierzchni najeżdżając na tył samochodów osobowych. Siła uderzenia zmiażdżyła auta wgniatając je w tył ciężarówki. Na miejscu pracują służby ratownicze i policja. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta Kuba.

Pijemy mniej czystej, ale więcej smakowej

W 2011 roku Polacy wydali na mocny alkohol o niemal 450 mln zł mniej niż rok wcześniej. Ten rok nie przyniesie na rynku ożywienia - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

"Chcę wierzyć, że to był lapsus słowny"

- Chcę wierzyć, że słowa wicepremiera to był jakiś lapsus słowny. Brak zaufania do ZUS w tym sensie, że mógłby nie wypłacać emerytur jest de facto stwierdzeniem, że państwo ogłosiłoby niewypłacalność - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, komentując wypowiedź Waldemara Pawlaka o ZUS.

Prezydent ponad "durnymi" przepisami

Nie zamierza przestrzegać "durnego" prawa i respektować "durnych" wyroków sądu - tak prezydent Lubina, Robert Raczyński, komentuje swoją decyzję o przyjęciu na stanowisko swojego doradcy byłego naczelnika jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego, skazanego prawomocnym wyrokiem za łamanie m.in. ustawy kominowej. Urzędnik ustąpił ze stanowiska na kilkanaście dni, po czym wrócił i obecnie zajmuje się prawie tym samym, za co został skazany.

Uniwersytety w odwrocie. Szturm na politechniki

Polskie uniwersytety, które jeszcze kilka lat temu brylowały w rankingach, zdecydowanie przegrywają z politechnikami i uczelniami rolniczymi, na które podczas rekrutacji przypuszczono szturm - informuje "Dziennik Polski".

Szybki internet pod specjalnym nadzorem?

Każdy nasz ruch w internecie będzie w pełni kontrolowany. Powstanie archiwum stron, które odwiedzamy - taki czarny scenariusz kreśli "Dziennik Gazeta Prawna" w kontekście przygotowywanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nowelizacji ustawy - Prawo telekomunikacyjne.

Stracił tożsamość. Zaczyna od nowa

Są sytuacje, w których człowiek traci wiedzę, kim jest i skąd pochodzi. Wówczas z pomocą przychodzą policjanci i lekarze. Ci pierwsi próbują odnaleźć straconą tożsamość, ci drudzy - zdrowie. Jeśli powodzeniem kończy się praca tylko tych drugich - człowiek dostaje nowe nazwisko i nowe życie. Jak to jest w Polsce zaczynać wszystko od nowa, sprawdziła reporterka programu "Polska i Świat".

Polityczna bieda? Ile zarabiają najważniejsi politycy

Po zeszłotygodniowej awanturze w sprawie pól miliona złotych premii dla odchodzącego prezesa Narodowego Centrum Sportu, reporterzy programu "Czarno na Białym" sprawdzają, ile zarabiają osoby, które decydują nie o budowie jednego stadionu, ale o setkach miliardów złotych wydawanych z budżetu państwa. Polski prezydent, premier i ministrowie zarabiają tyle, co przeciętny menedżer średniego szczebla.

"Nabici w Hanoi" jednak polecą

"LOT zaczął oferować alternatywne połączenia pasażerom, którzy mieli lecieć do Hanoi" - napisała na skrzynkę Kontaktu 24 @Karolina. Kobieta jest jedną z pasażerek PLL LOT, która miała lecieć do Wietnamu. Jak się niedawno okazało, przewoźnik zlikwidował połączenie i zamierzał oddać klientom pieniądze za niewykorzystane loty, ale Ci żądali zapewnienia alternatywnych połączeń. "Postępujemy z literą prawa" - mówił w poniedziałek po południu Leszek Chorzewski, rzecznik PLL LOT. Wieczorem jednak pasażerowie dowiedzieli się, że alternatywne połączenia zostaną im zapewnione.

Czempiński: Nikt nie widział oryginalnych dokumentów

Służba Bezpieczeństwa zacięła się na Lecha Wałęsę. Postanowiła go maksymalnie skompromitować - powiedział w "Kropce nad i" Gromosław Czempiński, były szef UOP, podkreślając, że nie ma wątpliwości, że materiały na temat przywódcy Solidarności były fałszowane. Skomentował w ten sposób doniesień tygodnika "Uważam Rze", który napisał, że w kancelarii tajnej Sejmu mogły zachować się kopie donosów TW ps. "Bolek".

Wałęsa: Grupa jajogłowych nie może mi wybaczyć

Nieduża grupa jajogłowych nie może mi wybaczyć, że robotnik poprowadził bój i doprowadził do zwycięstwa - powiedział w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa, podkreślając że nigdy nie było oryginalnych dokumentów świadczących o jego rzekomej współpracy z SB. Dlatego - w jego opinii - krążyły podróbki. Były prezydent odniósł się w ten sposób do doniesień tygodnika "Uważam Rze", który napisał, że w kancelarii tajnej Sejmu mogły zachować się kopie donosów TW ps. "Bolek". Potwierdzać to mają tajne protokoły tzw. komisji Ciemniewskiego, badającej lustrację przeprowadzoną przez Antoniego Macierewicza w 1992 roku.

Podpalacz ze stolicy spędzi noc w areszcie

Zatrzymany przez policję mężczyzna, który jest podejrzany o podpalenia samochodów w centrum Warszawy w ten weekend, najbliższą noc spędzi w areszcie. Jak się nieoficjalnie dowiedziała tvnwarszawa.pl, świadkowie rozpoznali 23-latka. Jutro ma być przekazany prokuraturze. Grozi mu do 5 lat wiezienia.

Wałęsa: Nieznane papiery? Chyba toaletowe

- Nie wiem kto i co gromadził. Ja wiem, że jeśli mogą być papiery na mnie nieznane to tylko papiery toaletowe. Innych nie było, nie ma i nie będzie. Gdyby były, to bezpieka nie musiałaby ich podrabiać - powiedział w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa. To komentarz do doniesień tygodnika "Uważam Rze", który napisał, że w kancelarii tajnej Sejmu mogły zachować się kopie donosów TW ps. "Bolek".

Dzieci jak muły. "Jak trenować dziecko" w prokuraturze

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak skierował do prokuratury wniosek dotyczący książki propagującej bicie dzieci. - To uprzedmiotowienie dziecka, nie do zaakceptowania w XXI wieku - powiedział. Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

Po pijanemu zabił rowerzystów. Ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpoczął się w poniedziałek proces Adam O., oskarżonego m.in. o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, w którym zginęło dwóch rowerzystów. Mężczyzna przed sądem przyznał się do winy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Sąd: Trzeba wykazać, że dopalacze są szkodliwe

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił jedną z decyzji Generalnego Inspektora Sanitarnego ws. zamykania sklepów z dopalaczami i zobowiązał go do wykazania, czemu są one groźne dla zdrowia. Wyrok WSA nie uchyla jednak generalnej decyzji GIS z 2010 r. o zamknięciu sklepów.

Ugoda Kaczyńskiego z TVN

Ugodą pozasądową zakończył się proces cywilny wytoczony TVN przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za spekulacje stacji o jego stanie psychicznym.

"Woda zalewa nam domy"

Zalane ulice, chodniki i domostwa to pierwsze widoczne skutki ocieplenia. Znaczny wzrost temperatury w weekend sprawił, że zalegający śnieg szybko zaczął topnieć. W efekcie wiele dróg zamieniło się w gigantyczne kałuże. Sytuacja szczególnie trudna jest południu kraju, gdzie roztopy mogą spowodować lokalne podtopienia. Nasi internauci zamieszczają w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia obrazujące skutki roztopów.

Noc w zaspie. Skrajnie wyczerpany

Ratownicy GOPR odnaleźli w poniedziałek pod Turbaczem w Gorcach turystę, który w niedzielę wyszedł w góry i nie wrócił. - Noc spędził w śnieżnej zaspie. Jest skrajnie wyczerpany i wychłodzony, ale przytomny - poinformował szef podhalańskiego GOPR Mariusz Zaród.