"Dogmat o świętości Owsiaka to herezja"

- Dogmat o nieomylności i świętości Jurka Owsiaka jest dogmatem heretycko-schizmatycznym - powiedział w RMF FM poseł PiS Joachim Brudziński. I dodał: - Absolutnie nie uważam, że należy zlikwidować państwo polskie, a ustanowić Jurka Owsiaka jedynym remedium na wszystkie bolączki, które nasz kraj dotykają.

"Pacjenci - prosimy, zrozumcie nas"

"Lekarze przepraszają pacjentów za niedogodności związane z wystawianiem recept. Sytuacja ta jest wynikiem wprowadzenia przez Bartosza Arłukowicza Ministra Zdrowia absurdalnych przepisów nakładających na lekarzy obowiązki urzędników NFZ" - ulotki o takiej treści w poniedziałek będą wręczać pacjentom medycy. Tłumaczą w niej, dlaczego biorą udział w proteście pieczątkowym.

Zatrzymany w hotelu. Meldował się pod innym nazwiskiem

Dziś rano policjanci rozpoczęli przesłuchiwanie zatrzymanego mężczyzny, który najprawdopodobniej znajdował się w samochodzie, który w nocy z soboty na niedzielę w Otwocku śmiertelnie potrącił 38-letnią kobietę. Z zeznań świadków wynika, że kierowca srebrnego mercedesa uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach służby znalazły taki sam samochód porzucony w Wiśle. Zdjęcia auta wyciąganego z rzeki dostaliśmy na skrzynkę Kontaktu 24 od Dominika Komorowskiego.

Tańczyć każdy może...

Trwa casting do 7. edycji programu "You Can Dance", która na antenie TVN już na wiosnę. Miłośnicy tańca z całej Polski mogą sprawdzić swoje umiejętności. Dziś w Szczecinie. Przed teatrem lalek Pleciuga zebrały się setki osób, które chcą pokazać swój taneczny talent. - Już od dwóch miesięcy błądziłem myślami - You Can Dance, You Can Dance - emocjonuje się jeden z uczestników castingu.

Reporterzy Kontaktu 24 złapali światełko do nieba

Tradycyjnie już, jak co roku, punktualnie o godzinie 20 niebo nad Polską rozbłysło tysiącami kolorowych fajerwerków. To Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wysłała światełko do nieba. Pokazy sztucznych ogni odbyły się w największych polskich miastach, z których zdjęcia i filmy internauci zamieścili w serwisie Kontaktu 24.

30 ofiar długiego weekendu

30 osób zginęło, 394 zostały ranne w 307 wypadkach - to czarny bilans wydłużonego weekendu na polskich drogach. Policjanci od czwartku do niedzieli zatrzymali aż 1082 pijanych kierowców.

Pół samochodu (starego) na Polaka

Po polskich drogach jeździ ponad 18 mln samochodów osobowych. Na tysiąc mieszkańców przypada 471 aut, czyli jedno na dwie osoby - wyliczył "Dziennik Gazeta Prawna". Polska jest jednak złomowiskiem Europy. Średni wiek pojazdów w naszym kraju przekracza 15 lat.

W kinie już był, teraz chce ruszyć palcem

Paweł Szkutnicki ma 26 lat, sprawną głowę, ale niesprawne ciało, które unieruchomił potężny wylew. Nadzieję na jakikolwiek ruch dał mu pobyt w Nowym Jorku. Niedawno pierwszy raz pojechał do kina, ale całe mnóstwo planów i wyzwań czeka w długiej kolejce. Na jej początku jest ruch palcami, a potem całą ręką.

Policjanci dostaną nowego szefa

W poniedziałek w Komendzie Głównej Policji odbędzie się uroczyste przekazanie obowiązków przez dotychczasowego szefa policji generalnego insp. Andrzeja Matejuka jego następcy - nadinspektorowi Markowi Działoszyńskiemu.

Będą zrywać A2 po Euro?

Na odcinkach autostrady A2, których nie dali rady zbudować Chińczycy, twa wyścig z czasem. Firmy, które przejęły kontrakt, na razie realizują go w miarę terminowo i zapewniają, że droga będzie przejezdna na Euro 2012, choć warunki będą dość spartańskie. Zdaniem eksperta, zaraz po turnieju A2 znowu będzie zamknięta, m.in. po to, żeby zerwać z niej i położyć na nowo część nawierzchni.

Potrącił kobietę i porzucił auto w Wiśle

Policja zatrzymała mężczyznę, który prawdopodobnie znajdował się w samochodzie, który w nocy z soboty na niedzielę w Otwocku śmiertelnie potrącił 38-letnią kobietę. Z zeznań świadków wynika, że kierowca srebrnego mercedesa uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach służby znalazły taki sam samochód porzucony w Wiśle.

Co dalej z protestem? Decyzja w poniedziałek

Dalsze decyzje w sprawie protestu pieczątkowego mają podjąć w poniedziałek po spotkaniu w Warszawie przedstawiciele m.in. OZZL i Porozumienia Zielonogórskiego. - Ostateczną decyzję odnośnie tej sytuacji, która jest w Polsce i tego niepokoju z powodu błędnego prawa, podejmiemy jutro w momencie, kiedy cztery organizacje, które zdecydowały o podjęciu protestu, spotkają się - oświadczył wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Krzysztof Radkiewicz.

WOŚP okiem Reporterów 24

20 lat temu zaczęła się wielka charytatywna rewolucja - zimą 1993 po raz pierwszy wystartowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przyjęta z wielkim entuzjazmem, szybko stała się tradycyjną poświąteczną zbiórką pieniędzy przeznaczonych na ratowanie życia chorych ludzi. W tym roku podczas 20. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórki, z których środki zostaną przeznaczone na ratowanie życia wcześniaków i zakup pomp insulinowych dla nich.

Jazda bez spodni w warszawskim metrze

Warszawiacy, którzy jechali w niedzielę metrem mogli się natknąć na dość niespotykany - jak na środek zimy - widok: kilkadziesiąt osób bez spodni.

Rzucił niedopałek. Wywołał pożar za 2 mln zł

Przemyscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za pożar, który wybuchł w nocy 8 grudnia w siedzibie firmy motoryzacyjnej w Przemyślu. Sprawcą okazał się być 28-latek, który na teren posesji firmy wyrzucił niedopałek papierosa, od którego zajęła się elewacja budynku, a następnie cała nieruchomość.

To nie koniec wiosny w styczniu

Styczeń w najbliższym tygodniu nie przestanie nas zaskakiwać. W ciągu nadchodzących pięciu dni spodziewamy się nietypowych dla tego miesiąca dodatnich temperatur. Będzie jednak sporo opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

Nałęcz o dymisji Michałowskiego: "Plotki wyssane z palca"

"Plotkami wyssanymi z palca" nazwał doniesienia medialne o możliwym odejściu Jacka Michałowskiego z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta prezydencki doradca Tomasz Nałęcz. - Dziwię się, że w sytuacji, kiedy jest tyle realnych problemów, chociażby w służbie zdrowia, w przestrzeni publicznej krążą takie plotki - powiedział Nałęcz. Również szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek zaprzeczyła zmianie na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta.

Policja: Tylko trzy incydenty w całym kraju

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega spokojnie - poinformowała Komenda Główna Policji. Jak dotąd w całym kraju doszło do trzech incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP

"Minister Arłukowicz opowiada banialuki"

Minister Bartosz Arłukowicz kłamał publicznie i powinien ponieść odpowiedzialność - skrytykował szefa resortu zdrowia w programie "Kawa na ławę" Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota. Przypomniał, że wbrew temu, co mówił Arłukowicz, nie udało się uniknąć zamieszania z receptami, na czym cierpią pacjenci. Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski stwierdził, że pat trwa, z powodu "chorych ambicji" ministra. Rządu bronił jedynie Krzysztof Kwiatkowski z PO, który przekonywał, że lekarze, protestując, zachowują się wobec pacjentów niegodnie.

Seremet pojedzie do Moskwy

Prokurator generalny Andrzej Seremet ponownie pojedzie do Moskwy. Wizyta, podczas której ma dojść m.in. do rozmów o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej, rozpoczyna się w środę.

Rejs fregatą, kurs specjalnym pociągiem. Licytacje dla WOŚP

Rejs fregatą rakietową, kurs specjalnym pociągiem czy udział w pokazie samochodów terenowych - to tylko niektóre atrakcje związane z XX finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto chce wspomóc WOŚP, może wziąć udział w jednej z wielu licytacji. Marynarka Wojenna RP wystawiła na licytację 8-godzinny rejs fregatą rakietową. Z kolei we Wrocławiu będzie można przejechać się prawdziwą terenówką.

Dwie śmiertelne ofiary czadu

Prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarli w Cieszynie 43-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna. Z objawami podtrucia do szpitala trafiły pełnoletnie dzieci kobiety.

Samolot nie wystartował. Wykryto usterkę

Pasażerowie samolotu PLL LOT z opóźnieniem dotrą z Wrocławia do Warszawy. Planowany na godzinę 5.55 lot został odwołany z powodu usterki technicznej. Na razie nie wiadomo dokładnie, co uziemiło maszynę.

Broń i więzienne szachy. Oddają rodzinne skarby do muzeum

Otwarte osiem lat temu Muzeum Powstania Warszawskiego nie przestaje zdobywać eksponatów. W 2011 roku kolekcja powiększyła się o 1,8 tys. pamiątek. Znalazły się wśród nich takie perełki jak powstańcza opaska "Bora" Komorowskiego, 13 kilogramów herbatników ze zrzutów i więzienne szachy z chleba.

Pitera zabiera się za posłów

Zaostrzenie regulaminu Sejmu oraz zmiany w przepisach dotyczących relacji posłów z lobbystami zapowiada Julia Pitera, była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją. - Wcześniej jako członkowi rządu nie wypadało mi ingerować w przepisy określające obowiązki i sposób pracy posłów – tłumaczy swój pomysł w rozmowie z "Newsweekiem" posłanka PO.