Chodzą z puszkami, ratują cmentarze. "Ludzie wrzucają, ile mogą"

Ludzie nie odmawiają, wrzucają ile mogą, jedni mniej, inni więcej - mówili kwestujący, którzy w czwartek na cmentarzach w całej Polsce zbierali datki na ratowanie zabytkowych nagrobków. W Warszawie na Starych Powązkach pieniądze zbierali m.in. Maja Komorowska i Andrzej Kopiczyński. Zbiórki odbyły się też w Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Olsztynie.

"Kult ciała, kariery i zysku zasłania prawdę o śmierci"

Człowiek współczesny bardzo często udaje, że nie ma czasu i odsuwa od siebie myśl o sensie życia. Kult ciała, kariery i zysku zasłania prawdę o śmierci - podkreślał metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim.

Drogowskaz 24: w okolicach cmentarzy coraz spokojniej

W Dzień Wszystkich Świętych miliony Polaków odwiedzają cmentarze. Tvn24.pl podpowiada, jak dojechać szybko i bezpiecznie na groby bliskich - komunikacją i samochodem. A uważać trzeba szczególnie - na drogach doszło już do kilku poważnych wypadków.

Przepis na sukces według Bransona: Frustracja

- Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej - mówi w rozmowie z Anitą Werner Richard Branson, słynny biznesmen i zarazem jeden z najbogatszych Brytyjczyków. Cały wywiad już dziś w TVN24 w "Faktach po Faktach" o godz. 19.21.

Rok od miękkiego lądowania. Twardych wniosków, co do przyczyn wciąż brak

Najważniejszy fakt był znany już 1 listopada 2011 r.: żaden z 220 pasażerów nie odniósł obrażeń. Później doszły kolejne: początek problemów przyniósł załodze Boeinga 767 PLL LOT pęknięty przewód hydrauliczny, ich szczyt - niedziałający system awaryjnego wysuwania podwozia. Ostatni fakt, to stwierdzenie, że "najprawdopodobniej" przyczyną tej niesprawności był wyłączony podczas podchodzenia do lądowania bezpiecznik. Ale dokładnie rok po awaryjnym lądowaniu kpt. Tadeusza Wrony eksperci wciąż nie znają odpowiedzi na podstawowe pytanie: dlaczego doszło do obu awarii?

Szymborska, Łapicki, Villas... Ich już nie ma

Ostatni rok pozostawił głębokie straty przede wszystkim w świecie polskiego teatru, muzyki rozrywkowej i sportu. Odeszli giganci narodowej sceny - Adam Hanuszkiewicz i Andrzej Łapicki, niezapomniane gwiazdy muzyki rozrywkowej - Violetta Villas i Irena Jarocka, a także sportowi mistrzowie - Włodzimierz Smolarek i Jerzy Kulej. Nie ma już z nami noblistki Wisławy Szymborskiej ani zasłużonego polityka Wiesława Chrzanowskiego.

Osiem miesięcy więzienia dla lekarza pogotowia za pobicie

Na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał szczeciński sąd lekarza pogotowia oraz dwóch policjantów, którzy interweniowali przy wypadku pobicia obywatela Danii. Policjanci byli oskarżeni o niedopełnienie obowiązków służbowych, lekarz - o naruszenie nietykalności cielesnej.

Engelking nie musi przepraszać żony Kaczmarka

Były wiceprokurator generalny Jerzy Engelking nie musi przepraszać żony b. ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka - orzekł sąd. Chodzi o ujawnienie jej danych osobowych i prywatnego adresu podczas konferencji prasowej prokuratury w 2007 r.

PO odrabia straty i ląduje przed PiS. PSL i SP poza Sejmem

Platforma Obywatelska zdobywając 33 proc. głosów wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało 29 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie - Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Ruch Palikota.

Polacy krytycznie o słowach Kaczyńskiego i Tuska. Większość się z nimi nie zgadza

67 proc. Polaków nie zgadza się ze słowami prezesa PiS, który środowe doniesienia dziennika "Rzeczpospolita" skomentował: "zamordowanie 96 osób, w tym prezydenta RP, innych wybitnych przedstawicieli życia publicznego, to niesłychana zbrodnia". Połowa ankietowanych krytycznie ocenia też jednak wypowiedź Donalda Tuska, który oświadczył, że "nie sposób ułożyć sobie życia w jednym państwie z osobami takimi jak Jarosław Kaczyński" - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

Dziewięć lat więzienia dla porywacza 9-latki

Wyrok za pozbawienie wolności 9-latki w celu wykorzystania seksualnego oraz za zgwałcenie 19-letniej kobiety. 27-letni Marek M. pójdzie do więzienia na 9 lat - zdecydował krakowski sąd.

Palikot donosi na PiS ws. "dowodów zbrodni w Smoleńsku"

Ruch Palikota zapowiedział w środę, że w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi polityków PiS o rzekomo posiadanych przez nich dowodach zbrodni w Smoleńsku. W ocenie partii zachowanie Jarosława Kaczyńskiego wygląda tak, jakby dział z inspiracji "jakiś służb obcych".

Solidarna Polska chce zabierać samochody. Za "podwójny gaz"

Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku. Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

"Próbki z pasa wykazały obecność trotylu"

- W badaniu przeprowadzonym w jednej z placówek uniwersyteckich USA na próbce z pasa tupolewa wykryto trotyl - powiedział w rozmowie z tvn24.pl, Stanisław Zagrodzki, kuzyn zmarłej w katastrofie smoleńskiej Ewy Bąkowskiej. O wynikach tych badań Zagrodzki poinformował też na wspólnej konferencji z Antonim Macierewiczem w Sejmie.

Jest akt oskarżenia wobec biskupa Jareckiego

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia wobec biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej Piotra Jareckiego. Hierarcha jest podejrzany o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Śledztwo ws. śmierci Andrzeja Leppera umorzone

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie samobójczej śmierci Andrzeja Leppera. Nie stwierdzono udziału innych osób. Decyzja jest nieprawomocna - rodzina b. szefa Samoobrony i b. wicepremiera może się odwołać.

Kaczyński: Tusk ma blade pojęcie o demokracji, blisko mu do Jaruzelskiego

- Tusk jest człowiekiem, który o demokracji i praworządności ma dosyć blade pojęcie. Od dawna to wiem i m.in. dlatego nie powinien on być premierem Polski - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS odnosił się do wczorajszej wypowiedzi premiera, że "nie sposób ułożyć sobie życia w jednym państwie z osobami takimi jak Jarosław Kaczyński".

"Wczoraj wręczono mamusi właściwą obrączkę. Nie zapomnimy tego do końca życia"

- Otrzymujemy korespondencje wyrażającą opinię, że Ryszard Kaczorowski powinien spocząć na Wawelu. Za takie wyrazy uznania z całego serca dziękujemy - powiedziała podczas specjalnej konferencji córka byłego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego Jagoda Kaczorowska. Dodała jednak, że "rodzina podjęła decyzję" o pochówku w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej. Pogrzeb odbędzie się 3 listopada.

"Wczoraj odpalono parę ton trotylu"

- Wczoraj pod polską polityką zostało odpalone parę ton trotylu - powiedział w TVN24 poseł PSL Janusz Piechociński. Ocenił w ten sposób zamieszanie spowodowane opublikowaniem przez "Rzeczpospolitą" informacji, jakoby polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych.

"Szanuję emocje Kaczyńskiego, ale czy wszyscy musimy się nimi zajmować?"

- To co robi PiS to są totalne bzdury. Jestem tym zmęczony. Ta cała teoria spiskowa, zamachowa nie trzyma się kupy - powiedział w TVN24 poseł SLD Ryszard Kalisz, komentując wczorajsze zamieszanie po publikacji "Rzeczpospolitej", która napisała, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy ostatnio badali wrak tupolewa w Smoleńsku, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych.