Wściekli pasażerowie piszą do minister Bieńkowskiej

Zaśnieżone, zimne i przeładowane pociągi i ciągłe opóźnienia. Pasażerowie linii kolejowej Łódź-Warszawa mają dość i piszą do minister infrastruktury "ostatni list". Zapowiadają, że jeśli nie pomoże, poszukają pomocy w Komisji Europejskiej.

Zmarła Nina Andrycz. Miała 101 lat

Nie żyje dama polskiego kina - Nina Andrycz zmarła nad ranem w Warszawie. Miała 101 lat. Najbardziej pamiętamy ją  z ról królowych (Maria Stuart u Słowackiego, Elżbieta w "Marii Stuart" Schillera czy królowa w "Don Carlosie") lub arystokratek - Izabela Łęcka w "Lalce". Była żoną premiera Józefa Cyrankiewicza.

Mandaty będą wyższe? System fotoradarów "niewydolny"

Posłowie PO przygotowali nowy projekt, który poprawić ma bezpieczeństwo na drogach. Zgodnie z pomysłami rządzącej partii, mandaty mają być wyliczane na podstawie średniej krajowej pensji. Jak wyjaśnił współautor projektu Stanisław Żmijan, zmiany są spowodowane m.in. tym, że system fotoradarów "nie jest wydolny" i "wywołuje zbyt wiele złych emocji". Pojawiły się jednak głosy, że uzależnianie wysokości mandatu od średniej pensji jest niesprawiedliwe.

Najsłynniejsze polskie bliźniaczki syjamskie mają 10 lat. Jak się dzisiaj czują?

Zakończona sukcesem operacja rozdzielania Janka i Dawida, którzy przyszli na świat zrośnięci brzuszkami, przypomniała o historii innych bliźniaczek syjamskich - Olgi i Darii. Dziewczynki przyszły na świat w 2003 r., a skomplikowana operacja została przeprowadzona w Arabii Saudyjskiej. Bliźniaczki odwiedził reporter TVN24 i sprawdził, jak się czują.

Nierówna walka z reklamami: jak nie kulturą, to mandatami

Dekadę temu kontrowersję wzbudzał sam pomysł walki z reklamą, która przez wielu postrzegana jest do dziś jako "powiew zachodu". Tyle, że na zachodzie od dawna wieje już w innym kierunku, a na wschodzie sytuacja zmienia się bardzo powoli. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie największe miasta w Polsce.

"Nie wiedzą, co czynią". Kurski o polskich politykach na Ukrainie

- Jestem przygnębiony i przerażony - powiedział Jacek Kurski o swoich wrażeniach po powrocie z Kijowa. Zdaniem europosła ukraińskie protesty rozwijają się "pod dyktando Swobody i innych nacjonalistów", a polscy politycy, którzy na Majdanie krzyczą "Sława Ukrainie", "albo nie wiedzą, co robią albo świadomie robią źle".

Operacja rozdzielenia bliźniąt. Były decyzje, "kto ma więcej, kto ma mniej"

- Trzeba było podejmować decyzje, kto ma więcej, kto ma mniej - mówią lekarze, którzy przeprowadzili operację rozdzielenia syjamskich bliźniąt, które przyszły na świat w czwartek w warszawskim szpitalu. Dzieci były zrośnięte brzuszkami i miały wspólne narządy. Lekarze wykryli wadę podczas badania USG. Operacja rozdzielenia dzieci przebiegła pomyślnie, a Janek i Dawid mają szansę w ogóle nie odczuć tego, że kiedyś byli zrośnięci.

Ameryka żegna się z Europą? Pretensje do sojuszników, najważniejsza Azja

Wizyta w Polsce amerykańskiego sekretarza obrony Chucka Hagela jest pierwszą i być może ostatnią. Stany Zjednoczone, kończąc wielkie operacje na Bliskim Wschodzie, koncentrują się wojskowo na regionie Azji i Pacyfiku, a obronę Europy pozostawiają jej samej. Analiza Marka Świerczyńskiego, wydawcy programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Dyskutujemy o czymś, co nie miało miejsca". Sasin i Siwiec o wyniesieniu bazy agentów

- To, co dzisiaj gazety wypisują, a tak naprawdę jedna gazeta, która ma festiwal artykułów o likwidacji WSI i Antonim Macierewiczu, każdy kolejny artykuł, który się ukazuje, jest całkowicie niezgodny z prawdą. Dyskutujemy o czymś, co nie miało miejsca - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Sasin. Skomentował w ten sposób ostatnie doniesienia "Gazety Wyborczej", że z komputerów kontrwywiadu wojskowego kierowanego przez Antoniego Macierewicza skopiowano i wyniesiono bazę danych tysięcy agentów.

Nowe śledztwo ws. księdza z Tarchomina. Wstrząsające relacje świadków

Ksiądz Grzegorz K. z parafii na warszawskim Tarchominie został już skazany prawomocnym wyrokiem za molestowanie ministranta. Teraz okazuje się, że ofiar może być więcej - kolejne śledztwo w jego sprawie prowadzi prokuratura w Wołominie. Reporterowi "Czarno na białym" udało się dotrzeć do świadków, byłych ministrantów. - W pierwszej szufladzie biurka miał zeszyt. Za imieniem i pierwszą literą nazwiska stało kilka, kilkanaście, kikadziesiąt plusików. Liczba plusików przy mojej osobie zgadzała się z liczbą odbytych stosunków - wspomina jeden z nich.

Kwaśniewski: USA miały w Polsce bazę. O torturach nie rozmawialiśmy

Nie byłem zaskoczony, że CIA zapłaciła Polsce. Istnieje taka forma współpracy między zaprzyjaźnionymi wywiadami, przekazują sobie nieznaczone pieniądze - powiedział w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Skomentował w ten sposób doniesienia "Washington Post", że Polska w zamian za 15 mln dolarów zgodziła się, by USA stworzyły w 2002 r. w Starych Kiejkutach więzienia CIA. W jego opinii, nie powinno się jednak upubliczniać takich informacji. - Amerykanie popełnili błąd. Zaczęli używać spraw wywiadowczych do walki polityczniej - ocenił Kwaśniewski.

Polscy żołnierze polecieli z misją do Afryki. Zostaną tam do kwietnia

Polski Kontyngent Wojskowy, który pomoże realizować francuską misję wsparcia operacji w Republice Środkowoafrykańskiej, został w czwartek uroczyście pożegnany na warszawskim lotnisku Okęcie. Żołnierze będą mieli pozostać w Afryce co najmniej do kwietnia. Cała misja zaplanowana jest na ok. sześć miesięcy.

Arłukowicz: Będę ścigał każdą patologię

- Czuję się odpowiedzialny za pacjentów i będę z pełną determinacja ścigał każdą patologię i mówił o niej głośno po to, żeby fałszywe rozumienie solidarności środowiskowej nie rzucało cienia na cale dziesiątki tysięcy lekarzy uczciwie pracujących - zapowiedział Bartosz Arłukowicz. Minister zdrowia skomentował w "Faktach po Faktach" m.in. problem pracy lekarzy na wielu etatach i wyjaśnił, dlaczego kolejki nie znikną z dnia na dzień.

Zmarła tydzień po porodzie. Jest śledztwo

Krakowska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie kobiety, która zmarła tydzień po urodzeniu dziecka. Według rodziny, ciężarna źle się poczuła, zadzwoniła na pogotowie. Potem odsyłano ją do kolejnych gabinetów. Cesarskie cięcie wykonano dopiero po kilku godzinach, a kobieta nie odzyskała już przytomności.

Zamurowane kominy i drewniany wychodek. Właściciel kamienicy chce się pozbyć lokatorów?

Zamurowane kominy, uniemożliwiające ogrzewanie, i drewniany wychodek na zewnątrz - to tylko niektóre problemy, z którymi muszą borykać się mieszkańcy jednej z katowickich kamienic. Ich zdaniem, sytuacja dramatycznie pogorszyła się po zmianie właściciela, który zarządził remont, a przy okazji wprowadził zakazy, np. palenia w piecach. Lokatorzy przyznają, że chcieliby zmienić miejsce zamieszkania, ale - jak mówią reporterce TTV - nie mają dokąd pójść.

Amerykański sekretarz obrony w Warszawie. "Polska silnym partnerem w NATO"

Bezpieczeństwo Polski i tej części Europy w XXI wieku zależy od wsparcia i obecności Stanów Zjednoczonych - stwierdził w czwartek szef MON Tomasz Siemoniak po spotkaniu w Warszawie z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem, który przebywa od czwartku z dwudniową wizytą w Polsce. - Polska jest dla Stanów Zjednoczonych sojusznikiem strategicznym i starym przyjacielem - podkreślił sekretarz obrony.