Nie zabrali dziecka na kolonie, bo ma zespół Aspergera. Matka: To oburzająca dyskryminacja

- Za chwilę będzie, że ty jesteś niedobry, bo masz kręcone włosy. To dyskryminacja - denerwuje się matka małego Michała. Chłopiec chciał pojechać na kolonie nad morze. Organizator zaksięgował przelew, przyjął dokumenty, ale dobę przed wyjazdem zawyrokował: dziecko nie jedzie, bo ma zespół Aspergera, a brakuje odpowiednio przeszkolonego opiekuna. Zarzuty matki odpiera zaś: żadna dyskryminacja, tylko troska o dobro dziecka. Psychologowie komentują: Przez ignorancję dorosłych skrzywdzono dziecko.

Przegląd prasy: Wersja Nisztora. "Zaproponowali mi odkupienie praw do książki"

Redaktor naczelny jednego z prawicowych tygodników Jan Piński chciał w 2011 roku odkupić od dziennikarza Piotra Nisztora prawa do książki o biznesmenie Janie Kulczyku za 300 tys. złotych. Potem miała pojawić się propozycja spotkania z nim oraz z mecenasem Romanem Giertychem, na które to Nisztor wybrał się z dyktafonem i wszystko nagrał - to wersja, jaką tygodnikowi "Wprost" przedstawił Nisztor. - Zaproponowali mi odkupienie praw do książki, nie zgodziłem się na to - twierdzi. W piątek swoją wersję spotkania przedstawił Giertych.

Katastrofa samolotu. Trzy wersje w śledztwie, odzyskają nagranie?

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. sobotniej katastrofy samolotu Piper PA-31 Navajo pod Częstochową. Jak poinformował Tomasz Ozimek z częstochowskiej prokuratury, będzie prowadzone "w kierunku przestępstwa sprowadzenia katastrofy w ruchu lotniczym". O godzinie 11.30 rozpoczęły się szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia - z udziałem prokuratorów i członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL).

PSL: chcieliśmy zawieszenia ministra Sienkiewicza

- Myśmy sugerowali panu premierowi, by przynajmniej na ten czas (wyjaśniania sprawy -red.) pan Sienkiewicz był zawieszony, urlopowany. Pan premier wybrał inną opcję - mówił w "Kawie na ławę" Marek Sawicki (PSL), komentując ujawnione przez "Wprost" nagrania ministra Bartłomieja Sienkiewicza. - W każdym przyzwoitym kraju już dawno minister albo podałby się do dymisji, albo byłby zdymisjonowany. To, że tego nie ma, to tylko pokazuje z kim mamy dzisiaj do czynienia, co to jest za środowisko - ocenił z kolei Andrzej Duda (PiS).

"Ta osoba wołała o pomoc. Miałem ją w rękach, ale samolot już się topił"

Widziałem płonący samolot i skoczka spadochronowego wyrzuconego przez okno, zaplątanego w koło. To była pierwsza osoba, którą uratowałem. (...) Ta osoba była już na zewnątrz, wisiała na korpusie samolotu, co utrudniało ratunek, bo linki były wewnątrz samolotu. Był problem z odpięciem go od uprzęży - relacjonował akcję ratunkową człowiek, który wyciągnął trzy osoby z płonącego samolotu rozbitego w Topolowie.

Żałoba po katastrofie samolotu. "Wszyscy byliśmy jak rodzina"

- Zaraziłem go pasją. Mój syn zginął robiąc to, co kocha – mówi ojciec jednego ze skoczków, który stracił życie podczas sobotniej katastrofy samolotu w Topolowie (śląskie). Na terenie lotniska w Rudnikach, gdzie wzbił się do ostatniego lotu Piper Nawajo z 12 osobami na pokładzie, wszyscy pogrążeni są w żałobie.

Koalicja Nowej Prawicy z PiS-em. Niewygodna, ale konieczna?

Partia Janusza Korwin-Mikkego może być trzecią siłą w przyszłym Sejmie i dzięki temu stać się partnerem do współpracy dla Prawa i Sprawiedliwości. Może nie wymarzonym, ale jedynym. Lider Nowej Prawicy nie mówi "nie". PiS na razie się dystansuje. ("Fakty" TVN)

"Ta tragedia mogła być znacznie większa. Uczyniliśmy wszystko, co można było zrobić"

- Trwają oględziny miejsca zdarzenia. Za jakiś czas nastąpi identyfikacja zwłok, które są jeszcze na pokładzie. Te prace będą jeszcze trwały - poinformował na antenie TVN24 komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. Wiesław Leśniakiewicz, który przybył na miejsce katastrofy samolotu Piper PA-31 Navajo. Podkreślał, że wszystkie służby, które uczestniczyły w akcji ratunkowej wykonały swoje czynności prawidłowo. - Uczyniliśmy wszystko, co można było zrobić - zapewnił.

"To był dobry kolega i doświadczony pilot"

Samolot Piper Navajo, który rozbił się z pod Częstochową, był użytkowany przez firmę organizującą skoki spadochronowe od maksymalnie 2-3 miesięcy - twierdzi Paweł Niemczyk z Aeroklubu Częstochowskiego. - Wcześniej latali na cesnach - mówi pilot.

Żałoba w aeroklubie. Bliscy ofiar gromadzą się na lotnisku

W siedzibie Aeroklubu Częstochowskiego w sobotę wieczorem gromadzą się bliscy ofiar katastrofy lotniczej pod Częstochową. - Kiedy dotarła tutaj informacja (o wypadku - red.), zapanował nastrój absolutnej żałoby - relacjonował z lotniska w Rudnikach Bartosz Żurawicz, reporter TVN24.

Hartman: szpitale pod kontrolą Kościoła wywierają presję na lekarzy. Piecha: co pan opowiada!

- Naprawdę trzeba nie mieć sumienia i serca, żeby zmuszać kobietę do urodzenia bardzo kalekiego dziecka i zmuszać to dziecko do życia, które jest pasmem cierpień - mówił w "Faktach po Faktach" Jan Hartman (TR), komentując sprawę. prof. Bogdana Chazana. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO) stwierdziła, że należy zmienić niektóre zapisy ustawy dot. wykonywania legalnej aborcji. Z kolei Bolesław Piecha (PiS) postulował, by stworzyć listę placówek, w których można wykonać taki zabieg.

Uratował 40-letniego mężczyznę. "Chcieliśmy iść do następnego, ale już się nie dało"

Najpierw było słychać nieprzyjemny hałas silnika, a potem uderzenie - relacjonował w rozmowie z TVN24 świadek katastrofy, który pomagał ratować pasażerów. Świadkowie pobiegli na miejsce wypadku. Wyciągnęli z wraku jednego mężczyznę. - Odciągnęliśmy go na bok, chcieliśmy iść do następnego, ale już się nie dało - powiedział. Kiedy udzielali pomocy uratowanemu pasażerowi, nastąpił wybuch. - Już się nie udało - powtórzył.

Autostopem przez świat po osiemdziesiątce. "Ja to kocham"

Od 20 lat zwiedza świat, podróżując autostopem. Wracając z jednej wyprawy, już planuje kolejną. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że pani Teresa ma 82 lata i jest prawdopodobnie najbardziej aktywną autostopowiczką w Polsce wśród seniorów. Podróże dają jej siłę, wolność i optymizm, a w życiu nie zawsze było jej łatwo.

Kolejne nagranie "Wprost" dotyczy Giertycha. Giertych zapowiada pozew

Zapowiadana przez "Wprost" kolejna publikacja nagrań dotyczy Romana Giertycha. Konkretnie, jego rozmowy z dziennikarzami Piotrem Nisztorem i Janem Pińskim, przeprowadzonej w sierpniu 2011 r. - pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik przedstawia wersję zdarzeń Giertycha. Szybko reaguje na nią "Wprost". A Giertych zapowiada pozew wobec tygodnika.

"Nagonka na kibiców"? Obrona chce złagodzenia kar za pobicie meksykańskich marynarzy

- Przypadek bójki na plaży w Gdyni można rozpatrywać jako rodzaj nagonki na środowisko kibiców - uważa obrońca jednego z siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 r. meksykańskich marynarzy. We wtorek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się proces odwoławczy w tej sprawie. W styczniu gdyński sąd skazał kibiców na więzienie bez zawieszenia. Obrona domaga się złagodzenia kar.

"Panie w szpilkach na Kasprowym to powszechność"

- Ludzie zapominają, że szlak górski to nie jest ulica Marszałkowska w Warszawie - mówił w TVN24 Jerzy Jurecki, wydawca "Tygodnika Podhalańskiego". Psycholog i były instruktor ratownictwa Tomasz Kozłowski opowiadał z kolei, że turyści, którzy wybierają się w góry często przeceniają swoje możliwości, a ich niewiedza i bezmyślność prowadzi do wypadków.

Tańczą, bębnią, żonglują czym popadnie. Już po raz ósmy

Zawodowcy i amatorzy na jeden dzień łącza swoje siły i żonglują czym popadnie. W Gliwicach trwa 8. międzynarodowy festiwal Ulicznicy. Występują na rynku, w parku oraz w innych centralnym punktach miasta. – To festiwal, który wychodzi do ludzi. Dzieje się na ulicy i czerpie energię z naszych widzów, a także ją przekazuje – mówi organizatorka imprezy, Agnieszka Batóg.

Zardzewiały maluch gwiazdą zlotu

W sobotę kilkanaście fiatów 126p, czyli popularnych maluchów, przyjechało nad poznańską Maltę, by wziąć udział w rajdzie. Ich właściciele to pasjonaci z Polski i Europy. Najbardziej rzucał się w oczy fiat, który przyjechał na zlot cały... zardzewiały. Na ten efekt właściciel długo pracował. - Po miesiącu polewania go słoną wodą były pierwsze efekty - mówi właściciel wyjątkowego malucha, Michał Smyk.

Posen. Tak runęły niemieckie plany

Powiewające na budynkach swastyki, niemieckie tabliczki z nazwami ulic - tak wyglądał Poznań w czasie II wojny światowej. Założeniem Niemców było stworzenie w Wielkopolsce wzorcowego okręgu III Rzeszy i przerobienie Poznania na typowe niemieckie miasto. Tego planu nie udało im się nigdy zrealizować.

Wałęsa we "Wstajesz i wakacje". O internowaniu, wściekłym Rakowskim i "momentach" z żoną

W pokoju nr 52 w ośrodku w Arłamowie Lech Wałęsa spędził blisko rok. Komunistyczne władze wybrały właśnie to miejsce na internowanie lidera "Solidarności". W poranku "Wstajesz i wakacje" w TVN24 były prezydent opowiada Jarosławowi Kuźniarowi, jak został zatrzymany i dlaczego trafił w Bieszczady. Zdradza też, co robili pilnujący go mężczyźni, kiedy odwiedzała go żona Danuta.