Schetyna o dwóch filarach bezpieczeństwa Polski

Główne cele polskiej polityki zagranicznej nie zmieniają się. Dążymy do zakorzenienia Polski w instytucjach europejskich i transatlantyckich, wykorzystując je do utrwalania naszego bezpieczeństwa i zapewnienia krajowi właściwych warunków rozwoju - powiedział szef MSZ Grzegorz Schetyna, przedstawiając w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w latach 2014-2015.

PiS: niech Schetyna nie będzie ministrem "polskiej niemocy zagranicznej"

Mniej słów, mniej zaklęć, a więcej skuteczności - wzywało PiS podczas debaty po wystąpieniu szefa dyplomacji. Krzysztof Szczerski zapowiedział, że jego partia złoży wniosek o odrzucenie informacji szefa MSZ. - Polska polityka zagraniczna znajduje się w dobrych rękach - mówił natomiast partyjny kolega Schetyny, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Robert Tyszkiewicz.

"Za sprawą Rosji zakwestionowany został ład w Europie"

- Dzisiejsza dyplomacja to coraz częściej zarządzanie niestabilnością - podkreślił w czasie sejmowego wystąpienia Grzegorz Schetyna. Przedstawiając informację na temat priorytetów polskiej polityki zagranicznej, szef MSZ zaznaczył, że za sprawą Rosji zakwestionowany został międzynarodowy porządek.

Podrobili podpis Kaczyńskiego, by zaatakować kandydata PiS? Policja bada sprawę

"Ilość skarg (...) upoważnia mnie, bym wstrzymał się od poparcia Jacka Sochy" - czytamy w piśmie, pod którym widnieje podpis Jarosława Kaczyńskiego. - Ktoś podrobił podpis prezesa - grzmi rzeczony Jacek Socha, wspierany przez PiS kandydat na fotel prezydenta Ozorkowa i informuje o sprawie policję, ta wszczęła postępowanie w sprawie ewentualnego podrobienia dokumentu.

Prokuratura: mamy obraz z pięciu kamer, lepszej jakości, kilka godzin nagrań

To nagranie jest autentyczne, ale zmontowane, nie jest to cały materiał. Pełny przebieg zdarzenia jest bardziej niekorzystny dla Przemysława Wiplera - powiedział Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Odnósł się w ten sposób do opublikowanego nagrania incydentu między posłem i policjantami przed warszawskim klubem nocnym w październiku 2013 r.

"Jeśli policjant mówi odejdź, to trzeba odejść. Poseł Wipler nie chciał"

- Pijana osoba nie ma racji, ale jeżeli jest dowód, że policjanci stosowali w nadmiarze przemoc, to przekroczyli uprawnienia - powiedział na antenie TVN24 były policjant i antyterrorysta Jerzy Dziewulski. W jego ocenie nagranie incydentu posła Przemysława Wiplera z policjantami nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy funkcjonariusze mogli postąpić inaczej. Z kolei zdaniem adwokata Zbigniewa Romana doszło do naruszenia nietykalności człowieka i do nieadekwatnego zachowania mundurowych.

13 lat czekania na operację. Infolinia kolejkowa miała pomóc. Nie pomogła

56-letnia pacjentka dowiedziała się, że na wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego musi poczekać do 2027 roku. Zgodnie z zaleceniami NFZ próbowała skorzystać z infolinii kolejkowej. Dowiedziała się tam tyle, że średni czas oczekiwania to 1458 dni. Pomocy w znalezieniu szybszego terminu nie uzyskała. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

Palikot: Wipler był pijany, ale policja nadużyła siły

Przemysław Wipler był pijany, ale to nie zmienia faktu, iż policja była brutalna - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Janusz Palikot z Twojego Ruchu, komentując ujawnione nagrania z incydentu na ul. Mazowieckiej w paźdzerniku ub. roku. W jego opinii, funkcjonariusze nadużyli siły wobec posła. - To skandal - ocenił Palikot.

Poseł Wipler kontra policja przed warszawskim klubem. Nagranie

TVN24 uzyskała nagranie mające pokazywać zajście sprzed roku z udziałem posła Przemysława Wiplera. Nie jesteśmy w stanie potwierdzić autentyczności nagrania. - Materiał z monitoringu dotyczący zatrzymania przez policję posła jest tylko częścią materiału dowodowego z postępowania - poinformował rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek. Jak dodał, ocenę całości zdarzenia oceni sąd.

Pożar w Zgierzu. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w pożarze drewnianego domu w Zgierzu. Ogień zauważono w środę wieczorem, w akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez lokatorów budynku.

Co trzeci Polak w ogóle nie korzysta z internetu

Odsetek osób niekorzystających z internetu w Polsce wynosi 32 proc. - wynika z danych za 2013 r., przedstawionych przez resort administracji i cyfryzacji. W krajach UE tylko co piąta osoba w ogóle nie używa globalnej sieci.

Śmierć Ziętary. "Werbowanie dziennikarza w nowej Polsce? Bardzo brzydko to się kojarzy"

Jaką rolę odegrały w sprawie śmierci Jarosława Ziętary służby specjalne? To pytanie zadają sobie bliscy dziennikarza i jego dawni koledzy z pracy. Według rodziny, przed zniknięciem Ziętara dostał propozycję pracy w Urzędzie Ochrony Państwa, ale odmówił. Nie są tego jednak tak do końca pewni dziennikarze, którzy prowadzili swoje śledztwo i którzy zwracają uwagę na aktywność służb już po zniknięciu Ziętary. Materiał magazynu "Czarno na białym".