Brudziński: sukces SKW to zasługa Macierewicza

- Służba Kontrwywiadu Wojskowego stanęła na wysokości zadania - skomentował Joachim Brudziński, poseł PiS, znalezienie urządzenia podsłuchowego w restauracji Różana, o czym w środę poinformował tvn24.pl. Gość "Kropki nad i" przypomniał, że SKW została powołana przez Antoniego Macierewicza.

Siemoniak: poufne rozmowy prowadzę w MON

- Taką rozmowę, jaką toczy się przy obiedzie, mogłem tam (w Różanej - red.) prowadzić - uspokaja szef MON Tomasz Siemoniak po tym, jak Służba Kontrwywiadu Wojskowego odkryła urządzenie podsłuchowe w restauracji przed jego spotkaniem z minister obrony Holandii. Zapewnia, że poufne rozmowy toczy w MON. I dodaje, że ma zaufanie do służb.

Wybory prezydenckie zagrożone? Ministerstwo chce rozwiać obawy PKW

Wiceszef MSW Tomasz Szubiela, który odpowiada m.in. za sprawy obywatelskie i teleinformatyczne spotka się 8 kwietnia z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim. Państwowa Komisja Wyborcza ostrzegła w czwartek w komunikacie, że podczas głosowania na prezydenta mogą wystąpić problemy z rejestrami wyborców.

Ewa Ewart i Małgorzata Łupina nagrodzone w Hamburgu

Film Ewy Ewart "Zdobyć miasto" (produkcji TVN24) otrzymał złoto w kategorii "Historia" na World Media Festival 2015 w Hamburgu. Na jednej z najważniejszych imprez w branży nagrodzono też film Małgorzaty Łupiny "Trzy na godzinę" (zrealizowany dla TVN Style). Zdobył złoto w kategorii "Relacje międzyludzkie i wartości". W maju spośród laureatów w poszczególnych kategoriach jury wyłoni zdobywcę Grand Prix.

Przekroczyłeś prędkość o 50 km/h? Policjant od razu zabierze ci prawko. Na trzy miesiące

Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o 50 lub więcej km/h w obszarze zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. To samo spotka kierowców, którzy będa przewozili zbyt dużo osób. Będą dotkliwe kary finansowe pijanych kierowców. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał zawierającą takie przepisy nowelizację Kodeksu karnego. Ustawa czeka na publikację, wejdzie w życie po 30 dniach od ogłoszenia.

Robert Leszczyński: miałem nadzieję, że umrę, zanim się zestarzeję

- Kiedyś mawiałem: "mam nadzieję, że umrę, zanim się zestarzeję", a dzisiaj mówię o sobie: pan pod pięćdziesiątkę i jeszcze ogromne możliwości przede mną. Tyle do napisania - powiedział w ostatnim wywiadzie Robert Leszczyński. Przyznawał, że nie lubi rutyny, dodając, że sam nie wie, czego jeszcze będzie w życiu próbował. Zapowiadał, że niedługo będziemy mogli go oglądać na ekranach telewizorów jako prowadzącego. Planował wydać książkę "Identyfikator". Nie zdążył. Zmarł w wieku 48 lat.

Hofman: wykonam wyrok, ale zwrócę się też do Strasburga

Nie zgadzam się z wyrokiem, bo to "próba kneblowania ust", ale go wykonam - oświadczył były poseł PiS Adam Hofman. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił jego zażalenie na postanowienie warszawskiego Sądu Okręgowego, który orzekł, że ma on sprostować stwierdzenie, jakoby były członek władz SKOK Wołomin zasiadał w komitecie honorowym poparcia Bronisława Komorowskiego. Hofman zapowiedział, że złoży skargę do Strasburga.

Proces odwoławczy Kiszczaka zostanie wznowiony

Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecydował o wznowieniu procesu odwoławczego byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka. Został on skazany w sądzie pierwszej instancji na 2 lata więzienia w zawieszeniu w sprawie wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.

Przez dziesiątki lat Londyn wolał milczeć o Katyniu. MSZ publikuje dokumenty

- Wiem, jakie znaczenie mają uroczystości katyńskie dla wielu członków polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii oraz dla ich przyjaciół i sympatyków. Dlatego już zdecydowałam, że przedstawiciel rządu powinien uczestniczyć w uroczystościach – tymi słowami premier Margaret Thatcher zdecydowała o zmianie wieloletniego stanowiska Londynu w sprawie Katynia, które nakazywało przemilczanie sowieckiej zbrodni.

10 lat po śmierci Jana Pawła II. Ile zostało z pokolenia JPII?

Był trzecim najdłużej panującym papieżem. 27 lat pontyfikatu wywarło wpływ na kościół na całym świecie. Na ten w Polsce w szczególności. Wśród tłumów witających pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do ojczyzny byli Ci, których później nazwano potocznie pokoleniem JPII. Materiał "Czarno na białym".

Kamiński: praktyki w rządach PiS-u były wymierzone w wolność obywateli

- Wolę żyć w kraju, gdzie ja jako polityk partii rządzącej jestem sprawdzany przez CBA i prokuraturę niż niewinni, jak się później okazuje lekarze, którzy ratują ludzkie życie - powiedział w "Faktach po Faktach" Michał Kamiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ten sposób przypominając słowa Zbigniewa Ziobry o lekarzu Mirosławie G. ("nikogo już nie zabije" - red.) Kamiński odniósł się do prowadzonego przez prokuraturę śledztwa w sprawie niewpisania zegarka wartego ok. 37 tys. zł do swojego oświadczenia majątkowego.

"Był bezkompromisowy". Leszczyńskiego żegnają Owsiak, Palikot, Lizut i Terlikowski

- Robert w swoim podejściu do życia był bardzo rockandrollowy. On chciał być kontrowersyjny, inny, miał swoje zdanie - stwierdził w rozmowie z TVN24 Roman Rogowiecki, krytyk muzyczny. Na Twitterze pożegnał go nawet dziennikarz katolicki Tomasz Terlikowski. "Niech dobry Bóg otoczy go płaszczem miłosierdzia" - napisał. Leszczyński angażował się w akcję "Apostazja", która ułatwiała występowanie z Kościoła.