Pod sąd za pobicie niewidomego w autobusie. "Tłumaczyli, że za dużo wypili"

Łódzka prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie dwóch młodych osób, które pobiły niewidomego w autobusie - dowiedział się portal tvn24.pl. Do zdarzenia doszło na początku maja w Łodzi. - Oskarżeni przyznali się do winy, tłumaczyli, że wypili zbyt dużo alkoholu - mówią śledczy. 19-letni mężczyzna i jego o rok młodsza dziewczyna mogą trafić do więzienia na trzy lata.

Czołowe zderzenie golfa z autokarem, koparka w rowie

Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem na drodze krajowej nr 94 między Opolem a Walidrogami. Po tym, jak samochód osobowy zderzył się tam z koparką i autokarem, ranne zostały dwie osoby. Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi.

Obserwował "wybory" w Donbasie. Były poseł Samoobrony chwali się wizytą u separatystów

Mateusz Piskorski, były poseł do Sejmu z ramienia Samoobrony, był jednym z obserwatorów, którzy przyjechali na "wybory" samozwańczych władz prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy. W sobotę Piskorski opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z tzw. premierem Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandrem Zacharczenką. To nie pierwszy wyjazd na kontrolowane przez Moskwę terytoria ukraińskie. Piskorski kilka miesięcy temu obserwował "referendum niepodległościowe" na okupowanym przez Rosję Krymie.

Wóz strażacki w garażu, bo czekał na kampanię

Historia z gminy Kleszczele w powiecie hajnowskim. Pani burmistrz dostała kupiony za unijne pieniądze nowoczesny wóz strażacki, ale zamiast przekazać go strażakom, "schowała go" w gminnym garażu. Jak mówią strażacy, samochód pod remizę zajechać miał dopiero przed wyborami podczas uroczystości z panią burmistrz w roli głównej. Materiał "Faktów" TVN.

Nałęcz: nie było żadnych negocjacji ws. Polańskiego. Absolutna ignorancja USA

- Nie było negocjacji Kancelarii w sprawie Romana Polańskiego - zapewniał w "Jeden na jeden" w TVN24 prof. Tomasz Nałęcz. Prezydencki doradca stwierdził, że z punktu widzenia polskiej historii prokurator amerykański wykazał się "absolutną ignorancją", wnioskując o zatrzymanie reżysera - dziecka Holocaustu - w dniu otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich.

Najwięcej mandatów przyjmują najstarsi mężczyźni

Kierowcy w wieku 40-59 lat stanowią 44 procent tych, którzy decydują się na przyjęcie mandatu za przekroczenie prędkości (z czego 73 proc. to mężczyźni). 33 proc. mandatowiczów ma od 25 do 39 lat (w tym 69 proc. to panowie) – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Niedyskrecja" i "gafa" Sikorskiego. "Był przedmiotem bardzo ostrego ataku"

- Rozmowy przywódców to nie jest msza święta pontyfikalna, tylko ludzie sobie rozmawiają i różne głupstwa mówią, opowiadają sobie złośliwości i żarty - mówił w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski, komentując rzekomą propozycję Władimira Putina dot. rozbioru Ukrainy przez Polskę i Rosję. Olechowski stwierdził, że Radosław Sikorski informując o takiej ofercie w portalu "Politico" popełnił "gafę".

Kaczmarek: problem porwań powraca

Problem porwań w Polsce powraca - przyznał w rozmowie z TVN24 Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA i współautor książki o porwaniach. Nie chodzi jednak o liczbę tych przestępstw, ale o to, że zajmują się nimi wyspecjalizowane grupy przestępcze. - One bardzo dobrze przygotowują się do porwań - mówił gość TVN24.

Samochód uderzył w drzewo. Kierowca nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło około godziny 12 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Pisz a Pogobie Średnie (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca zjechał z jezdni i uderzył samochodem w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem.

Spór o Polańskiego. "Nie powinien być fetowany", "30-letnią gehennę już przeszedł"

- Nie ma żadnej podstawy prawnej, by dokonać ekstradycji Romana Polańskiego - stwierdził w "Kawie na ławę" Leszek Miller (SLD). Innego zdania był Zbigniew Girzyński (PiS). - Zgodnie z podpisaną między Polską a USA umową, polskie władze powinny go wydać. To by pokazało, że nie ma u nas taryfy ulgowej dla nikogo - ocenił Girzyński. - Ten człowiek (Polański-red.) gehennę 30-letnią już przeszedł i nie wiem, czy ona nie jest cięższa niż odsiadka w więzieniu - stwierdził z kolei Adam Szejnfeld (PO).

"Stosunki polsko-niemieckie są najlepsze w historii"

Nie można mówić o kryzysie w stosunkach polsko-niemieckich. Uważam, że relacje obu krajów są dzisiaj najlepsze w historii - powiedział w magazynie "Horyzont" w TVN24 ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel. Jego zdaniem Polska i Niemcy dążą do tych samych celów na podstawie takich samych zasad i wartości.

Śmiertelnie potrącił pieszego, okradł i odjechał

Potrącił śmiertelnie pieszego, zatrzymał się, okradł umierającego, po czym wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał. Kierowca, dla którego ważniejszy od ratowania życia ofiary wypadku był jego telefon komórkowy najprawdopodobniej będzie teraz odpowiadał tylko za "prowadzenie auta bez uprawnień i kradzież". Prokurator nie był bowiem w stanie przedstawić mu zarzutów za spowodowanie wypadku. Materiał "Prosto z Polski".

Hakerzy czyszczą gminne konta

Kolejny hakerski atak na gminne konto, tym razem zniknęło pół miliona złotych. Urzędnicy gminy Rząśnia w Łódzkiem mieli wykonać zwykły przelew, ktoś jednak włamał się do systemu i zamienił numer konta, na który trafiły pieniądze. Podobnie działali przestępcy, którzy okradli inną, pobliską gminę. Ponad 300 tys. zł do tej pory nie udało się odzyskać. Materiał "Faktów" TVN.

Drogowskaz 24: ruch maleje, trasy przejezdne

Dzień Zaduszny powoli dobiega końca, a wraz z nim kończą się także utrudnienia na drogach. Korków nie ma, ruch maleje, a większość tras jest przejezdna. Przez cały świąteczny weekend redakcje TVN24, tvn24.pl i Kontakt24 śledziły najświeższe doniesienia z dróg.

"Mam nadzieję, że oni wszyscy kiedyś po mnie wyjdą"

Towarzyszy umierającym z pełną wiedzą o tym, co znaczy umierać. Prowadzi hospicjum, chociaż sam jest bliski śmierci. Żyje na granicy dwóch światów – tego, który znamy i tego, którego nikt z nas nigdy nie widział. Ksiądz Jan Kaczkowski dwa lata temu dowiedział się, że ma raka mózgu. To sprawiło, że i on stał się pacjentem, tak jak jego podopieczni. Mimo to żyje tak jak wcześniej – rozmawia z chorymi, ich rodzinami, modli się z nimi, trzyma ich za rękę, gdy umierają. Reportaż dziennikarki "Faktów" TVN.

"Kościół jest zgromadzeniem grzeszników"

Ile razy trzeba mówić, że każdy człowiek jest obdarzony tą samą godnością? Z każdym człowiekiem należy się spotykać i należy z nim mówić. Należy potępiać zło, a nie potępiać człowieka - mówił w "Faktach po Faktach" bp Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Odniósł się tym samym do zakazu publicznych wypowiedzi dla ks. Adama Bonieckiego. - To że został skrzywdzony, to nie ulega dla mnie wątpliwości - dodał.

Rotfeld: Rosja uważa, że musi na nowo wyznaczyć wroga

- Strategia Putina opiera się na tym, że Rosja jest silna słabością swoich partnerów - zauważył w programie "Horyzont" prof. Adam Daniel Rotfeld. - Działanie Rosji polega przede wszystkim na wbijaniu klina pomiędzy Europę a Stany Zjednoczone oraz poróżnienia państw europejskich. Uważam więc, że fundamentalnym punktem strategii Zachodu powinno być utrzymanie jedności - podkreślił były szef polskiej dyplomacji.