Biernacki ws. terroryzmu: polskie służby muszą być czujne

Zagrożenie atakami terrorystycznymi w Polsce jest na stałym, niskim poziomie; służby muszą być jednak czujne – powiedział w czwartek koordynator służb specjalnych Marek Biernacki. Jego zdaniem w skali globalnej zwiększa się aktywność terrorystów, w tym także tych, którzy wywodzą się z konwertytów na islam w Europie.

Wizyta wyższego szczebla. "Niech pan minister zejdzie na ziemię"

Mieszkańców poszkodowanych podczas nawałnicy na Śląsku odwiedził w czwartek minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, który osobiście postanowił przekonać się o skali zniszczeń. W miejscowości Wyry wspiął się po drabinie na wysokość drugiego piętra uszkodzonego domu. - Normalny, ludzki odruch, nic takiego dziwnego - oceniają mieszkańcy.

Dwaj mężczyźni zatrzymali pijanego kierowcę. "Zajechał nam drogę"

Reakcja dwóch mieszkańców Szczecina uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 59-latek na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo, przez co mężczyźni musieli bardzo gwałtownie hamować. Kierujący skodą miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził bez uprawnień. Mężczyźnie grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Muzyka z toalety. "O 7 rano ubikacje są już zajęte"

W zbyt małym budynku brakuje sal, przez co próby muszą odbywać się m.in. w łazience. To codzienność studentów krakowskiej Akademii Muzycznej. To stąd wychodzą największe talenty muzyczne w Polsce i Europie, ale warunki pracy nie są łatwe. Materiał "Faktów" TVN o trudnym życiu muzyka.

Kary za spóźnienie, zdjęcia auta, kontrole stacji diagnostycznych. Ministerstwo szykuje rewolucję

Jeżeli nawet o jeden dzień spóźnimy się na obowiązkowe badania techniczne naszego auta, zapłacimy za tę usługę podwójną stawkę. Ministerstwo infrastruktury chce kierowcom poprawić pamięć, a sobie kieszeń, i szykuje rewolucję w badaniach technicznych pojazdów. Mają być zdjęcia, naklejki i kara za zapominalstwo. Co znajduje się na liście nowości, która niebawem może wejść w życie? Materiał programu "Polska i świat".

Lubelska wieś, a w niej rondo im. Clintona i Lewinsky

Tablica z napisem "Rondo im. Billa Clintona i Moniki Lewinsky", która stanęła przy rondzie w Snopkowie koło Lublina, trafi na złom - pisze "Dziennik Wschodni". Drogowcy "znak drogowy" zdemontowali, a żartownisiowi grożą konsekwencje.

"Grzechem pierworodnym było wpuszczenie Grecji do strefy euro"

- W niedzielę to będzie szczyt naprawdę ostatniej szansy - stwierdził wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. Jego zdaniem, nie można ratować Grecji za wszelką cenę i trzeba być przygotowanym na wyjście tego kraju ze strefy euro. Według Trzaskowskiego „grzechem pierworodnym” było to, że Greków w ogóle do niej przyjęto. Nie bez winy mają być też ci, którzy „na piękne oczy” przez lata pożyczali Grecji pieniądze.

Kłótnia o kredyty frankowe. Palikot do Petru: jest pan oszustem

- Pan Petru w 2008 roku jako poważny ekspert wmawiał setkom ludzi, że kredyty we frankach są bezpieczne - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot, współprzewodniczący Twojego Ruchu. - Sam wziąłem kredyt we frankach, bo uwierzyłem Tuskowi, że Polska wejdzie do strefy euro - odparł Ryszard Petru, lider stowarzyszenia NowoczesnaPL.

Olechowski o śledztwie ws. podsłuchów: jacyś ludzie powinni się podać do dymisji

- Jacyś ludzie powinni się podać do dymisji, podziękować i powiedzieć: "przepraszamy, jesteśmy złymi śledczymi, odchodzimy" - ocenił w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski. Odniósł się w ten sposób do śledztwa w sprawie afery taśmowej. Gość programu podzielił się też swoją opinią na temat pomysłu wprowadzenia podatku bankowego.

W najbliższych dniach dowiemy się, kiedy pójdziemy do urn

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w środę podczas wizyty w Berlinie, że w najbliższych dniach ogłosi termin jesiennych wyborów parlamentarnych. Jak podkreślił, w grę wchodzą trzy niedziele października - 11, 18 lub 25. To była ostatnia wizyta zagraniczna Komorowskiego, który kończy urzędowanie na początku sierpnia.

Kopacz o głosowaniu ws. in vitro: jestem optymistką

Jeśli Senat zaakceptuje ustawę dotyczącą in vitro, nie wprowadzi do niej poprawek, ustawa ta ma szansę zostać podpisana do 5 sierpnia - oceniła w środę premier Ewa Kopacz. Zapewniła, że jest optymistką co do decyzji senatorów.